İTÜ Çekirdek’ten Haberler

ITU SEED Girişimlerimizin Demo Day’i Gerçekleşti

Yoğun eğitimler, mentorluklar ve B2B iş görüşmeleri ile geçen ITU SEED programımızın Eğitim Sonu Jürisinden 13 girişimimiz başarı ile geçmişti. Eğitim Sonu Jürisini geçen girişimlerimiz ITU SEED programımıza özel düzenlediğimiz Demo Day’de yatırımcılar ile buluştu. 13 girişimimiz BIG BANG sahnesinde yer almak için de sunum yaparken ITU SEED’22 programı ile aramıza katılan VOOVOO girişimimiz de gelişen KPI’ları ve gelişmeleri ile birlikte başladığı yatırım turununa istinaden jüriye 14. girişim olarak katılım gösterdi.

İTÜ Çekirdek’te Çeyrek Final Heyecanı

13-14 Aralık’ta Uniq İstanbul’da gerçekleşecek BIG BANG etkinliğimizin heyecanı her geçen gün artmakta. Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği öncesinde girişimcilerimiz Çeyrek Final’de farklı alanlarda uzmanlıklara sahip jüri üyelerine sunumlarını gerçekleştirdiler. 170’den fazla girişimi dinlediğimiz 6 günlük maratonun sonunda belirlenen 50 girişimimizi BIG BANG sahnesinde dinleyeceğiz.


İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

FanSupport, GITEX 2023 Dubai’deki Super Nova Yarışması’nda Yarı Finale Kaldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden FanSupport, 16-20 Ekim 2023 tarihlerinde Dubai’de düzenlenen dünyanın en büyük start up etkinliklerinden biri olan GITEX / North Star’a katıldı. Ayrıca  GITEX 2023 Dubai’ etkinliği kapsamında yapılan Super Nova Yarışması’nda, 1.800 girişim arasından yarı finale kalan 20 girişimden biri olmanın gururunu yaşadı.

FanSupport, desteklediğiniz takımın maç kazanması, şampiyon olması gibi şartlarla bağış yapabildiğiniz dünyanın ilk ve tek şartlı taraftar destek platformudur.

Udentify Exit Etti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Udentify, REM People’ın  görüntü işleme ve yapay zeka destekli ileri analitik çözümlerle perakende başta olmak üzere farklı sektörlere yenilikçi yaklaşımlar sunmak amacıyla oluşturduğu  REM Vision Lab markası altında faaliyet göstermek üzere exit ettiğini duyurdu.

Udentify, bilgisayar görüşü teknolojisi ile fiziksel mağazalardaki müşteri davranışlarını analiz eden; bu analizleri büyük veriye dönüştürerek işleyen; bu veriyi yapay zeka temelli öneri motorunda işleyerek mağaza karlılığını artıran öneriler oluşturan ve tüm bunları kendi iş analitiği uygulamasında müşterilerine sunan bir iş zekası yazılımıdır.

Harcy Polyester Yünü ile Artık Şantiyelerde!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Harcy’nin, maliyet bakımından avantajlı, üretim tekniği sayesinde suya ve dış hava şartlarına yüksek mukavemet gösterebilen, düşük karbon emisyonu ile üretilmesi sayesinde çevre dostu ve daha birçok özelliğe sahip olan Polyester yünü artık şantiyelerde kullanılmaya başlandı.

Harcy, tekstil atıklarından bina cephelerinde kullanılmak üzere ısı yalıtım malzemesi geliştirilmektedir.

Outdoora Bir Yıllık Serüvenini Tamamladı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Outdoora, 1. yılını başarı ile geride bıraktı. Bu 1 yıllık serüvende 100’den fazla partner ile birlikte 15’den fazla outdoor spor türünde, 450’den fazla etkinlik düzenledi. Bu etkinlikler 10.000’den fazla kişi katıldı. Web sitelerini ve kullanıcı memnuniyeti servislerini hayata geçirdiler.

Outdoora, doğa sporları severler için oluşturulmuş, topluluk odaklı bir etkinlik, konaklama ve e-ticaret platformudur.

Geojet’in Türk Bankacılığı ile İlgili Önemli Çalışması

ITU SEED girişimlerimizden Geojet, Türk bankalarının çevrimiçi haritalardaki dijital varlığının ve bunun gelirlerini nasıl etkileyebileceğini ayrıntılı bir çalışmasını yayınladı. Girişimimiz, dijital dönüşümün önemini gözler önüne seren ayrıntılı çalışmasını perakende ve telekom sektörleri için de yapmayı planlamakta.

Geojet, popüler haritalarda çevrimiçi varlığınızı yönetmenize, daha fazla yorum almanıza ve işletmenize daha fazla müşteri çekmek için yerel reklamlar yayınlamanıza yardımcı olur.

https://geojet.io/blog/turkish-google-maps-presence-research/

ARCHMIR’den Yenilikler

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden ARCHMIR, logosu ile birlikte web sitesini de yeniledi. ARCHMIR yeni web sitesi ile kullanıcılarına daha şık ve kullanışlı bir arayüz sunuyor.

ARCHMIR, oto kaza hasar süreçlerini yapay zeka ve görüntü işleme teknolojileri ile uçtan uca dijitalleştirir.

LinqiApp Büyümeye Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden LinqiApp büyümesine hız kesmeden devam ediyor. En son, Mayıs ayında kullanıcıları ile bir araya gelen Linqiapp 4 ayda %1200 büyümüştü. Şuan ise 180 ülkeden 10.000’den fazla kullanıcıya hizmet vermekte.

LinqiApp, 175 ülkeden 3.5 milyar kişinin İngilizce konuşma pratiği sorununu oyunlaştırma ve yapay zeka destekli akran öğrenmesi ile çözmeyi hedeflemekte.

Bren & PepsiCo İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bren,  PepsiCo ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Bern’in buhar kapanlarını yapay zeka ile izleyen sensör teknolojisi ile PepsiCo verimliliğini arttırarak fabrikalarındaki karbon etkisini daha da düşürmeyi hedeflemektedir.

Bren, yapay zekâ tabanlı yazılım platformları ile sektör kritik ekipmanlarınızı sürekli takip etmeyi sağlıyor. Üretimin maksimum verimlilikte olması ve minimum riskle devam etmesi için maliyetleri düşürüyor. Kestirimci ve önleyici bakım yaparak zamandan ve enerjiden tasarruf etmeyi sağlıyor.

Upper Social & Mükellef İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlermizden Upper Social, Mükellef ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile freelancerlar için SaaS SAP platformu olan UpperBoard üzerinden artık tüm kullanıcılar, şirket kurma ve finansal süreçleri yönetme ile ilgili tüm süreçleri indirimli fiyatlarla gerçekleştirebilecekler.

Upper Social, serbest çalışanların profesyonel görünürlüklerini arttırmalarına yönelik yazılım teknolojileri üreten bir freelancer altyapısı sağlar.

Walkers & Kolektif House İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, kullanıcılarına geniş hizmet yelpazesi sunmak üzere çalışmalarına devam ediyor. En son Kolektif House ile geliştirdiği işbirliği ile artık Walkers kullanıcıları yürüyerek Kolektif House’dan indirim alabilecekler.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı , Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır. ( Move to Earn)

2023 Yılının Startup’ı: Laska

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Laska, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023’te, sürdürülebilir iş alanında lider akademisyenlerinden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu 2023 Yılının Startup’ı seçildi.

Laska, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli ham maddeler ve elektrik enerjisi elde eder.

Uniqgene & Scoutium İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Uniqgene, bir diğer İTÜ Çekirdek girişimi olan Scoutium ile iş birliğine imza attı. Bu işbirliği ile girişimlerimiz, genç yeteneklerin yıldız sporcu potansiyelini erken yaşta keşfedebilmek için çalışacaklar.

Uniqgene, bireylerin doğuştan gelen genetik verilerini fiziksel parametrelerle birleştirerek anlamlı verilere dönüştürür ve  sporculara, spor kulüplerine ve spor yapmayı seven kişilere kişiye özel raporlar sunarak her zaman yanınızda olmayı hedefler.

Scoutium, dünyadaki tüm oyuncular, kulüpler ve federasyonlar için benzersiz bir motivasyon sağlayan teknoloji şirketidir.

Milu & Hiwell İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Milu, Hiwell ile iş birliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında Milu kullanıcıları, Hiwell ile çözüm ortaklığı sayesinde özel indirimlerle Hiwell hizmetlerine ulaşabilirler!

Milu, bireylerin, belediyelerin, şirketlerin ve derneklerin bir arada çevremizdeki sorunları çözmesini sağlayan yapay zeka destekli bir sosyal medya uygulamasıdır.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close