İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

EyeCheckup Beststartup.asia’da İlk 10’da!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EyeCheckup, Asya’nın en yeni inovasyonlarını globale tanıtan Beststartup.asia tarafından açıklanan en iyi 101 Türk sağlık şirketi arasında ilk 10 şirketten biri oldu.

Körlüğü ve görme kaybını önlemek için yapay zekâ tabanlı bir erken teşhis sistemi olan EyeCheckup, retina fotoğraflarından görmeyi tehdit eden yaklaşık 20 kadar hastalığı tespit eden ve önleyici tedbirler almak için insanları erkenden göz doktorlarına yönlendiren patentli AI tabanlı bir yazılım sunuyor.

EyeCheckup Hello Tomorrow Deep Tech Pioneers Yarı Finalisti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EyeCheckup, Hello Tomorrow Deep Tech Pioneers’ta yarı finale seçildi ve Global Summit’e katılmaya hak kazandı!

Global Summit 2-3 Aralık’ta Paris’te gerçekleşecek.

 

Tospaa İmece Impact Kapanış Buluşmasına Konuk Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tospaa, 13 Ekim’de gerçekleşen Imece Impact Kapanış Buluşması’na konuk oldu. Prof. Dr Erhan Erkut’un moderatörlüğünde “Nitelikli Eğitim Alanında Yenilikçi Çözümler”in konuşulduğu buluşmada, kodlamanın erken yaşta kazandırılması ve pandemi dönemi eğitimde fırsat eşitsizliği sorunu da ele alındı.

 

Airsqreen Ürün Lansmanı Amerika’da!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Airsqreen’in ürün lansmanı, Amerika’da endüstrinin en popüler yayıncısı olan OOH TODAY tarafından yapıldı.

Big Bang 2020 finalistlerinden olan Airsqreen, dünyadaki tüm dijital billboardlara bağlanarak reklam verenlerin istedikleri ekranlarda kolayca reklam yapabilmesini sağlayan bir platform.

Ürün lansmanını bu linkten inceleyebilirsiniz: https://oohtoday.com/airsqreen-launches-industry-first-advertising-platform-for-digital-out-of-home/

Searover QNRF-TÜBİTAK Çağrısı ile Konsorsiyum Kurulduğunu Duyurdu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Searover; otonom, güneş paneli, temizlik robotu ve inspection sistemini geliştirmek üzere QNRF-TÜBİTAK İş birliği Çağrısı altında Katar Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Total Enerji ve Enerjisa Üretim ile beraber bir konsorsiyum kurulduğunu açıkladı.

Aynı zamanda EnerjiSA Üretim ile birlikte TÜBİTAK 1707 Siparişe Dayalı AR-GE Projesine başvuran Searover, desteklenmeye hak kazandı.

Searover, geliştirilebilir sensör ve ekipmanlara sahip, uzaktan kontrollü, modüler su altı robotu ile zorlu su altı çalışmalarını kolaylaştırır ve geniş yelpazeli su altı teknoloji çözümleri sunuyor

Hergele Elektrikli Scooter, Ulaştırma Ve Haberleşme Şurası’na Katıldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Hergele Electric Scooters, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı/AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlen 12. Ulaştırma Ve Haberleşme Şurası’na davet üzerine delege olarak katılım sağladı.

Hergele, yerli elektrikli scooter üreticisi ve e-mobilite araç paylaşım teknolojik altyapı sunuyor.

Efilli’nin Aktif Olduğu Domain Sayısı 1400’e Yükseldi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Efilli, aktif olduğu domain sayısını 1 yılda 85’ten 1400’e çıkardı.

KVKK’ya uygun şekilde websitelerinden çerez izni toplamayı ve yönetmeyi sağlayan bir rıza yönetimi platformu olan ve son 1 yılda 10 kat büyüyen Efilli; Sodexo, İpragaz, Miele ve Panasonic gibi uluslararası markalarla çalışmalarını sürdürüyor.

Go Global Ödülleri Bronz Madalya Sahibi: HYGGEFOODS

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden HYGGEFOODS International Trade Center tarafından düzenlenen Go Global Ödülleri’nde yiyecek ve atıştırmalık kategorisinde bronz madalya kazandı.

14 Ekim tarihinde düzenlenen etkinlikte madalya sahibi olan HYGGEFOODS, bu alanda madalya kazanan ilk Türk şirketi oldu.

Yoğun tempo içinde çalışan insanlar yemek yeme deneyimlerini daha kaliteli ve sağlıklı hale getiren HYGGEFOODS’un ürünleri, içeriğindeki yüksek besin değerleri ile tüketiciye yeni nesil akıllı gıdalar sunuyor.

Spiky.ai Web Sitesi Beta Sürümüyle Yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Spiky.ai, web sitesinin beta sürümünü yayınladı.

Öğrenci dataları ile öğrenciler, eğitmenler ve kurumlar için performans ölçümlemesi, öğrenme yolu modellemesi ve veri analizi yapan, eğitim sistemlerine kolay entegre ileri tahminleme platformu olan Spiky.ai aynı zamanda, Supercharger Ventures ile partnerliğini duyurdu.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek #Sürdürülebilirlik Programı kapsamında bugün saat 14:00’te gerçekleşecek “Girişimciler için Sürdürülebilirlik” başlıklı seminerimize kayıt olmak için hemen tıklayın!

İTÜ Çekirdek #InsurTech Programı kapsamında 25 Ekim Pazartesi günü saat 14:00’te gerçekleşecek “Platform Bazlı İş Modelleri” başlıklı seminerimize kayıt olmak için hemen tıklayın!

İTÜ Çekirdek #TeknolojikKentler Programı kapsamında 27 Ekim Çarşamba günü, saat 13.00’te Müze Gazhane’de gerçekleşecek “Deprem Mühendisliği ve Kentlerin Yapılaşmasına Etkisi” başlıklı seminerimize kayıt olmak için hemen tıklayın!

 

Öncülerin Sahnesi Big Bang 2 Aralık’ta

2021’in en iyi girişimlerinin belirleneceği, Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang Start-up Challenge’a kayıtlar devam ediyor. Öncülerin Sahnesi’nde yer alacak girişimlerin heyecanına ortak olmak için hemen kayıt ol!

İTÜ Çekirdek Kuluçka Seminerleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek’in girişimcilerine özel sürdürdüğü kuluçka seminerleri kapsamında Armut.com’un CEO’su Başak Taşpınar Değim, “Startuplarda Global Pazara Açılma” başlıklı seminerde girişimcilerle buluştu!

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close