İTÜ Çekirdek olarak, 2021’de desteklediğimiz girişimlerin en iyilerinin belirlendiği Öncülerin Sahnesi Big Bang Start-up Challenge, 2 Aralık Perşembe günü gerçekleştirildi. Benzersiz bir deneyime ev sahipliği yapan etkinlikte 36 girişim 7 milyon 780 bin TL’lik nakit ve ödüle kavuşurken; 10 girişim aldıkları toplam 26 milyon 251 bin TL’lik yatırımı ilk defa Big Bang sahnesinde açıkladı. 2021 yılı içerisinde yatırım alan 41 İTÜ Çekirdek girişiminin aldığı 424 milyon 78 bin 180 TL’lik yatırım ise Big Bang’de topluca anons edilerek kutlandı. Böylece, İTÜ Çekirdek girişimleri, toplamda 458 milyon liralık ödül, nakit ve yatırım ile buluştu.

Sahneye çıkan öncü 20 finalist arasından alınan ödül, nakit ve yatırımlarla belirlenen ilk üç girişim; kutu oyun tasarım sürecini dijitalleştirip sınırlamaları ortadan kaldıran ve oyun deneyimini geliştiren, programlanabilir ve dijital bir küp olan Evodice, telefon kamerası karşısında yapılan egzersizlere, yapay zeka ile anlık geri bildirimler veren bir mobil fitness uygulaması DeepSport ve orman yangınlarını büyümeden tespit eden, hava kalitesi ve gürültü ölçümü yapabilen, zehirli ve yanıcı gaz algıladığında yetkilileri uyaran bir IoT sistem çözümü sunana Kozalak oldu.

Öncülerin Sahnesi Big Bang 2021’de girişimlerimizin aldığı tüm ödül, nakit ve yatırım miktarlarını ise aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close