Geride bıraktığımız haftada İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde ve girişimlerinde 26-30 Eylül tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» Ceptetamir, Boyner Grubu ile anlaştı

13754151_1249233885116980_1842361956148112597_n

Akıllı telefonlar için yerinde teknik servis hizmeti sunan girişimlerimizden Ceptetamir, ilk kurumsal anlaşmasını Boyner Grubu ile gerçekleştirdi.

Anlaşma kapsamında 1200 Boyner çalışanına yerinde servis hizmeti verecek olan girişim, kurumsal firmalarla yeni anlaşmalar yaparak büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

» Teleporter Samsung partneri oldu

teleporter-habergorsel

Canlı etkinlik deneyimi odağında sanal gerçeklik teknolojileri geliştiren Teleporter, alanın büyük oyuncularından Samsung ile partnerlik anlaşması yaptı.

Anlaşma kapsamında, girişim Gear VR’a yönelik çalışmalarını hızlandıracak ve teknolojisinin başlık ile uyumunu azami seviyeye çıkaracak. Öte yandan, Samsung’un küresel partner ağına katılmak şüphesiz Teleporter için yeni fırsatların kapısını da aralayacaktır.

» Butik Deneyimler Slush’a gidiyor

slush-2015

Aklı başında kimse kasımın ortasında Helsinki’ye gitmek istemez değil mi? Avrupa’nın en büyük girişimcilik etkinliklerinden Slush, teknoloji girişimcileri, yatırımcılar, katılımcılar ve basın mensuplarından oluşan 15 bini aşkın kişiden oluşan dev bir kitleyi bunu yapmaya ikna ediyor.

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Butik Deneyimler, Slush’a kabul edildi. Etkinlik, 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleştirilecek.

» Girişimlerimiz Startup Istanbul’a hazırlanıyor

startup-istanbul

Etohum tarafından 6-10 Ekim tarihlerinde Wolkswagen Arena’da gerçekleştirilecek ve 80 ülkeden 500’ü aşkın girişim ve yatırımcıyı bir araya getirecek Startup İstanbul etkinliği için geri sayım başladı.

İTÜ Çekirdek’ten birçok girişim, etkinlikte sunum yapmak ve stant açmak için hazırlanırken; şu an Top 100 arasına girdiği kesinleşen tek girişimimiz Urbansurf oldu.

» AR Pandora’dan yeni bir VR uygulaması: KabaQ

Mimari çalışmalara getirdiği sanal ve artırılmış gerçeklil çözümleriyle tanınan AR Pandora, yeni uygulaması KabaQ ile PepsiCO Digital Summit 2016’da boy gösterdi.

KabaQ, müşterilerin çevrimiçi ve restoranda sipariş verirken yiyeceklerin gerçekçi 3B modellerini görmelerini mümkün kılıyor.

» Doç. Dr. Deniz Tumçalp ile yerli girişimcilik ekosistemi

27 Eylül Salı günü saat 18.20’de İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde girişimciler ile buluşan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, Türkiye girişimcilik ekosisteminin dinamiklerini ve girişimcilerin izlemeleri gereken yolları masaya yatırdı.

Rekor katılımla gerçekleştirilen seminer, İTÜ Çekirdek Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlandı:

İTÜ Çekirdek’te gerçekleştirilen seminerleri buradan takip edebilir ve katılmak istediklerinize kayıt yaptırabilirsiniz.

» İTÜ Kulüpler Festivali’nde öğrenciler ile buluştuk

kulupler-festivali

28-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen İTÜ Kulüpler Festivali’nde yer alan İTÜ Çekirdek ekibi, öğrencilerinin Türkiye’nin öncü kuluçka merkezine dair sorularını yanıtladı.

» Parti sürüyor!

networking-party-4

Girişimlerimizden Partymag’in gerçekleştirdiği Networking Party Series’in dördüncü ayağı, sürpriz sosyal medya fenomenleri, bloggerlar ve projesini duyurmak isteyen girişimcileri muhteşem manzarasıyla büyüleyen Saigon İstanbul’da buluşturuyor.

7 Ekim Cuma günü 20:00’de başlayıp, gece 04:00’e kadar sürecek etkinlik, 23:00’e kadar networking şansı tanıyacakken, saatler 23:00’i gösterdiğinde ise Türkiye’nin en iyi DJ’lerinden Peter Thomas özel seçkileriyle setin başına geçecek ve kapanışa kadar özlediğiniz eğlenceyi sizlerle buluşturacak.

» İTÜ Çekirdek 25 bin takipçiye ulaştı!

cekirdek-facebook

2011 yılında kurulduğundan bu yana Türkiye girişimcilik ekosistemi için en iyi çözümlerin ve örneklerin peşine düşen İTÜ Çekirdek’i Facebook’tan takip eden ve destekleyen topluluk 25 bin kişiye ulaştı!

Yoksa sen hâlâ aramıza katılmadın mı?

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close