2017’nin ilk çağrısı ile kuluçka merkezimize gelen girişimcilerin doldurduğu İTÜ Çekirdek’te hareketli bir hafta geride kaldı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde 16-20 Ocak tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» 1. Çağrı Girişimcilerine Merhaba

2017’nin ilk çağrısı ile İTÜ Çekirdek’e gelen girişimciler, geride kalan haftada kuluçka merkezimiz ve birbirleri ile tanıştı.

Pazartesi günü gerçekleştirilen tanışma toplantısının ardından, girişimciler hafta boyunca eğitim ve mentorluk seanslarına katıldılar.

İTÜ Çekirdek’e başvuruların yıl boyunca açık olduğunu biliyorsunuz, değil mi?

» Nar Serüvenine Hızlı Başladı

Nar (1)

Birinci çağrı girişimlerinden Nar, üniversite öğrencilerinin ev bulma sorununa çare olmak üzere geliştirilen bir mobil uygulama. Şu an için yalnızca iOS platformunda kullanılabilen uygulama, hiçbir reklam çalışması gerçekleştirmeden kısa sürede binlerce kişi tarafından indirildi.

Kendileri de öğrenci olan Nar ekibi, ev ve ev arayan üniversitelileri aynı çatı altında toplayan bu uygulamayı tasarlarken kalite puanı, üniversite bazlı arama gibi öğrencilerin ihtiyaç duyacağı fonksiyonları da göz önünde bulundurarak öğrencilerin en doğru ilanlara en kısa yoldan ulaşmalarını hedeflemişler.

Üniversiteliler için ev bulma platformu Nar, Apple App Store üzerinden ücretsiz olarak sunuluyor.

» Cepte Tamir’in B2B Stratejisi İşe Yaramaya Devam Ediyor

Ceptetamir

Akıllı telefonlar için yerinde tamir hizmeti veren Cepte Tamir, uluslararası bir sadakat programı kuruluşu olan Affinion’a  bağlı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren Back-up tarafından da tercih edildi.

Yapılan anlaşma doğrultusunda, Cepte Tamir Back-up üyelerinin tamamının akıllı telefonlarında yaşadığı sorunları yerinde çözecek. B2B büyümesini istikrarlı bir biçimde sürdüren girişim yeni kurumsal anlaşmalara paralel teknik ekibini de büyüterek ivmesini korumayı planlıyor.

» SmartMimic Hâlâ Hedefine Ulaşabilir!

smart-mimic

Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyası başlatan SmartMimic, 100.000 TL hedefiyle sürdürdüğü kampanyasından 28.000 TL’nin üzerinde destek toplamayı başardı. Girişimin kampanya bitmeden 21 gün içerisinde hedefine ulaşması gerek.

Bugünlerde web sitesinde yenileme çalışmaları yapan Smart Mimic’in kitlesel fonlama kampanyasını buradan destekleyebilirsiniz.

» Tecnocad Türkiye Kuruluyor

Mubitek

Otomotiv alanında parametrik tasarım uygulamaları ve 3B ürün kütüphanesi alanında inovatif çözümler geliştiren Mubitek, Avrupa’nın önde gelen tasarım ve mühendislik firması Tecnocad Progetti ile Tecnocad Türkiye isimli bir ortaklığa gidiyor.

» Anlatsın.com Yeni Anlaşmalar Yapmaya Devam Ediyor

anlatsinkom

Akıllarında kariyerleriyle ilgili birçok soru olan yüz binlerce kişinin sektörler, şirketler, bölümler, üniversiteler ve meslekler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan Anlatsin.com, platformundaki kurumsal şirketlere Koton, Migros ve Abdi İbrahim gibi üç yeni dev şirketi ekledi.

Yeni anlaşmaları ile perakende, giyim ve ilaç sektörlerine de ulaşan girişimin kurumsal ağındaki firmaların sayısı 50’yi geçmiş durumda.

» Ustamdan ile Divarese İş Birliği Yapıyor

ustamdan-hat artisans-workshop

Anadolu zanaatkarlarının el emeklerini e-ticaret ile tanıştırarak tüm Türkiye’ye ulaştıran Ustamdan, Divarese ile kapsamlı bir iş birliğime başladı.

Divarese ilk etapta kurumsal kataloğunda Ustamdan ürünlerine yer verirken, girişim ile firma arasındaki iş birliği gelecekte derinleşecek.

Ustamdan’ın hikayesini bir de Divarese’den dinlemek isterseniz, Divarese Blog’u ziyaret edebilirsiniz.

» Müşteri Hizmetleri Konusuna Giriş

17 Ocak Salı günü saat 18.20’de İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde Sinan Kurmuş tarafından “Müşteriler Olmasa İşimizi Harika İdare Ederdik” isimli bir müşteri hizmetleri semineri verildi.

İTÜ Çekirdek’in Facebook sayfasından canlı yayınlanan seminerde, teknik destekten müşteri deneyimi yönetimine müşteri hizmetleri masaya yatırıldı. Kaçıranlar ve hatırlamak isteyenler semineri aşağıdaki oynatıcılardan yeniden seyredebilirler.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close