İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Swarmnect, Automotive Testing Expo Europe’ta

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Swarmnect, 21-22-23 Haziran’da Almanya Stuttgart’ta Automotive Testing Expo Europe’a katılacak! Otomotiv sektöründen yenilikçi ve uluslararası birçok firmanın da yer alacağı bu fuarda, Swarmnect, geliştirdikleri WeLog® ünitesi ve veri ürünlerini tanıtacak. Swarmnect ekibi ile tanışmak ve ürün demolarını incelemek üzere Automotive Testing Expo Europe fuarına davetlisiniz.

Swarmnect, bağlantılı araçlardan toplanan araç ve yol verileri ile yol güvenliğini artırarak trafikte gerçekleşen can ve mal kayıplarını en aza indirmeyi, yolculuk konforu ile ulaşım masraflarını optimize ederek hayatlarımızı kolaylaştırmayı ve daha güvenli ve dayanıklı araçlar geliştirilmesini desteklemeyi hedefliyor. Her türlü araca kolayca entegre edilebilen WeLog® ünitesi veya herhangi bir kaynaktan gelen araç, yol ve sürüş verileri yapay zeka modelleri ile işlenerek üretilen değerli sonuçlar sigortacılık, otomotiv, lojistik, araç kiralama, belediye ve altyapı sağlayıcıları gibi birçok sektörün kullanımına sunuluyor.

Retinow, Kitlesel Fonlamada

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Retinow, Fonbulucu üzerinden kitlesel fonlamaya sunuldu. 5 Ağustos 2022’ye kadar sürecek kampanyaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://invest.fonbulucu.com/kampanya/W24SCY#hakkinda

Retinow, diyabete bağlı görme bozukluğunun (Diyabetik Retinopati) yapay zekâ yardımıyla erken teşhisini kolaylaştıracak bir tanı kitidir.

 

Missafir, Google Play ve App Store’da

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, mobil uygulaması Missafir App’i hayata geçirdi. Ev sahiplerine ve kiracıları 7/24 bilgi ve destek imkânı sağlayan uygulamaya Google Play ve App Store’dan ulaşılabilecek.

Missafir, kısa/orta vadeli ev kiralamalarında: 15+ platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platformdur.

Syntonym, Google for Startups Accelerator’a Seçildi

İTÜ Çekirdek Big Bang Startup Challenge 2020 finalistlerimizden Syntonym, Google for Startups Accelerator’a katılmaya hak kazandı.

Syntonym, kameralardan gelen görsel verileri GDPR-KVKK uyumlu bir şekilde veriye metrik kaybı yaşatmadan anonimize eden bir yapay zekâ platformudur.

KOZA/R SCIENCE, SuperCharger Incubator 2.0’da

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden KOZA/R SCIENCE, SuperCharger Incubator 2.0’ya katılmaya hak kazandı.

KOZA/R SCIENCE, mobil laboratuvar asistanı, bilim insanı ve mühendis adaylarına, ihtiyaç duyabileceği tüm hesaplamaları yapabileceği, araştırmaları için kolay ipuçlarına erişebileceği ve sorularını sorabileceği bir sosyal platformdur.

Hergele Mobility’den Yeni Bir Ürün

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Hergele Mobility, Migros ile iş birliğine giderek, Migros’un depolarında ürün toplama işlemlerinde kullanılmak üzere WAMO’yu geliştirdi.

Hergele ayrıca, 70 üzerindeki başvurudan programa seçilmeyi başaran 12 girişimden biri olarak, E+ Mobility Accelerator Programme’ına kabul adı.

Hergele, yerli elektrikli scooter üreticisi ve e-mobilite araç paylaşım teknolojik altyapı sağlayıcısıdır.

Searover BOOST Programı’na Seçildi

İTÜ Çekirdek Big Bang finalistlerimizden Searover, UNDP tarafından kadın girişimciler için hazırlanan BOOST programına kabul edildi.

Searover, geliştirilebilir sensör ve ekipmanlara sahip, uzaktan kontrollü, modüler su altı robotu ile zorlu su altı çalışmalarını kolaylaştırır; geniş yelpazeli su altı teknoloji çözümleri sunuyor.

Advoard Robotics’ten Önemli Başarılar AWE Programında Finalde

İTÜ Çekirdek Big Bang Startup Challenge 2021 finalistlerimizden Advoard Robotics AWE programında finalist olarak 14-17 Haziran arasında düzenlenecek Viva Tech 2022’ye katılmaya hak kazandı. Advoard Robotics, ayrıca, 20-21 Mayıs’ta gerçekleştirilen JCI-CEY’in finalistleri arasındaydı.

Advoard Robotics, otonom filo robotlar ile otomotiv, e-ticaret ve lojistik sektörlerinde dinamik koşullara uygun işbirlikçi çözümler üretiyor.

VSight, ADAMOS Store’da

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden VSight, ADAMOS Store’da hizmet vermeye başladı. Vsight, bu ortaklıkla uzaktan iş birliğini geliştirmek için endüstriler arasında dijitalleşmeyi desteklemeyi amaçlıyor.

V-Sight, endüstriyel artırılmış gerçeklik platformu sayesinde kurum çalışanlarının akıllı gözlük ve mobil cihaz yazılımları ile daha performanslı çalışmalarını sağlıyor.

BenzinLitre App Gallery’de

İTÜ Çekirdek Big Bang Startup Challenge 2018 finalistlerimizden BenzinLitre, App Store, Google Play Store’un ardından artık Huawei App Gallery’de kullanıcılar ile buluşuyor.

BenzinLitre, tüm akaryakıt istasyonlarını güncel fiyatları, doğru lokasyonları ve tesis-içi imkanları ile listeleyerek kullanıcıların tasarruf etmesini ve karar verme sürecini akıllı hale getirmesini sağlayan aynı zamanda dinlenme tesisleri, yol yardım, sigorta teklifi gibi araç sahiplerinin farklı ihtiyaçlarına da çözüm getiren bir uygulamadır.

BlindLook’tan Vestel, Enerjisa ve Tefal ile İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, engelleri kaldırmak için Vestel ile iş birliğine gitti.

Blindlook ayrıca, Tefal ile iş birliğine giderek Tefal’in seçili ürünlerinin entegrasyonunu tamamladı. Tost makinesinden doğrayıcıya, meyve suyu sıkacağından termosa, kahve öğütücüden akıllı ızgaraya kadar çok sayıda ürünün detaylı kullanım bilgileri uygulama üzerinden görme engelli tüketicilerle buluştu.

Blindlook, Enerjisa ile iş birliği ile de Enerjisa Mobil, Online Hizmet Merkezi ve enerjisa.com.tr’yi görme engellilerin kullanımına uygun hale getirdi.

BlindLook, restoranları ve menülerini görme engelliler için erişilebilir kılarak herkes için eşit, erişilebilir, engelsiz bir dünya inşa ediyor.

Laska ve MNG Kargo İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizde Laska, ömrünü tamamlamış lastiklerini çevre dostu biçimde ekonomiye geri kazandırmak için MNG Kargo ile yeni bir iş birliği başlattı. Atık lastiklerden yenilenebilir yakıt ve karbon siyahı olmak üzere temiz ve katma değeri yüksek iki ayrı ham madde elde eden Laska, bu iş birliği ile MNG Kargo’nun bağışladığı lastikleri de ekonomiye geri kazandıracak.

Laska, proje kapsamında ilk aşamada bağışlanan lastikler ile;

  • 8 ton CO2 emisyonunun,
  • 2.5 ton zehirli gazın atmosfere salınımının,
  • Yeraltı suyuna sızan 200 bin litre kirletici petrolün,
  • 5.5 ton fosil yakıt tüketiminin önüne geçmiş olacak.

Laska, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli ham maddeler ve elektrik enerjisi elde ediyor.

BIMCRONE Plug and Play Summit’te

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BIMCRONE, 12-16 Haziran tarihleri arasında 250’yi aşkın startup’ın katılacağı Plug and Play Summit’te yer alacak.

BIMCRONE, bir inşaatın plandan yıkıma, hayat döngüsündeki tüm süreçlerini gerçek zamanlı izlenebilir, raporlanabilir, gerçek zamanlı veri ile yönetilebilir hale getiren bir bulut yazılım, dijital ikiz çözümüdür.

Selen Şenal United Nations Ocean Conferance 2022 Genç Delegesi Seçildi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Algae Biodisel’in kurucusu Selen Şenal, United Nations Ocean Conferance 2022 Genç Delegesi seçildi. Selen Şenal, Türkiye’yi Lizbon’da sürdürülebilirlik alanında temsil edecek.

Algae Biodiesel, küresel ısınmayı azaltmak için atık suları ve baca gazlarını arıtarak mikroalglerden biyoyakıt ve kimyasal üretimi yapıyor.

Biriktir ve ANADOLU ISUZU İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Biriktir, ANADOLU ISUZU ile yaptığı partnerlik ile birlikte bireysel karbon ayak izimizi azaltmaya devam ediyor. İş birliği kapsamında yeşil yakalı çalışanlar oluşturulacak ve çalışanlara aileleriyle beraber sürdürülebilir yeşil alışkanlıklar kazandırılacak.

Biriktir, dünyanın her yerinde, geri dönüşüm yaptıkça ödül kazandırırken, firma-belediye-vatandaş iş birliği sağlayarak maliyetleri ve karbon ayak izini azaltır.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

BİGG İTÜ Çekirdek ile Kazananlar Arasında Yerini Al

İTÜ Çekirdek olarak uygulayıcı kuruluşları arasında yer aldığımız TÜBİTAK BİGG Programı’nın Yeşil Büyüme odaklı yeni çağrısında başvurular başladı. Girişimlere 450 bin TL değerinde hibe desteği sunan programa İTÜ Çekirdek aracılığıyla hemen başvur, kazananlar arasında yerini al!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close