İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

EmlakCep, 2017’nin en dikkat çeken 8 emlak girişiminden birisi!

Sınırları net olarak belirlenmemiş gayrimenkul arayışlarında, ihtiyaç duyulan gayrimenkule dair temel gereksinimlerin girildiği ve emlakçıların buna uygun gayrimenkulleri önerdiği bir platform olan EmlakCep 2017’nin en dikkat çekici emlak girişimlerinden biri oldu!

24 ülkede faaliyet gösteren AIM Group tarafından hazırlanan, dünyanın en prestijli emlak reklam platformları raporu “2017 Real Estate Advertising Annual Report” EmlakCep’i dünya genelinde en dikkat çeken 8 emlak girişiminden biri olarak gösterdi.

Her yıl sonunda yayınlanan ve dünya genelinde faaliyet gösteren emlak platformlarını inceleyen “Real Estate Advertising Annual Report”, önde gelen emlak sitelerinin 1 yıllık performanslarına dair inceleme yazıları ve yeni girişimlerden verdiği haberler ile sektörün en prestijli yayınlarından birisi olarak biliniyor.

Raporda, ülkelerin önde gelen ilan sitelerinin emlak alanındaki rekabeti, sundukları yeni teknolojiler ve önemli emlak trendlerinin yanı sıra, en dikkat çeken emlak startup’ları da inceleniyor. Raporda en dikkat çeken 8 emlak startup’ı arasında listelenen EmlakCep, Amerika’da faaliyet gösteren Agentdesks’e benzetiliyor. Ancak EmlakCep’in önemli bir farklılaşmaya imza atmak üzere olduğunun da altı çiziliyor.

Pubinno 1 milyonuncu bardağını doldurdu!

Fıçı bira servisindeki kalite standartizasyonunu sağlayan ve  zaiyatı engelleyerek %20 verimlilik sağlayan akıllı bira musluğu üreten Pubinno 1 milyonuncu bardağını doldurdu!

 

Minorpreneurs, Özel SEV Lisesi’nde girişimcilik eğitimleri verecek!

7-17 yaş arası çocukların kendi potansiyellerini keşfetmeleri için interaktif girişimcilik eğitimleri veren Minorpreneurs , 5-6 Mayıs tarihlerinde Özel SEV Lisesi’nde #DünyayıDeğiştirecekLiseliler mottosuyla düzenlenecek girişimcilik eğitimleri verecek.

Addvio, engelli adaylara da kolaylık sağlayacak!

Addvio.net, işe alım süreçlerini dijitalize eden, Video CV, Video Referans, Prompter, Online Mülakat, Şirket Video Bankası, Casting modülleri bulunan yeni nesil bir insan kaynakları platformudur.

Engelli dostu bir kariyer platformu olarak Engelliler Konfederasyonu  ile daha önce bir görüşme gerçekleştiren addvio, buraya bir röportaj vermişti. Bu görüşme ve röportajın ardından İstanbul Altı Nokta Körler Derneği ile diyaloglarını geliştiren girişim, engelli adaylarla ilgili birkaç görüşme yapmıştı.

Bu görüşmelerde engelli adayların işe alım süreçlerinde yaşadığı zorluklara değinildi(trafik, ulaşım, fiziksel zorluklar-asansör vb.) ve bu zorluklar için addvio’nun sağladığı kolaylıklar ifade edildi.

https://www.youtube.com/watch?v=x3SPSZGD87c

https://www.youtube.com/watch?v=2jEbXqek-ug

Pariyer.com bu hafta basında geniş yer aldı!

Sadece part time ve freelance çalışanlarla işverenleri bir araya getiren online bir hizmet pazar yeri olan Pariyer.com  birçok gazete, haber sitesi ve dergide yer aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/istihdamdaki-bariyerleri-kaldirmayi-hedefleyen-platform-40815947

http://m.finansgundem.com/haber/istihdamdaki-bariyerler-pariyer-ile-kalkiyor/1299911

http://guncelkadin.com.tr/meryem-bozkurt-sitki-istihdamdaki-bariyerleri-kaldiriyor

http://www.sigortagundem.com/haber/istihdamdaki-bariyerler-pariyer-ile-kalkiyor/1299912

http://www.teknolojigundem.com/haber/istihdamdaki-bariyerler-pariyer-ile-kalkiyor/1299910

http://www.psmmag.com/haber/istihdamdaki-bariyerler-pariyer-ile-kalkiyor/1299908

İstihdamdaki bariyerler Pariyer ile kalkıyor!

Pazarlama ve Tedarik Zincirinde Blockchain Uygulamaları etkinliği düzenlendi.

İTÜ Çekirdek bu hafta “Pazarlama ve Tedarik Zincirinde Blockchain Uygulamaları” adlı  etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Etkinliğe Mert Eşkinat ve Ali Sermet Taşdöğen konuşmacı olarak katıldı.

Vıvoo CEO’su Miray Tayfun sağlık alanındaki en iyi 10 CEO’dan biri seçildi!

Innogate firmalarından Vivoo CEO’su Miray Tayfun Las Vegas’ta gerçekleşen Smart Health 2018 etkinliğinde “Sağlık Alanındaki En İyi 10 CEO” dan biri seçildi.

Gözde Büyükacaroğlu ve Miray Tayfun tarafından kurulan Vivoo, idrar stripleri üzerinden kişinin yaşam kalitesini artırmaya yönelik tavsiyeler sunan bir wellness asistanı. 10 parametreli idrar stripleri üzerine idrarınızı yaptıktan sonra, uygulama üzerinden fotoğrafını çekerek bu parametrelere göre sizlere tavsiyelerde bulunuyor.

Vivoo, İTÜ Çekirdek 2017 girişimcilerinden olup, ABD pazarına açılmak için Innogate’e katıldı.

Nisan ayı subscrEASY için verimli geçti!

“24 saat içinde abonelik altyapısına sahip olun” mottosuyla yola çıkan subscrEASY, 21 Nisan’da gerçekleşen The Pitcher 2018 etkinliğinde finale kalarak yatırımcılara sunum yapma fırsatı yakaladı.

 

Porima “3D Filament Üretimi” için hazır!

Üç boyutlu (3B) yazıcıların sarf malzemeleri olan filamentleri fonksiyonel olarak üretmeyi hedefleyen Porima,  mevcut 3B yazıcı teknolojisi prototip aşamasını geride bırakıp son ürün üretim teknolojisi olma hedefine doğru ilerleyen bir İTÜ Çekirdek girişimidir.

Porima Yalova’nın Kirazlı Sanayii’nde Kosgeb Ar-Ge inovasyon desteği ile atölyesini kurdu. Elektrik panoları, boya ve ofis tadilatlarını tamamladı.

Kısa süre içerisinde kurulacak üretim hattıyla 3B yazıcı sektörüne yeni nesil çözümler kazandırmayı heyecanla bekliyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close