İTÜ Çekirdek girişimlerimizin gelişmeleri hız kesmeden devam ediyor. 2020 yılının son İTÜ Çekirdek Mutfak içeriği sizlerle!

Noticy, Arıkovanı’nda

Su tasarrufu sağlayan akıllı ev aletleri geliştiren İTÜ Çekirdek girişimimiz Noticy, Arıkovanı’nda kitlesel fonlamaya çıktı.

Desteklemek için: https://arikovani.com/projeler/noticy/detay

Smart Advice’dan İlk Açık Bankacılık Uygulaması: Akıllı Param CRM

Smart Advice, Robo Danışmanlıkta ilk Müşteri İlişkileri Yönetimi Platformu olan Akıllı Param CRM’i yayına aldı. Akıllı Param CRM, aynı zamanda ilk Açık Bankacılık Uygulamasıdır.

Yapay zeka tabanlı anlık uyarı ve takip sistemleri, piyasa şartlarına göre devamlı güncellenen yatırım tavsiyeleri ve üçüncü parti tüm robo danışmanların entegrasyonu ile Akıllı Param CRM; yatırım ve varlık yönetimi alanında önemli bir inovasyon yaratıyor.

Detaylı bilgi için akıllıparam.com adresini ziyaret edebilirsin.

Gene-Us’tan Tanı Kiti

“İmkânsız denilen projeleri ve tedavileri geliştirmek için çalışıyoruz.” mottosu ile çıktıkları bu yolda, GeneUS imkânsızı başardı ve bir grup öğrenci olarak piyasadakilerden çok daha hızlı ve yüksek doğrulukta sonuç veren COVID-19 Tanı Kiti’ni hayata geçirdi!

CRISPR teknolojisi ile hastalık tanısını mümkün hale getirdi. Kitin yakın zamanda hastanelerde kullanılmaya başlanması umuluyor.

Nutzentech, Egirişim’de

Hava kirliliğini ve çevre görüntü verilerini ölçmek için İHA üreten yerli yazılım ve donanım girişimi Egirişim’de yer aldı.

Okumak için: https://egirisim.com/2020/12/20/nutzentech-hava-kirliligini-ve-cevre-goruntu-verilerini-olcmek-icin-iha-ureten-yerli-yazilim-ve-donanim-girisimi/

İyi Gelir Canlı Yayınları Devam Ediyor

İyi Gelir canlı yayın serisinin yeni konuğu Tacirler Portföy Genel Müdürü Okan Alpay, Prof. Dr. Serra Eren Sarıoğlu ve izleyicilerden gelen yatırım sorularını yanıtladı.

Laska, Çok Yakında Borsa İstanbul Özel Pazar’da

Laska, çok yakında Borsa İstanbul Özel Pazar’da yer alacak! Laska’ya ortak olmak isteyen yatırımcılarımız Özel Pazar üzerinden pay talebinde bulunabilirler.

Syntonym, Fikir Fabrikası Programına Konuk Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Syntonym, A Para ekranlarında yayınlanan Fikir Fabrikası programına konuk oldu.

Syntonym, kameralardan gelen görsel verileri GDPR-KVK uyumlu bir şekilde veriye metrik kaybı yaşatmadan anonimize eden bir yapay zekâ platformudur.

VSight, EIT Digital 2020 Raporunda

EIT Digital’in  Baltic Startup 2020 Raporu’na göre VSight, 2021 yılında ” Takip Edilmesi Gereken Startuplar” listesinde yer aldı.

Reengen, TÜSİAD’ın düzenlediği Enerjide Yenilikçi Sohbetlerde

Reengen, TÜSİAD’ın düzenlediği Enerjide Yenilikçi Sohbetler Webinar Serisi’nin üçüncüsü “Sürdürülebilir Gelecek İçin Veri Analitiğine Dayalı Enerji Verimliliği’’ webinarında, Kurucu ortağı ve COO’su Burak Sefer’in katılımıyla yer aldı.

Reengen Ar-Ge Proje Uzmanı Doğukan Aycı’nın, IEEE TRSB Power & Energy Society bünyesinde yazmış olduğu, “Plug-in Hibrit ve Elektrikli Araçların Şarj Sistemleri ve Farklı Şarj Yaklaşımları”nı içeren blog yazısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://medium.com/ieee-trsb-pes/plug-in-hibrit-ve-elektrikli-araçların-şarj-sistemleri-bölüm-2-36c4b5526ed7

Avokadio, Kanal Ekonomi ve ATV Ana Haber’de

Avokadio CEO’su Yunus Konmaz, EGD ile Ekonomide Kal sohbetlerine konuk oldu ve girişimin kuruluş hikayesini paylaştı.Ayrıca, nefes analiz teknolojilerini de Atv Ana Haber’e anlattı.

Pollective Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınlandı

Pollective uygulamasının yeni sürümünde Twitch ile giriş yapma ve yeni bilgilendirme ekranları eklendi. Ayrıca Facebook ve Apple ile giriş yapma özelliklerinde altyapı iyileştirmeleri yapıldı. iOS uygulamasının da yayına alındığı son güncellemeyi iPhone ve iPad kullanıcıları App Store‘dan indirebilirler.

Hergele Scooters Yeniden Stoklarda

#BigBang2020 heyecanının ardından yeni hergelelerin sokaklara çıkma zamanı geldi. Eşsiz tasarımı ve kişiselleştirilebilir özelliklere sahip olan Hergele’nin stoklarını yenilendi.

Premium renk seçenekleriyle yollarınıza renk katın!

Standart siyah hergelelerin yanısıra Hergele dört farklı renk seçeneği daha sunuyor. Rose Pink, Khaki Green, Sky Blue ve Champagne renkleriyle kendi tarzını yansıt, rengini seç!

Ahşap deckler sizin tasarımlarınızı bekliyor!

Senin hergelen sadece senin olsun. Tasarımların, çizimlerin, en sevdiğin şarkının sözleri; hepsi ahşap deckinde yer edinebilir. Karar sana kalmış. Sen hergelende ne görmek isterdin?

Hergelene kavuşmak için yapman gereken www.hergele.co adresinden mağaza’ya girip, siparişini verebilirsiniz.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Papara, Özel İmkanlarımıza Dahil Oldu

İnternet üzerinden alışveriş yapanların güvenli bir şekilde ödeme almasını ve yapmasını
sağlayan online cüzdan Papara, artık İTÜ Çekirdek girişimcilerine özel fırsatlar sunuyor.

 

İTÜ Çekirdek Önkuluçka Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek 2021 dönemi için ön değerlendirme jürilerine başladık. Sen de İTÜ Çekirdekli
olmak istiyorsan hemen başvur: https://www.itucekirdek.com/basvuru/

BİGG| Girişimcilik Eğitimlerini Gerçekleştirdi

TÜBİTAK BİGG programı kapsamında girişimcilere özel İş Planı Hazırlama ve Girişimcilik
Eğitimlerini, mentorlarımızdan Sevgi Akgül ve Naci Adalılar’ın katılımları ile gerçekleştirdik.
60’tan fazla girişimcinin katıldığı etkinlikte; Ar-Ge, finansal analiz, ticarileştirme, pazarlama ve
daha birçok konu hakkında bilgi verildi.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close