2020 yılının ilk yedi ayında 2019 yılının aynı dönemine göre dört kat fazla yatırım almayı başaran İTÜ Çekirdek girişimcileri, yılın ikinci yarısında da yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Bu yazımızda da girişimcilerimizden ve İTÜ Çekirdek etkinliklerimizden haberler ve ayrıntılar sizi bekliyor.

Syntonym, Samsung Next Ventures Ekosistemine Dahil Oldu

Medyanın 3. evrimsel aşaması olma eşiğinde olan Sentetik Medya, medyayı yaratma, alma, sindirme ve nihayetinde demokratikleştirme hakkında bildiğimiz her şeyi değiştirmeye hazırlanıyor.

Sentetik Medya dikeyinde Samsung Next Ekosistemine “Tüketici Koruması “alanında dahil olan İTÜ Çekirdek girişimi Syntonym, analitik metrikleri maksimum oranda koruyarak kamera görüntü verilerini GDPR uyumlu bir şekilde anonimize ediyor.

Evimdeki Psikolog, 4 milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından, hayatın zorlukları ile mücadele ederken psikolojik destek almak isteyen herkese, her yerde ve her zaman erişilebilir, kolay ve uygun maliyetli psikolog desteği sağlayan dijital platform Evimdekipsikolog.com’a 4 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı.

Evimdekipsikolog.com, psikolojik destek almak isteyen bireyler ile psikologları lokasyondan bağımsız olarak, kullanıcıların tamamen anonim kaldıkları ve geleneksel yöntemlere göre yüzde 50 daha uygun ücretlendirilmiş 45 dakikalık online sesli, görüntülü ve mesajlaşma seanslarında bir araya getirmektedir.

Platform; geniş psikolog kadrosu, tüm kullanıcılara sunduğu ücretsiz soru sorma özelliği, satın alınan seansı açığa alma, iptal ve iade alternatifleri ve Maudsley Obsesif-Kompulsif Testi gibi birçok testin de ücretsiz yapılıyor olması ile dikkat çekiyor.

Pollective, 1 Milyon TL Yatırım Aldı

KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Pollective girişimine 1 milyon TL tutarında yatırım yaptı. Aldığı yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı ve ödeme sistemi entegrasyonunu tamamlamayı planlayan Pollective, hatırlatmak gerekirse markalarla paylaştığı içgörüsü, ilgisi ve zamanı karşılığında son kullanıcıya mikro gelirler elde etme imkanı sunmayı hedefliyor.

Lumnion, WAIC 2020’de

İTÜ Çekirdek girişimi Lumnion, Şanghay’da gerçekleşen WAIC 2020’de (World Artificial Intelligence Conference), katılımda bulunan yüzlerce global proje içerisinden WAIC komitesi tarafından “Top Innovative” kategorisine seçildiğini duyurdu.

Gene-Us Biyoteknoloji’den Covid-19 için Yenilikçi CRISPR Tabanlı Tanı Kiti

Gene-Us Biyoteknoloji, Türkiye’de bu zamana kadar kullanılan tanı kiti testi yöntemlerinden farklı olarak genetik mühendisliği metotlarından biri olan CRISPR sistemini kullanarak yüksek doğrulukta ve hızlı sonuç veren tanı kiti geliştirmekte.

Hastalıklara karşı yenilikçi tedaviler ve projeler geliştirme amacıyla kurulan Gene-Us Biyoteknoloji, COVID-19 salgınını ülkemize gelmeden önce fark edip doğruluk oranı yüksek ve hızlı sonuç veren tanı kiti geliştirmek üzere çalışmalar yaptı ve CRISPR Tabanlı COVID-19 Tanı Kiti projesiyle İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’ne kabul edilmişti. Şimdi ise büyük başarıya imza atarak Petrol Ofisi Desteği almaya hak kazandı. Daha önce çeşitli projeler ile

TÜBİTAK 1512 programına katılıp final jürisine kadar çıkan Gene-Us, meme kanseri erken teşhis kiti ve genetik hastalıklara karşı Sentetik Biyoloji yöntemleriyle yenilikçi tedaviler üzerine çeşitli alanlarda çalışmalarını sürdürmekte.

Tospaa Kodlama Girişimi, Kodlama Oyun Posteri ile 3 Taş Dergisinde

Tospaa Kodlama Girişimi, bu ay Doğan Egmont tarafından çıkartılan 3 Taş dergisi için bir Kodlama Oyunu Posteri hazırladı.

Poster, küçük yaş çocukların basit bir algoritmayı nasıl oluşturabileceklerini öğrenmelerine yönelik olarak tasarlandı. Aynı zamanda çocukların yön kavramını öğrenmelerine destek verecek olan hareket kartları, çocuklara çıkartma olarak dergi ile birlikte verildi. Derginin sonraki sayılarında ise Tospaa, yepyeni içeriklerle yer alacak.

Reengen,T CELTIC & Eurogia Online Teklifçiler Günü’nde

Reengen Kurucu ortağı ve CEO’su Şahin Çağlayan, CELTIC & Eurogia Online Teklifçiler Günü’nde Reengen’in Solarpact Projesi en iyi uygulamasını sundu. Dijital toplum ve 5G’nin gelecekteki şekli hakkında birçok yararlı proje ve ötesinde AI, enerji, ICT gibi konular sunumda konuşuldu.

Lukwise, Atilla Yeşilada ile Röportajlara Devam Ediyor

Lukwise Röportajları Ekonomist, yazar Atilla Yeşilada ile devam ediyor. “Ekonomide Organik Dijitalleşme” başlığında, gündemde, YouTube kanalı ile dijitalleşmesini başlatan ve büyüten Atilla Yeşilada, Lukwise için soruları yanıtladı.

Noticy’den UNICEF Bağışı

Noticy

Noticy, su ve enerji tasarrufu kadar çocuklara da yardım etmek istiyor. Bu nedenle Arıkovanı’nda kitlesel fonlama süreci boyunca satılacak her ürün için UNICEF’e 10 TL bağışta bulunacak. Bağışlayacakları miktar, su sıkıntısı yaşanan bölgelerdeki çocuklarımıza temiz su ulaştırmak için kullanılacak.

Noticy, kitlesel fonlama hedefini 100.000 TL olarak belirledi. Girişim;  duş, duşta su, enerji ve para tasarruf etmenize yardımcı olan bir cihaz geliştiriyor. Noticy Duş, size sağlıklı bir duş deneyimi sunarken, çocuklara özel olan arayüzü sayesinde çocukların bilinçli bireyler olarak büyümelerine de yardımcı olur. Noticy Duş, verdiği görsel geri bildirimler sayesinde, duşta kullandığınız suyun %25’ini tasarruf etmenizi sağlar. Buna ek olarak doğalgaz ve elektrikten tasarruf etmenizi sağlayarak ev ekonominize katkıda bulunur.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

GameTech Programımız Kapsamında Gram Games’in Kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Ecevit Bizlerle Olacak!

1010! ile birlikte milyonlarca kişiye ulaşan dünyaca ünlü Türk oyun şirketlerinden Gram Games’in Kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Ecevit, #GameTech programımız kapsamında sizlerle buluşuyor! Oyun geliştiricileri ve girişimcileri için kaçırılmayacak bir etkinlik sizleri bekliyor!

Etkinliğe katılmak için: https://itucekirdek.com/etkinlikler/oyun-girisimlerinin-olceklenmesi
Etkinliğe kayıt olan katılımcılarımıza etkinlik linki mail olarak iletilecektir.

İTÜ Çekirdek 4.ve 5. Dönem Girişimcilerimiz Eğitimlerini Tamamladı!

Big Bang 2020’e giden yolda 4 ve 5. Dönem girişimcilerimiz eğitimlerini tamamlayarak bir adım daha ilerlediler.
Sen de İTÜ Çekirdek’te yer almak istiyorsan hemen başvur!

Big Bang 2020’ye Hazır mısınız?

Tüm girişimcilerin heyecanla beklediği büyük güne az kaldı! #BigBang2020 aynı heyecanıyla, online olarak 3 Aralık 2020’de sizlerle!
Şimdiden takviminize ekleyin: https://bigbang.itucekirdek.com/kayit-ol/

GameTech Programı Kapsamında Etkinliklerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Teknoloji ile Üretelim Platformu desteğiyle yürütülen İTÜ Çekirdek GameTech Programı kapsamında Masomo Business & Partnership Development Manager’ı Rudi Diriman ile “Türkiye’den Global Oyun Çıkarmak” seminerimizi gerçekleştirdik.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close