Bugünkü yazımızda, girişimcilerimizin yeni haberlerinden ve İTÜ Çekirdek’ten gelişmeleri bulabilirsiniz!

Pubinno, twozero Ventures’tan Yatırım Aldı

Pubinno, twozero Ventures’tan yatırım alarak toplam yatırımını 2,5 milyon dolara çıkardı!

Pubinno, “Internet of Beer” (Biranın İnterneti) platfromunu kurarak fıçı bira ekosistemindeki tüm paydaşlara akıllı çözümler üretiyor. Pubinno’nun Seri A yatırım turu öncesinde bir “bridge round” (köprü turu) olarak adlandırdığı yatırım, twozero Ventures’tan geldi. Bu turla birlikte Pubinno’nun toplamda aldığı yatırım tutarı yaklaşık 2,5 milyon dolar oldu.

Reminis App/ Pinticks’e 3 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım

Big Bang 2018 birincisi olan, etkinlik katılımcılarına yüz tanıma teknolojisi ile fotoğraflarını ulaştıran fotoğraf dağıtım servisi Reminis App‘in ana şirketi Pinticks, 3 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

Girişimlerimiz Migros-Up Geleceğin Girişimcileri Olarak Seçildi

Avokadio, Databin ve Hergele, Migros-Up Geleceğin Girişimcileri olarak seçildi!

İTÜ Çekirdek paydaşlarından biri olan Migros’un ortak inovasyon programı Migros- Up ile ulusal ve uluslararası mecralarda lanse edilecek ilk 5 girişimin içerisinde İTÜ Çekirdekli girişimlerimizden Avokadio, Databin ve Hergele de yer aldı. Program kapsamında girişimcilerimiz Silikon vadisinin prestijli uzmanlarından bire bir eğitim alacak ve lansman gününde Silikon Vadisi yatırımcılarına girişimlerini anlatma fırsatı elde edecek.

Pollective, Apple Store’da Yayında

Apple iPhone ve iPad kullanıcıları Pollective‘i uygulama olarak AppStore’dan indirip kullanmaya devam edebilecekler. Diğer Pollective kullanıcıları ise telefonlarına kısayol ekleyerek ya da ana ekrana kaydederek aynı deneyimi yaşamayı sürdürebilecekler.

Reengen’den Yapay Zekâ ile Enerji Tüketiminin Tahmini İncelemesi

Reengen Veri Bilimcisi Göktuğ Öcal, “Yapay Zekâ ile Enerji Tüketimini Tahmin Etmek” başlıklı makaleyi yayınladı. Makaleyi okumak için: https://medium.com/reengen/forecasting-energy-consumption-with-ai-35404aabcca8

Bulutklinik’in Hasta Sayısı 1 Milyona Ulaştı

Online doktor hizmeti sunan İTÜ Çekirdek girişimi Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı 2021 Ocak ayı itibariyle bir milyona yaklaştı.

Bugbounter, ST Endüstri Radyo’da

ST Endüstri Radyonun Eve İş Götürme programına BugBounter Kurucu Ortağı Murat Lostar konuk oldu.

BenzinLitre, 2020 Yılı Akaryakıt Alma Alışkanlıklarını Paylaştı

300 bini aşan BenzinLitre, kullanıcılarının marka filtrelerinde en çok tercih ettiği akaryakıt markaları, değişen satın alma alışkanlıkları gibi birçok açıdan incelediği akaryakıt alma alışkanlıkları raporunu yayınladı. Raporu okumak için: https://www.benzinlitre.com/turkiye/blog/detay/2020-akaryakit-alma-aliskanliklari

Airsqreen, NTV Ekranlarında

İTÜ Çekirdek girişimi Airsqreen, NTV’de Alp Kırşan’ın sunumuyla girişimcilik dünyasından iş fikirlerinin ağırlandığı “Ortak” programına konuk oldu. Programda açık hava reklamcılığında ekran otomasyonları üzerine konuşuldu.

Hextech, Bahçe Atölyesi’nde

İTÜ Çekirdek girişimi Hextech Green, İBB tarafından düzenlenen Bahçe Atölyesi programına konuk oldu.

Takı Kolay, Star TV’de

Yeni nesil takı merasimi girişimi Takı Kolay, Star TV’de “Mesut Yar Sunar” programına konuk oldu.

Tospaa Satış Kanallarına Bir Yenisi Daha Eklendi

Bilgisayarsız kodlama oyunu Tospaa ürünlerini artık İncir Çocuk sayfasından da satın alabilirsiniz.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Önkuluçka Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor!

İTÜ Çekirdek 2021 dönemi için eğitimlerimiz devam ediyor. Hemen başvurmak için: https://www.itucekirdek.com/basvuru/

 

İTÜ Çekirdek E-Ofis Buluşmamızı Gerçekleştirdik!

İTÜ Çekirdek 2021 1. Dönem girişimleri ile e-ofis buluşmasında bir araya geldik.

 

“Girişimin 7 Büyük Semineri” Serisi Başladı!

İTÜ Çekirdek, Girişimcilik Ekosistemi’nde ihtiyaçları karşılayacak 2021 yılı “Girişimin 7 Büyük Semineri” serisine başlıyor! Y Combinator ve Stanford University birlikteliğiyle How to Start a Startup adıyla verilen girişimcilik dersinden esinlenerek hazırlanan program 7 başlık altında toplanıyor. Türkiye’de girişimciliğe ilgi duyan herkese, girişimciliğin tüm alanları hakkında bilgi verecek bir kaynak oluşturacak seride, birbirinden iyi konuşmacılar 7 hafta boyunca programa konuk olacak.

Bir girişim serüveninde, takımın kurulmasından yatırım süreçlerine kadar girişimcinin ihtiyacı olan tüm konuların işleneceği Girişimin 7 Büyük Semineri’nin ilk başlığı olan “Yeni Normal(!)in Girişimcilik Ekosistemine Yansımaları” konusunda İTÜ Öğretim Üyesi, İTÜ Çekirdek Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Erçek konuk oldu. Kaçıranlar ve tekrardan izlemek isteyenler için: https://www.youtube.com/watch?v=RHFGcuI3xSU

 

BİGG | İTÜ Çekirdek’e Başvurmak için Son Tarih: 8 Şubat!

İTÜ Çekirdek ayrıcalıkları ile BİGG programı dahilinde 200.000 TL değerinde TÜBİTAK hibe desteği girişimcileri bekliyor.

İTÜ Çekirdek 2015 yılından beri teknolojik ve yenilikçi iş fikrine sahip girişimci adaylarını TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında destekliyor. Program sonunda başarılı olan girişimciler Ar-Ge çalışmaları için TÜBİTAK’tan 200.000 TL değerinde hibe desteği alıyorlar. Hemen Başvur

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Close