İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Muyki, Infobip Konferansı’nda

Muyki, 19-20 Eylül 2022 tarihlerinde Hırvatistan’ın Zadar kentinde düzenlenecek olan Infobip Shift geliştirici konferansına özel davetli olarak kabul edildi. Etkinlikte standı bulunacak olan Muyki, müşteri adayları ve yatırımcılarla buluşacak. Startupların stantlarının bulunduğu bölümde yer alacak olan Muyki, geliştirdiği pazarlama teknolojileriyle Avrupa’ya yapacağı ilk açılımı bu etkinlikte gerçekleştirmeyi planlıyor.

İşletmelerin web siteleri, mobil uygulamaları ve IoT cihazlarından topladığı son kullanıcı verilerini doğrudan hedeflenmiş ve kişiselleştirilmiş pazarlama faaliyetleri için kullanmaya olanak sağlayan Muyki teknolojisi; offline veri toplama, son kullanıcılarla gerçek zamanlı etkileşime geçme kabiliyeti, web3 ortamlarında veri madenciliği yapabilme ve doğrudan kendi bünyesinde çok kanallı pazarlama yapabilme imkanlarıyla rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarıyor. Ek olarak, 20’ye yakın entegrasyon imkanı sağlayarak ve 15’in üzerinde pazarlama kanalına entegre olarak kullanıcılarına geniş kapsamlı bir MarketingTech ürünü sunuyor.

Girişim yeni yılın başında lansman yaparak kullanıcılarıyla buluşacak.

Muyki, uçtan uca müşteri deneyimi tasarlayan dijital bir platformdur.

Etkinlik linki: https://shift.infobip.com/

Citizens of Galaxy Yeni Koleksiyonunu Duyurdu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Citizens of Galaxy, NFT Base firmasının ana koleksiyonu olan Citizens of Galaxy’yi duyurdu! Proje, güncel olarak pek çok influencer ve kurumla iş birliği yapıyor.

Kozalak, James Dyson Ödülünü Kazandı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kozalak, James Dyson ödülüne layık görüldü. Bu ödül ile Kozalak, ulusal pazarlarda da ismini duyurdu.

Kozalak, orman yangınlarını büyümeden tespit eden, hava kalitesi ve gürültü ölçümü yapabilen, zehirli ve yanıcı gaz algıladığında yetkilileri uyaran bir IoT sistem çözümüdür.

Polystruder, Yeni Ürün Serisini Duyurdu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Polystruder, Polystruder Pro serisini duyurdu.

Polystruder, 3 boyutlu yazıcılarda kullanılan plastik filamentin üretimini ve geri dönüşümünü sağlayan kompakt filament üretim sistemleri tasarlamakta.

Geliştirdikleri son ürün için web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Uniqgene Eskişehir Yarı Maratonu’nda

İTÜ Çekirdek girişimi Uniqgene, ürettiği test kitleri ile Eskişehir Yarı Maratonu’nda yer aldı.  Dereceye giren sporcular, Uniqgene genetik testleri ile performanslarını bir üst seviyeye taşıyacak.

Uniqgene, bireylerin doğuştan gelen genetik verilerini fiziksel parametrelerle birleştirerek anlamlı verilere dönüştürür ve sporculara, spor kulüplerine ve spor yapmayı seven kişilere özel raporlar sunarak her zaman yanlarında olmayı hedefler.

BlindLook ve Pegasus İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, Pegasus Havayolları ile iş birliğine gitti. Bu iş birliği ile BlindlLook, flypgs.com ve Pegasus Mobil uygulamasını engelsiz hale getirdi.

BlindLook, restoranları ve menülerini görme engelliler için erişilebilir kılarak herkes için eşit, erişilebilir, engelsiz bir dünya inşa ediyor.

VOOVOO’dan Büyük Başarı

ITU Seed girişimlerimizden VOOVOO, EIT Urban Mobility IRA Demo Day’de 2. Oldu.

VOOVOO, bünyesinde geliştirdiği donanım ve yazılım çözümlerini kullanarak, araç sahiplerine yönelik piyasadaki en iyi araç paylaşım hizmetini sunuyor.

Arıkuşu Ev Aletleri Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arıkuşu Ev Aletleri, 54 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Arıkuşu Ev Aletleri, hızlı ve hassas vücut ateşi ölçümü yapan el terminalleri üretir.

Varsapp, 1.2 Milyon TL Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, 9 melek yatırımcının katılımı ile 1.2 milyon TL yatırım aldı.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur.

HydroBorPEM, Hibe Ödülünün Sahibi Oldu

HydroBorPEM, bu yıl ilk defa düzenlenen Teknofest Girişim Programında HydroBorPEM girişimi olarak Ön Kuluçka hızlandırma programından mezun oldu. Program kapsamında 100.000 ₺ ‘lik hibe ödülün de sahibi oldu. Ödülü, Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal takdim etti.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Buluşmalarımız Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek’te SDG (Sustainable Development Goals) alanında çalışmakta olan girişimlerimizle 09.09.2022 tarihinde Sürdürülebilirlik Buluşması gerçekleştirdik.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi

Kimyadan biyoteknolojiye, finansal teknolojilerden, sağlık teknolojilerine, arttırılmış gerçeklik uygulamalarından, donanım projelerine kadar birçok farklı alanda destek olan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’ne seni bekliyoruz. Hemen başvur!

 

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close