İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Archmir, İlk Yatırımını Aldı

İTÜ Çekirdek 2020 sahne girişimlerimizden Archmir, 2.4 milyon dolar üzerinden ilk yatırımını Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan aldı.

Archmir, geliştirdiği yapay zekâ ve görüntü işleme teknolojileriyle oto kaza hasar süreçlerini uçtan uca dijitalleştiriyor.

Vivoo’ya Draper Associates’ten 6 Milyon Dolar Yatırım

İTÜ Çekirdek 2017 fuaye girişimlerimizden Vivoo, A serisi yatırım turunda Draper Associates liderliğinde 6 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna ONCE Ventures, Revo Capital, 500 Startups Global Ventures ve Halogen Ventures katıldı.

Vivoo, idrar testinden kullanıcıların hem su tüketimi, pH, keton, idrar yolları enfeksiyonu gibi testlerin sonuçlarına hem de vücut bilgilerine bağlı olarak beslenme ve sağlıklı yaşam tavsiyelerine anında ulaşmasını sağlıyor.

Missafir, Dünyanın En İnovatif Proptech Şirketlerinden Biri Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, PropTech Academy tarafından PropTech Innovation Label sertifikasını alarak Türkiye’nin ilk inovasyon sertifikalı PropTech firması oldu.

Missafir, kısa/orta vadeli ev kiralamalarında: 15+ platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunarak ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yönetiyor.

Lumos, Hello Tomorrow Global Challenge’ta!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Lumos, 4000 başvuru arasından Hello Tomorrow Global Challenge’a seçildi. Paris’te gerçekleşecek etkinlikte Industry 4.0 kategorisindeki 6 startup’tan biri olan Lumos, dünyayı değiştirecek fikirlerin sergilendiği böylece teknolojisini tüm dünyaya tanıtma fırsatı yakaladı.

Lumos, femtosaniye lazerlerle camı ısıtmadan, çatlatmadan ve 1 mikrometre hassasiyette işleyebilen makine üretiyor.

 

 

ADLEMA ve Tofaş İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden ADLEMA, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Connected supplier ekibinin destekleriyle yürütülen Go-Tech Programı’nda sızdırmazlık testleri özelinde geliştirdikleri cihazlarla yer aldı.

ADLEMA, üretim ve montaj işlemi sırasında sızıntı testi sistemini optimize ederek parça verimini sağlayarak sızıntı tespit cihazı portföyünü sunuyor.

Bren,  Büyümeye Devam Ediyor!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bren, 3. yılında altı ülkede daha büyümeye devam ettiğini duyurdu. 13 ayda 196 firmaya ulaşan, 20 milyon üzerinde veri toplayan ve ortalama %11 oranında tasarruf sağlamayı başaran Bien, Türkiye’nin en büyük firmalarına yenilikçi teknolojisini sunmaya devam ediyor.

Bren, vücut sıcaklık ve hareketinin birleşimiyle elde edilen mekanik ve termal enerjiyi IoT uygulamalarında, akıllı saatleri ve cep telefonlarını şarj etmek için kullanarak biyonik yenilenebilir enerji üretiyor.

 

Sensemore Azerbaycan’da!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Sensemore, Azerbaycan Yatırım ve Kültür Zirvesi’ne katıldı.

Azerbaycan Ekonomi ve Kültür bakanlıklarının himayesinde, farklı alandan 50 start-up ve birçok uluslararası yatırımcıyı bir araya getiren zirve 27-29 Ekim’de gerçekleşti.

Co-one ve Vestel İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Co-one, firmanın tüm yapay zeka tabanlı çözümlerini ölçeklendirmek için sektörün önde gelen markalarından Vestel ile çalışmaya başladı!

Co-one, yapay zeka çözümleri sunan firmaların ürünlerini geliştirmeleri için gereken verilerin doğru ve en hızlı şekilde etiketlemek için yapay zeka tabanlı veri açıklama hizmeti veriyor.

İTÜ Çekirdekli Girişimciler Fortune Türkiye 40 Yaş Altı Listesinde!

İTÜ Çekirdekli 13 girişimci; Fortune Türkiye tarafından hazırlanan ve  toplumsal ve ekonomik alanda değerler yaratan, alanında etkin projeler üreten, planlı hareket eden ve ileriyi gören genç liderleri bir araya getiren 40 Yaş Altı 40 listesinde yer aldı.  Listede yer alan; Ecording Kurucusu Mert Karslıoğlu, Thread in Motion Kurucu Ortağı Kadir Demircioğlu, Nanomik Kurucu Ortağı Buse Berber Örçen, BlindLook Kurucu Ortakları Cihat Ersin Aydın ve Sadriye Görece, Virasoft Kurucu Ortağı Gökhan Hatipoğlu, Algae Biodisel Kurucu Ortağı Selen Şenal, Laska Enerji Kurucusu Onur Güdü, Teleporter Kurucu Ortakları Aslan Yerdelen ve Dilara Keçeci, Syntonym Kurucusu Batuhan Özcan, Kobaküs Kurucusu Doğukan Gözeten ve Givin Kurucusu Başak Sucuka’yı tebrik ederiz.

 

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Öncülerin Sahnesi Big Bang 2 Aralık’ta

2 Aralık’ta Elon Musk ile yatırım için görüşmeye katılmayacaksan, bu sene 10. yılını kutlayan Öncülerin Sahnesi Big Bang Start-up Challenge’ı kaçırma, kaydolmak için hemen tıkla!

İTÜ Çekirdek Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek #TeknolojikKentler Programı kapsamında 9 Kasım Salı günü, saat 14:00’te online gerçekleşecek “Deprem Dirençli Kent” başlıklı seminerimize kayıt olmak için hemen tıklayın!

TÜBİTAK BİGG Sonuçları Açıklandı

Son açıklanan TUBİTAK BİGG Sonuçları’na göre, 2020 2. çağrı döneminde 13 İTÜ Çekirdek girişimi TÜBİTAK BİGG desteği almaya hak kazandı! Çağrı dönemi özelinde hibe desteği alan girişimlerin %10’unu İTÜ Çekirdek girişimleri oluşturuyor!

Hibe desteği almaya hak kazanan girişimcilerimize tebrikler!

İTÜ Çekirdek Kuluçka Seminerlerinde Konuk Ümit Yeşiltaş

İTÜ Çekirdek girişimcilerine özel sürdürdüğümüz kuluçka seminerleri kapsamında Dell Türkiye Satıştan Sorumlu Ülke Müdürü Ümit Yeşiltaş, “Startuplarda Müşteri İlişkileri Yönetimi” başlıklı seminerde girişimcilerle bir araya geldi.

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close