İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İTÜ Çekirdek Euro-Asian Startup Awards Adayı!

Geçtiğimiz yıllarda “Best Accelerator/Incubator Program” kategorisinde 1. seçildiğimiz Euro-Asian Startup Awards’da, Best Accelerator/Incubator Program kategorisinde İTÜ Çekirdek olarak adayız.

Oy vermek için: https://public-voting.globalstartupawards.com/competition-public-voting/607ee0cecd146262fb84025d?nominationId=60db184df0d0e7709f14a0e7

TeklifimGelsin 2.4 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaştı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden TeklifimGelsin, 2.4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

TeklifimGelsin, kullanıcıların, kredi raporlarını görüntüleyerek ihtiyaçları doğrultusunda finansal kuruluşlardan gelen kişiye özel kredi ve sigorta tekliflerini karşılaştırıp, yatırım fırsatlarını inceleyerek hızlıca başvuru yapabildikleri bir kişiselleştirilmiş finansal pazaryeri platformudur.

Tourist Kitlesel Fonlamada

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tech Kale Group’un uygulamalarından biri olan Tourist, Fonbulucu’da kitlesel fonlamaya çıktı.

Kampanyayı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz: 👇
https://invest.fonbulucu.com/kampanya/R1DV3T

Tech Kale Group, global çapta fark yaratacak mobil uygulama ve oyunlar tasarlayan bir şirket.

Arkerobox Avustralya ve Kıbrıs’ta

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, 2022 yılının ilk 6 ayında Avustralya ve Kıbrıs’a ihracat gerçekleştirerek globalleşme anlamında önemli bir yol kat etti.

2020 yılında kurulan Arkerobox, çocukların dünya kültürel mirasına karşı farkındalıklarını geliştirmek için yenilikçi eğitim metotları ile deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayacak arkeolojik kazı setleri üretiyor.

Bugbounter ve Beautiful Brain Retail Lda İş Birliği

İTÜ Çekirdek Big Bang finalistlerimizden Bugbounter, Beautiful Brain Retail Lda ile Güney Amerika’daki ilk çözüm ortaklığını imzaladı!

Bu işbirliği ile Brezilya, Portekiz ve komşu ülkelerdeki şirketler, BugBounter’ın gelişmiş bug bounty hizmetleri ile siber güvenlik yapısındaki açıkları tespit edebilecek.

Bugbounter, kurumların siber güvenlik açıklarının keşfedilme, doğrulanma ve raporlanma ihtiyacını kendine üye bağımsız güvenlik araştırmacıları ile sağlayan blockchain tabanlı bir platformdur.

Pin, DeFacto’daydı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Pin Global Gıda, DeFacto Genel Merkez’de bir tadım etkinliği gerçekleştirdi.

Pin Otobüsleri, İstanbul’un Dört Bir Yanında

Türkiye’nin kafeinli ilk fonksiyonel soğuk çayı olan Pin, otobüsleri ile İstanbul’u dolaşıyor.

Blindlook Dubai’de Birinci Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, Dubai’de C3 Social Impact Accelerator Programı’nda son 8 finalist arasında yer aldı. Blindlook finalde birincilik ödülünün sahibi oldu.

BlindLook, restoranları ve menülerini görme engelliler için erişilebilir kılarak herkes için eşit, erişilebilir ve engelsiz bir dünya inşa ediyor.

Advoard Robotics Filo Robotlarının Test Süreçlerini Tamamladı

İTÜ Çekirdek Big Bang Startup Challenge finalistlerimizden Advoard Robotics, Vestel Yedek Parça depoda filo robotlarının Vestel SAP entegrasyonu da dahil bütün test süreçlerini başarı ile tamamladı.

Advoard Robotics’in filo robotlarının Vestel yedek parça deposuna yerleştirilmesine ilişkin videoya göz atın: https://www.linkedin.com/posts/advoard_fleetmanagement-intralogistics-warehouse-activity-6947121867455377408-8-MI?utm_source=linkedin_share&utm_medium=member_desktop_web

Advoard Robotics, otonom filo robotlar ile otomotiv, e-ticaret ve lojistik sektörlerinde dinamik koşullara uygun işbirlikçi çözümler üreten bir şirket.

Varsapp ve Vestel İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, Vestel ile iş birliğine gitti.

Varsapp Vestel iş birliği ile kullanıcılar denemek istedikleri, kısa dönem ihtiyacı olan veya satın alırken tereddüt ettiği Vestel ürünlerini artık www.varsapp.com’dan kiralayabilecek.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur. Ayrıca Varsapp, kiralama ile markaların sürdürülebilir bir yapı oluşturmasını sağlıyor.

Depozero ve Tamamliyo İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden “depozero” ve “tamamliyo” ev kiralama sürecinde ev sahiplerine sigortayı dijitale kolayca entegre eden çözümler sunmak için ile iş birliğine gitti.

depozero, depozitoyu ortadan kaldırarak kiracıya ekonomik kolaylık sağlarken ev sahibine sigorta garantisiyle kira ve konut güvencesi sunan bir proptech girişimidir.

tamamliyo, sağlık sigortaları odağında teklif, satış ve provizyon süreçlerine çözüm geliştiren InsurTech girişimidir.

Byqee ve HDA Grup Enerji İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Byqee, HDA Grup Enerji ile elektrikli bisiklet ve e-mobilite pazarına yönelik stratejik bir iş birliğine gitti. Byqee bu işbirliği ile mikro-mobilite pazarında batarya teknolojileri için HDA Grup Enerji ile birlikte ortak yol alacağını duyurdu.

Byqee, herhangi türdeki bir bisikleti elektrikli bisiklete çeviren, en hafif ve en kolay kuruluma sahip dönüşüm setleri üreten bir şirket.

Retinow 1.6 Milyon TL Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimcilerimizden Retinow, Fonbulucu üzerinden yürüttüğü kitlesel fonlama kampanyasında belirlediği hedefi geçti. Retinow hedeflediği fonlamayı aşarak 1.668.429 TL’lik yatırım aldı.

Retinow, diyabete bağlı görme bozukluğunun (Diyabetik Retinopati) yapay zeka yardımıyla erken teşhisini kolaylaştıracak bir tanı kitidir.

Kampanyayı incelemek için:

https://invest.fonbulucu.com/kampanya/W24SCY

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

 ITU Seed Eğitimleri ve Seminerleri Devam Ediyor

ITU Seed eğitimleri kapsamında “Access to The Global Market: United Kingdom”, “Presentation Techniques” ve “Access to The Global Markets: The Netherlands, Malta and Canada” eğitimleri gerçekleşti. Seminerler kapsamında da “Product/market fit, Go-to-market strategy, venture scaling” ve “Valuation Funding” seminerlerini gerçekleştirdik.

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Eğitimleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimcilik eğitimleri kapsamında “Gelir ve Fiyatlama & Finansal Analizler ve Hesaplamalar” ve “Temel Süreçler ve Ortaklıklar” eğitimleri gerçekleştirildi.

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close