İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Arvia “sesver.in” Platformunu Yayınladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arvia, geliştirdiği sesver.in platformu ile yardıma ihtiyacı olan deprem zedeleri ve yardım edebilecekleri buluşturuyor. Oluşturulan platform, otomatik konum paylaşma ve sesli görüşme özellikleri ile müdahale hızını arttırmayı hedefliyor. Arvia, firmaların ihtiyaç duydukları yüz yüze görüşmeleri kolayca dijital ortama taşıyarak hızlı, verimli ve etkili bir şekilde satış yapmalarını veya hizmet sunmalarını sağlamaktadır.

 

Missafir “Missafirimizsiniz” Platformunu Yayınladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, geliştirdiği “Missafirimizsiniz” platformu ile ev sahipleri ile depremzedeleri buluşturmayı hedefliyor. Missafir, kısa/orta vadeli ev kiralamalarında: 15+ platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platformdur.

 

Bugbounter’dan Online Güvenlik Desteği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bugbounter, deprem sonrası aktif çalışan tüm yardımlaşma ve destek platformlarının online güvenlik testlerini ücretsiz olarak gerçekleştirerek, depremzedelere yapılan yardımların engellenmesine ve sömürülmesine engel oluyor. Bugbounter, ödül avcılığı hizmeti ile, şirketlerin siber güvenlik açıklarını platformdaki 2200 beyaz şapkalı hacker ile bulup raporlamaktadır.

BlindLook Görme Engellilere ve Ailelerine Evlerini Açtı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook ve ekibi, görme engelli depremzedelerimizi evlerinde misafir ediyor. BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

Evimdeki Psikolog’tan Depremzedelerimize Psikolojik Destek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Evimdeki Psikolog, depremden etkilenmiş vatandaşlarımız için online ve ücretsiz psikolojik destek sağlıyor. Evimdeki Psikolog, 25 ülkeden binlerce kullanıcıya hizmet veren ve ilk yatırımını almış bir online terapi platformudur.

Gonullupsikolog.org’tan Depremzedelerimize Psikolojik Destek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Gonullupsikolog.org, depremden etkilenmiş vatandaşlarımız için online ve ücretsiz psikolojik destek sağlamaktadır. Gonullupsikolog.org, online ortamda gönüllü ruh sağlığı çalışanları ile psikolojik desteğe ihtiyaç duyan dezavantajlı bireyleri buluşturan bir sosyal girişimdir.

Peace Therapist’ten Depremzedelerimize Psikolojik Destek

İTÜ Çekirdek girşimlerimizden Peace Therapist, depremden etkilenmiş vatandaşlarımız için online ve ücretsiz psikolojik destek sağlamaktadır. Peace Therapist, psikolojik sorun yaşayan insanların kimliğini açığa çıkarmadan istediği dilde, istediği zaman, ve istediği yerden mesajlarla yada ses görüşmeleri ile başlayarak, alanında uzman Psikologlar tarafından Video görüşmesi ile Çevrimiçi terapiye geçmelerine sağlayan Mobil uygulaması ve Web sitesidir.

Terappin’den Depremzedelerimize Psikolojik Destek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Terappin, depremden etkilenmiş vatandaşlarımız için ücretsiz psikolojik destek sağlarken, psikolojik destek çalışmalarına gönüllü olarak katılmak isteyen uzmanları da sürece dahil etmektedir. Terappin, psikologlar ile danışanları buluşturan bir online danışmanlık platformudur.

Bulut Klinik’den Depremzedelerimize Online Sağlık Desteği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bulut Klinik, depremden etkilenmiş vatandaşlarımıza gönüllü online sağlık desteği vermek isteyen uzman ve danışmanlar için gerekli altyapıyı ücretsiz sağlamaktadır. Bulut Klinik tüm sağlık kuruluşları için online klinik yönetim yazılımı ve hasta-hekim iletişim çözümleri sağlamaktadır.

STETO’dan Depremzedelerimize Psikolojik Destek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden STETO, depremden etkilenmiş vatandaşlarımıza, gönüllü psikologlar ile ücretsiz randevu oluşturma desteği sağlamaktadır. STETO, doktorunuzla online görüşme yapmanızı sağlar. STETO ile uzman doktorlar arasında arama yapabilir, seçtiğiniz doktorla randevunuzu oluşturabilir ve online görüntülü konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Laska Technology’den Deprem Bölgelerine Isı ve Elektrik Desteği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Laska Technology, depremzedelerimizin ve bölgede çalışan insanların ısı ve elektrik ihtiyacını karşılamak üzere, geliştirdikleri teknoloji ile atık lastiklerin ileri dönüştürülerek enerji ve hammadde elde edilmesini sağlayan yenilenebilir yakıt yardımında bulunuyor. Laska Technology, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli ham maddeler ve elektrik enerjisi elde eder.

Kanka Host ile Evinizi Paylaşabilirsiniz

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kanka Host, geliştirdiği yeni uygulamayı duyurdu. Bu uygulama ile evinizi barınma ihtiyacı olan depremzedeler ile paylaşabilirsiniz. Kanka Host, birincil temel ihtiyacımız olan barınmayı paylaşımcı hale getirmeyi hedeflemektedir.

Walkers ve Eğitim Kutusu İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, geliştirdikleri hareket ve sağlık uygulamasında Eğitim kutusu ile iş birliği yaparak kullanıcılarına ücretsiz online deprem eğitimi tanımlıyor. Walkers kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

RePG Enerji Sistemleri Hatay Yolunda

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden RePG Enerji Sistemleri, acil durum ve afetler için şebeke bağımsız konteyner ürünü ile Hatay yolunda. RePG girişimi, işbu ürünü, ürettiği enerji ile ısıtma, soğutma, elektrik ve havadaki nemden içme suyu sağlamaktadır. RePG Energy enerji kaynağı olarak havanın bağıl neminin gün içindeki değişimini kullanan ve bu özellikten faydalanarak elektriğe dayalı güç üretebilen yenilenebilir enerji elektrik üretici ürünü üzerinde çalışmaktadır.

Microfon Eğitim Seferberliği Burs Başvuruları Başladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Microfon, depremden etkilenen öğrencilerin eğitime erişimlerini İhtiyaç Bursu, Kitap Bursu ve Tablet / Bilgisayar Desteği ile kolaylaştırmak adına Eğitim Seferberliği kampanyası başlattı. Herhangi bir okul veya sınıf ayrımı olmaksızın ”Deprem bölgesinde yaşayan, Deprem bölgesinde okuyan, Ailesi deprem bölgesinde ikamet eden ve ailesi veya kendisi afetten etkilenen öğrenciler” koşullarından en az birini taşıyan öğrenciler başvuru yapabilir. Microfon, tüm burs veren kurum ve kişilerin toplandığı online bir platformdur.

Microfon ve Classest İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Microfon, depremden etkilenen öğrencilerimiz için Eğitim Seferberliği kampanyası çerçevesinde bir diğer İTÜ Çekirdek girişimi olan Classest ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği çerçevesinde depremden etkilenmiş öğrencilerimize, Classest’ın gönüllü öğretmenleri ile LGS ve YKS hazırlık eğitimleri verilecektir. Microfon, tüm burs veren kurum ve kişilerin toplandığı online bir platformdur. Classest, seçkin öğretmenlerle özel derslerin verildiği ve öğrenciye uygun öğretmen eşleştirme olanağı sağlayan, 360 derece eğitim hizmeti verilen bir online eğitim platformudur. 

Arkerobox Kitlesel Fonlamada

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, Kickstarter platfromu üzerinden kitlesel fonlama turuna başladı. 35 gün sürecek yatırım turunda hedeflenen yatırım miktarı $12.000’dır.

Arkerobox, çocukların, dünya kültürel mirasına karşı farkındalıklarını geliştirmek için yenilikçi eğitim metodları ile deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayacak arkeolojik kazı setleri sunmaktadır.

Arkerobox, İstanbul Oyuncak Fuarında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, 28 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşmiş olan oyun, oyuncak ve bebek fuarı olan İstanbul Oyuncak Fuarına katıldı. Arkerobox, çocukların, dünya kültürel mirasına karşı farkındalıklarını geliştirmek için yenilikçi eğitim metodları ile deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayacak arkeolojik kazı setleri üretmektedir.

MIKNATIS Girişimcilik Programı 1.si: Interrupt Engineering

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Interrupt Engineering, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı ortaklığında gerçekleştirilen MIKNATIS girişimcilik programının, The Big Day yarışma gününde, finale kalan 20 girişim arasında birincilik elde ederek, 60.000 TL’lik ödülün sahibi oldu. Interrupt Engineering, kronik hastalığı bulunan bireylerin hayat kalitelerini artırmaya yönelik inovatif giyilebilir sağlık teknolojileri geliştiren bir sosyal girişimdir.

Abrakadabra Games’e 50 Milyon Dolar Patent Değerlemesi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Abrakadabra’nın, endüstriyel patenti 50 Milyon USD olarak değerlendirildi. MENA bölgesi liderliğinde yatırım turuna başlayan ve yakın zamanda bitirmeyi hedefleyen Abrakadabra, global arenada hızlı ve doğru bir şekilde hedeflerine ilerlemek istiyor. Abrakadabra’nın ilk ürünü, 3D oyun motorları ve kod bilgisine ihtiyaç duymadan yalnızca gerçek hayattan videoları kullanarak mobil cihazlardan bile oyun ve yaratıcı deneyimler yaratıp, sosyal & ekonomik olarak oyun yaratanlarla & oynayanlarla global olarak paylaşıp & beraber yaratıp, beraber oynayıp beraber kazanıp & pazarlayabildiğiniz video oyun platformudur.

Metisbot  ve Co-One İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Metisbot, Co-one ile yapay zekâ alanında iş birliğine geliştirdi. Metisbot, yapay zekâ destekli, farklı sunum katmanlarında (Web, Mobil, Sosyal Medya vs. gibi) müşteri hizmetleri deneyimini geliştirmek ve kişiye özel kişiselleştirilmiş yardım sağlamak için şirketler ve potansiyel müşterileri arasındaki boşluğu dolduran bir chatbot uygulamasıdır. 

Byqee En İyi 3 Mobilite Startup’ı Arasına Seçildi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Byqee, Avrupa’nın en prestijli mobilite fuarı olan AUTONOMY’de “Active Mobility” kategorisinde en iyi 3 startup’tan biri olarak final gününe seçildi. Byqee, herhangi türdeki bir bisikleti elektrikli bisiklete çeviren, en hafif ve en kolay kuruluma sahip dönüşüm setleri üretmektedir.

Blue Colibri 4. Yılını Tamamladı

ITU Seed girişimlerimizden Blue Colibri, 4. Yılını tamamladı. 3 kişilik ekip ile serüvene başlayan Blue Colibri artık 36 kişilik bir ekip ile 11 ülkeden, 112 sözleşmeli müşteri ile 90.000 çalışanın hayatını etkiliyor. Blue Colibri, şirketlerin iç iletişimi, kurumsal eğitim yönetimi, İK idari süreçlerinin dijitalleştirilmesi ve çalışanların bağlılığının artırılması için mobil öncelikli bir yazılım çözümü sunuyor.

Ravinspect Yüksek Teknoloji İhracatına Başladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ravinspect, Amerika’ya yüksek teknoloji ihracatına başladı. Girişimin ilk ihracat ürünü olan otonom drone’ları yola çıktı. Ravinspect, uçakların yüzey muayenelerini %95’e kadar hızlandıracak otonom robotik teknolojileri geliştirir.

BlindLook ve CarrefourSA İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, CarrefourSA ile iş birliğine imza attı. CarrefourSa web ve mobil uygulaması BlindLook ile artık daha ulaşılabilir hale geldi. BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

Byqee 2022 Yılı Gelişmeleri

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Byqee, 2022 yılı gelişmelerini açıkladı. Byqee 2022 yılında cirosunu 2021 yılına göre 5 kat daha fazla büyüttü. 650’den fazla kullanıcısı bulunan Byqee kullanıcıları günlük 19 tondan fazla karbon salınımını önlemekteler. Byqee, herhangi türdeki bir bisikleti elektrikli bisiklete çeviren, en hafif ve en kolay kuruluma sahip dönüşüm seti.

Milu Artık App Store’da

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Milu, girişimin kendi ismindeki aplikasyonu ile App Store’da yerini aldı. Artık Milu’ya hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan ulaşabilirsiniz. Milu, vatandaşların şehirdeki sıkıntılarını paylaşıp gündem yaratabileceği ve öne çıkan sıkıntıların belediye tarafından tespit edilip hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılmasıyla birlikte toplumsal bilincin artmasının hedeflendiği platformdur.

From Your Eyes ve TOG İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden From Your Eyes, İstanbul Gönüllüleri ve Sesli Betimleme Derneği’ne ek olarak Toplum Gönüllüleri Vakfı ile de iş birliğine imza attı. Geliştirilen iş birliği çerçevesinde TOG, From Your Eyes betimleyiceleri arasında yer almaya başladı. From Your Eyes, insan ve yapay zeka işbirliğiyle görme engellilere hem hızlı hem de nitelikli görsel açıklamalar sunan bir SAAS çözümüdür.

Blue Colibri Ocak Ayında Büyümeye Devam Etti

ITU Seed girişimlerimizden Blue Colibri, ocak ayında finans sektöründen eğlence sektörüne, parakende satıştan muhasebe hizmetlerine kadar alanında markalaşmış bir çok kurumu, Blue Colibri App ile tanıştırdı:

  • Müpa Budapest (eğlence – kültür),
  • Pannonhalma Archabbey (seyahat – turizm),
  • Visual Europe Group (etkinlik – eğlence),
  • Bankmonitor (finansal hizmetler),
  • Újház (toptan – perakende),
  • Bergmann Iroda (muhasebe)

Blue Colibri, şirketlerin iç iletişimi, kurumsal eğitim yönetimi, İK idari süreçlerinin dijitalleştirilmesi ve çalışanların bağlılığının artırılması için mobil öncelikli bir yazılım çözümü sunuyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İPA – İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi Hayata Geçti

Türkiye girişimcilik ekosisteminin yeni buluşma noktası: “İPA-İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi” İTÜ ARI Teknokent olarak İstanbul Planlama Ajansı’nın İstanbul Vizyon 2050 çalışması kapsamında gerçekleştirdiğimiz iş birliği sonucunda İBB-İstanbul Planlama Ajansı ile el ele vererek teknolojik girişimcilik ekosistemine değer katacak, teknoloji girişimlerinin yeni buluşma noktası ‘’İPA-İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçirdik.

İTÜ Çekirdek’te Elevator Pitch Day Etkinliği!

Ocak ayının son etkinliği olarak, İTÜ Çekirdek girişimleri, ilk olarak 30 saniyede iş fikirlerini anlattılar ve katılan diğer girişimcilerin sorularını yanıtladılar. Girişimcilerimizin başarılı sunumlarının ardından etkinlik, Networking konseptinde devam etti.

İTÜ Çekirdek Eğitimleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı’na kabul alan girşimcilerimizin eğitimleri hız kesmeden devam ediyor. İTÜ Çekirdek eğitimlerinde geçtiğimiz hafta “Müşteri İlişkileri” & “Gelir Modeli” konuları işlendi.

Kuluçka Programı Eğitimlerimiz Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek Kuluçka programımızda eğitimlerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Kuluçka programımızda yer alan girişimcilerimiz, “Yatırım Süreçleri” ve “Stock Option” eğitimlerine katıldılar.

Ön Kuluçka Programında Eğitim Sonu Jürisi Heyecanı

İTÜ Çekirdek’te, Ön Kuluçka programında 1. Dönem Eğitim Sonu Jürisi heyecanı her geçen gün artıyor. Eğitim Sonu Jürisine katılacak girişimcilerimiz geçtiğimiz hafta “Finansman & Temel Süreçler ve Ortaklıklar” ve “Sunum” eğitimlerine katıldılar.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close