İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda.

Sağlık Girişimi Vagustim’den Harvard’a İhracat

Vagustim, biyoelektronik tıp alanında geliştirdiği dijital sağlık teknolojisi cihazının satışını Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gerçekleştirdi. Cihaz, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki klinik çalışmalarda doktorlar ve araştırmacılar tarafından kullanılacak.

Dünyadaki ilk ve tek mobil uygulama kontrollü, stimülasyon parametreleri ayarlanabilen, kişiselleştirilmiş vagus sinir uyarımı cihazını geliştiren Vagustim’in ürünü, hayati organlarımızı ve sistemlerimizi kontrol eden otonom sinir sisteminin dengesinin bozulması sonucu oluşan disfonksiyon kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılmaya aday bir teknoloji. Cihazın öncelikli hedef endikasyonları arasında migren ve fibromyalji gibi kronik ağrılar, sportif toparlanma ve bağışıklık sisteminin aşırı reaksiyonu ile oluşan hiperinflamatuar durumlar ve oto-immün hastalıklar yer alıyor.

 

Workiom, Startershub ve Heaventures’tan 1.9 Milyon TL Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerinden No-Code uygulama yönetimi platformu Workiom, ikinci turda StartersHub ve Heaventures’dan 1.9 milyon TL yatırım aldı!

Şirketlerin iş birimlerinin sürekli gelişen uygulama ihtiyaçlarına çok hızlı cevap veren veveriler ile süreçleri etkin bir şekilde yönetebilme imkânı sunan, No-Code uygulama yönetimi platformu Workiom, hızlı büyüyen pazarlarda yerini alıyor.

Efilli Şimdi İpragaz’da!

İpragaz A.Ş. İpapp uygulamasında çerezlerin güvenliği için Türkiye’de çerez ayarlarını alan ve barındıran ilk ve tek şirket olan Efilli ile iş birliği yaptı. Bu iş birliğini  ipapp.ipragaz.com.tr adresinden takip edebilirsiniz!

Scoutium Polonya’da

Kitle kaynaklı futbolcu gözlemciliği yapan İTÜ Çekirdek girişimlerinden Scoutium, Polonya’nın 8 bölgesinde Polonya Akademi Ligleri ile veri tabanını büyütmeye devam ediyor.

InnerJoy Portekizce ve Rusça Dil Seçenekleri ile Yayında

Günlük hayatın getirdiği stres, dikkatsizlik, uykusuzluk gibi sorunlara kısa meditasyon pratiklerini, VR, AI, IoT gibi yenilikçi teknolojilerin desteğiyle sunan kişiye özel bir mindfulness uygulaması olan Innerjoy, globalde kişiye özel meditasyon deneyimini herkesçe erişilebilir hale getirmek için şimdi Portekizce ve Rusça dil seçenekleri ile çıktı!

İTÜ Çekirdekten Haberler

TÜBİTAK 1512 BİGG Sonuçları Açıklandı

 

TÜBİTAK 1512 BİGG sürecinde hibe almaya hak kazanan girişimler belli olurken; İTÜ Çekirdek girişimlerinden Algae Biodisel, Harmonik Hareketli Güç Jeneratörü (Harmonic Motion Electricity Generator-HMEG), Enlighter ve Adsides süreçte yerini alacak girişimlerden olmayı başardı.

Sürece devam etmeye hak kazanan tüm girişimcilerimize başarılar!

TÜBİTAK desteği alan BİGG girişimcilerimizle bir araya geldik! 

TÜBİTAK BİGG programı kapsamında hibe desteği kazanan BİGG girişimcilerimizle, Şirketleşme ve Finansal Konular” etkinliğinde bir araya geldik!

Tüm girişimcilerimizi tebrik ederiz!

İTÜ Çekirdek Etkinlikleri

“Uygulamalı Oyunlaştırmaya Giriş Eğitimi” semineri 8 Temmuz Perşembe günü saat 13:00’de!

İTÜ Çekirdek #GameTech Programı kapsamında Oyunlaştırma Uzmanı ve GamFed Türkiye Temsilcisi, Ercan Altuğ Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşecek “Uygulamalı Oyunlaştırmaya Giriş Eğitimi” seminerinde; oyun, ciddi oyun, oyun tabanlı çözümler ve oyunlaştırma tanımları,  oyun ve oyuncu çeşitleri, ödül çeşitleri, motivasyon çeşitleri, oyun akışı, oyunlaştırma modelleri, oyunlaştırma örnekleri ve oyunlaştırmanın geleceği  konularını ele alınacak.

Etkinliğe kaydolmak için hemen tıklayın!

“Talanx Group Perspective on Insurtech Trends and Investments” semineri 8 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’de!

İTÜ Çekirdek InsurTech Program Danışmanı ve Mentoru Okan Utkueri’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek seminer; Managing Director at Hannover Digital Investments,  Jan Myszkowski’nin ve HDI Sigorta’nın Satış, Bilgi Teknolojileri ve Dijital Çözümler – Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çalık’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Etkinliğe kaydolmak için hemen tıklayın!

 

“Sürdürülebilirlik Programı ve Girişimcilere Sunduğu Fırsatlar” semineri 13 Temmuz Salı günü 14.00’de!

İTÜ Çekirdek #Sürdürülebilirlik Programı kapsamında Para Dergisi Teknoloji Yazarı Şule Güner‘in moderatörlüğünde gerçekleşecek “Sürdürülebilirlik Programı ve Girişimcilere Sunduğu Fırsatlar” seminerinde  İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Nanomik’in Kurucu Ortağı Buse Berber Örçen ve Adlema’nın Kurucu Ortağı Barış Hökevek konuşmacı olarak yer alacak.

Etkinliğe kaydolmak için hemen tıklayın!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close