İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birbirinden önemli gelişmeler yaşandı.

Kredya’ya Altın Örümcek

Kişisel özelliklerinize göre en hesaplı konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerini bulmanızı ve kredi ödemeniz
boyunca daha az faiz ödemenizi sağlayan Kredya, 16. Altın Örümcek Web Ödüllerinde Bankacılık&Finans kategorisinde birinci oldu.

HELLO! Givin Day’e yoğun ilgi

Bütün dünyada yaygınlaşan paylaşım ekonomisi akımının bir örneği, 3 Kasım günü Kanyon’da düzenlenen HELLO! Givin Day etkinliğiyle yapıldı. Ziyaretçiler, gün boyunca sevdikleri ünlü isimlerin kişisel eşyalarını Givin mobil uygulaması üzerinden TOG yararına satın alarak bağışa dönüştürdüler.

Aslı Enver, Ayşe Arman, Burcu Esmersoy, Çağla Şıkel, Gökçe Bahadır, Hande Can, Kaan Sekban, Mert Fırat, Sinem Kobal gibi isimlerin kullanmadıkları kişisel eşyalarını bağışlayarak destek olduğu etkinlikte toplanan gelir ile 108 Toplum Gönüllüsü gencin, sosyal sorumluluk eğitimlerine katılması sağlanabilecek.

WatchX finale kaldı

Akıllı saat girişimi WatchX, ocak ayında Londra’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük ve en prestijli eğitim teknolojileri fuarlarından biri olan BETT SHOW’da “Start-up of the Year” kategorisinde finalist olarak seçildi.

Devecitech’ten Gurur Verici Başarı

Yenilebilir enerji girişimi Devecitech, geliştirdiği dikey eksenli rüzgar türbini ENLİL ile dünyanın en büyük iklim yarışması olan ClimateLaunchpad Urban Transitions alanında 1. oldu. Devecitech’in geliştirdiği yenilikçi rüzgar türbinine aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Evde Mimar’dan epoksi atılımı

Sunduğu mimari çözümlerle adından bahsettiren Evde Mimar, yeni hizmeti Epoksi Baktım‘ı yayına aldı. Evde Mimar epoksi sektöründe ilk fiyat hesaplama modülüyle de sektöründe yenilik yapmaya devam ediyor.

Avrupa üniversiteleri Notedu’da

Eindhoven University of Technology ders notlarıda Notedu’da. Artık Avrupa üniversitelerinden de ders notları yüklenmeye başlandı.

Yeni nesil ders ve sınav notu pazaryeri olan Notedu ile ders notu, soru çözümleri, konu anlatımları, sınav notlarına kolayca ulaşabilir, dilerseniz kendi notlarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Hepsiburada ve Anadolu Sigorta Demo Day’de

İTÜ Çekirdek’in 40’aşkın paydaşı girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Kurumsal paydaşlarımız arasında yer alan Hepsiburada ve Anadolu Sigorta, olası işbirlikleri için İTÜ Çekirdek girişimcilerini dinledi.

İTÜ Çekirdek girişimleri A Para TV’de

İTÜ Çekirdek finalist girişimlerinden Laska Enerji ve Vagustim, A Para TV ekranlarında yayınlanan “Bir Fikrim Var” programına konuk oldular.

Programı izlemek için tıklayın.

İTÜ Çekirdek Türkiye Sermaye Piyasası Kongre’sinde

İTÜ Çekirdek olarak girişimcilerimizle birlikte Türkiye Sermaye Piyasası Kongre’sinde yerimizi aldık.

Girişimin 7 Büyük Semineri tamamlandı

#7 Tohum Yatırım ve Finansman Bulmak

Gepostet von İTÜ Çekirdek am Mittwoch, 14. November 2018

Birbirinden iyi konuşmacıların konuk olduğu Girişimin 7 Büyük Semineri serimizin 7. ve son ayağı da tamamlandı. Son konuğumu String Ventures’un kurucu ortaklarından Can Saraçoğlu, “Tohum Yatırım ve Finansman Bulma” hakkında bilgi birikimlerini paylaştı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Close