Haziranın ilk haftasında  İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde 5-9 Haziran tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» ING ile fintechler İTÜ Çekirdek’ten yetişecek

ING Bank, finansal teknolojiler (fintech) üzerine çalışan girişimcilerin projelerini hayata geçirmesine destek olmak üzere İTÜ ARI Teknokent ile iş birliğine gitti. Buna göre, Kasım ayında 6’ncısı düzenlenecek “Big Bang” yarışmasında başarılı fintech girişimlerine “ING Bank Fintech Özel Ödülü” verilecek ve toplam 40 bin Euro ödül dağıtılacak. Hedef, fikirlerin finansal teknoloji alanında ticari ürünlere dönüşmesini sağlamak.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

» Bir ayda 22 milyon TL!

Jetract, mayıs ayı içinde tam 22 milyon TL tutarında ihaleye ev sahipliği yaptı.

Jetract, geliştirdiği satın alma yönetimi yazılımı ile firmaların en iyi tekliflere olabilecek en kolay şekilde ulaşmasına olanak tanıyor.

» CEOtudent kitle kaynaklı bir platforma dönüştü

Genç girişimciler ve girişimci adayları için ilham verici içerikleri üreten CEOtudent, artık kullanıcılarına da içerik üretme şansı tanıyor. Platform, kitle kaynaklı yapıya geçişini aşağıdaki açıklamayla duyurdu:

Merhaba!
 
CEOtudent olarak tam 2 yıldır harika bir ekiple birlikte takipçilerimiz için fayda, ilham ve başarı odaklı içerikler üretiyoruz.
 
Bu 2 yıllık sürede milyonlarca ziyaretçimiz, binlerce içeriğimiz, yüzlerce teşekkür mesajımız, onlarca toplantımız ve sayamayacağımız kadar çok destekçimiz oldu. Ziyaretçilerimizin en büyük isteği, aldıkları ilhamdan yola çıkarak ilham odaklı yeni içerikler üretebilmek oldu. Minnetle ve mutlulukla karşıladığımız bu vefa dolu istek, zihnimizde parlak bir ışık yaktı!
 
Bizim için rüya gibi geçen 2 yılımızı, aylardır üzerine çalıştığımız ve CEOtudent’ta fayda, başarı ve ilham odaklı içerik üretmek isteyen herkesin kendisini her köşesinde özgür hissedebileceği bir platform haline getirerek taçlandırdık.
 
Bir an önce profilinizi oluşturup, ilgi duyduğunuz kategorileri keşfetmeye başlayabilir, sevdiğiniz içerik üreticilerini takip edebilirsiniz.
 
Hala üzerinde çalışmalarımızı sürdürdüğümüz CEOtudent’ın gelişim ve değişim aşamasında bizlere yardımcı olmak isterseniz, “Görüş Bildir” butonuna tıklayabilirsiniz.
 
İlhamla kalın.

» Pubinno dünya basınında

Geliştirdiği akıllı bira dispanserleriyle özellikle ABD ve Avrupa’da hızla büyüyen İTÜ Çekirdek girişimi Pubinno, geçtiğimiz günlerde BBC tarafından okuyucularıyla paylaşıldı.

» Mayıs ayının satış şampiyonları belli oldu

İTÜ Çekirdek girişimleri yaptıkları satışlarla büyümeye devam ediyor. Mayıs ayında altı girişim satış yaparak, başarılı gidişatlarını sürdürdü.

Mayıs ayında satış yapan girişimler Artiwise, Adgager, Restroid, Nanomik, TinyMiny, BiSigortacı, bibip.com ve H.O.O oldu.

İTÜ Çekirdek girişimleri geride kalan üç ayda toplam 231.387 TL değerinde 64 satış gerçekleştirdi.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close