Geride bıraktığımız haftada İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinin mutfağında ve girişimlerinde 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» Toundo yayında!

Kadir İnanıcı ve Arthur Jones tarafından kurulan girişimlerimizden Toundo’nun, KOBİ’ler için geliştirdiği SaaS proje yönetim sistemi yayınlandı.

İşletmelere çalışan, proje ve iş süreçleri yönetimi kabiliyetleri kazandıran Bulut tabanlı çalışan Toundo, ekiplerin her bir proje özelinde anlık iletişim kurmalarını ve birbirleriyle dosya alışverişi yapmalarını da mümkün kılıyor.

Uygulamayı keyifli kılan özelliklerinin başında ise dijital tahtası gösterilebilir. Tahtaya yapılan çizimler ve bırakılan notlar, ekip tarafından görülebiliyor ve çalışanlar birbirlerinden uzakta olsalar dahi proje üzerinde tam kavrayışa sahip olabiliyor.

Toundo’ya buradan ulaşabilir. Uygulamanın sunduğu paketlerin hepsi 14 gün boyunca ücretsiz olarak denenebiliyor.

» Dizayn VIP tasarım süreçlerini MUBİTEK ile geliştirecek

mubitek

Otomotiv alanında parametrik tasarım uygulamaları ve 3B ürün kütüphanesi alanında inovatif çözümler geliştirmeye odaklanan girişimimiz MUBİTEK, Dizayn VIP ile sözleşme imzaladı.

Her hafta İTÜ Çekirdek ofisinde gerçekleştirilen Pitstop etkinlerinden birinde tanışan girişimcilerimiz ile Dizayn VIP kurucusu Erbakan Malkoç, firmanın tasarım süreçlerini MUBİTEK teknolojileri ile geliştirme konusunda anlaştı.

MUBİTEK, firmalara daha tasarım aşamasında müşterilere 3B modeller sunma, satışlarını artırma, stoksuz ve verimli üretim çözümleri geliştirme imkanlarının yanı sıra, tasarım süreçlerini yüzde 35 oranında kısaltma şansı sunuyor.

» Butik Deneyimler harekete geçti!

itu-cekirdekte-bu-hafta-5-12-agustos

Girişimlerimizden Deneyim, Butik Deneyimler projeleri için müzisyen, gezgin ve medyacı Ayhan Sicimoğlu ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Ekibin amacı Sicimoğlu’ndan jingle, reklam ve fotoğraf prodüksiyonları almak.

Deneyimler ekibi aynı projeleri için gastronomi alanında uzmanlaşan ve sonrasında Gurmeler ile Gurmebus gibi markaların topluluk yöneticiliği üstlenmiş olan Ömürden Sezgin ile görüştü. Girişimimiz ile Sezgin arasında, gurme deneyimlerin paylaşılması ve satış odaklı içerik üretilmesi konularında prensipte anlaşma sağlandı.

Silikon Vadisi’nden Volkan Özçelik ise Butik Deneyimler projesine hem yatırımcı hem de mentor olarak katıldı. Özçelik ilk olarak teknik süreçlerin iyileştirilmesinde ve teknik altyapının ölçeklenebilir hale getirilmesine odaklanacak.

» Anatolian Technologies Google ile partner oluyor

anatolian

Mobil saha ekiplerinin takibinin yanı sıra saha araç bilgilerini alarak değerlendirme raporları sunan Anatolian Technologies, küresel çapta Google ile partnerliğe gideceğini açıkladı. Sürücü ve servis uyarı sistemi ile kullanıcılara maliyet avantajı da sağlayan girişimimiz son olarak 400 bin TL yatırım almıştı.

» Commonity beta sürümünü bu ay yayınlayacak

commonity

Kullanıcılarının yakınlarındaki kafadengi insanları bulmasını ve farklı yerlerdeki insanlarla ilgi alanları üzerine iletişime geçmesini sağlayacak olan sosyal iletişim uygulaması Commonity, ilk beta sürümünü eylül ayı içerisinde yayınlayacak.

Henüz duyurusu yapılmadığı halde, 23 ülkeden insan beta sürecine katılmak için girişimimize başvuruda bulundu. İlk sürümü İngilizce olarak tasarlanan Commonity’nin ilk kullanıcılarından biri olmak için buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

» Networking Party Series #3 ImpactHub İstanbul’da

Girişimlerimizden Partymag, ImpactHub İstanbul işbirliğiyle 2 Eylül akşamı üçüncüsünü gerçekleştireceği Networking Party etkinliğinde girişimcileri, tasarımcıları ve serbest çalışanları bir araya getiriyor.

Akşam 20:00’de başlayacak olan networking, 23:00’e kadar devam edecek ve ardından gece 02:00’ye kadar Türker Tavgaç sahne alacak.

Etkinliğe 20 TL giriş ücreti olduğunu ve katılmak isteyenlerin [email protected] adresine e-posta göndererek ön rezervasyon yaptırması gerektiğini unutmayın. Etkinlikte stant açmak için de yine aynı adres üzerinden Partmag ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

» Kuluçka içi etkileşim

ceptetamir

İTÜ Çekirdek olarak girişimlerimizin gelişimine destek olduğumuz gibi, onların ekosistemle etkileşime geçerek, buluşabilecekleri ortak noktaları da keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Geride kalan hafta, buna iyi bir örneğe sahne oldu.

Girişimlerimizden anlatsin.com’un kurucusu Eril Gün Ezerel, mobil cihazlar için yerinde teknik servis hizmeti veren bir diğer girişimimiz ceptetamir.com’dan hizmet aldı.

» Otomotiv sektöründe başarılı olmanın sırları paylaşıldı

pitstop

Bir projeyi hayata geçirmek büyük çabalar gerektiren süreçlerdir. Özellikle de otomotiv gibi spesifik bir konudaki bir projeyi hayata geçirmek için zorlu süreçlerden geçmek gerekmektedir.

Pitstop Otomotiv Network ve Satış Geliştirme Programı kapsamında bu hafta düzenlenen seminerde, ANADOLU ISUZU Satış ve Pazarlama Direktörü A. Fatih Tamay, girişimciler ile otomotiv sektöründe başarılı olmanın sırlarını paylaştı.

Pitstop etkinliklerini Facebook sayfamızdan takip edebilir ve katılmak istediklerinize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

» Veri yönetiminin geleceği ve makine öğrenmesi

veri yonetimi

Verilerin yönetimi şirketler için oldukça önemlidir. Veri Kaynağı Yönetimi, bir işletmenin yaşam döngüsünün düzgünce ilerlemesi için gereken yapılar, politikalar, alıştırmalar ve prosedürlerin geliştirilmesi ve düzenlenmesidir.

1 Eylül Perşembe günü saat 18.20’de İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde Bilge Adam, İş ve Veri Yönetimi Çözümleri Direktörü Mustafa Acungil, “Veri yönetiminin geleceği ve makine öğrenmesi” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

İTÜ Çekirdek’te gerçekleştirilen seminerleri buradan takip edebilir ve katılmak istediklerinize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close