İTÜ Çekirdek olarak uygulayıcı kuruluşlarından olduğumuz TÜBİTAK BİGG Programı’nın 2022 1. çağrı döneminin başvuruları başladı. 23 Şubat’ta sona erecek başvuru sürecinde programa büyük bir avantaj ile adım atmak isteyen tüm girişimcileri İTÜ Çekirdek’e davet ediyoruz!

Son açıklanan 2021 1. çağrı döneminde 9 girişimcimiz daha TÜBİTAK BİGG desteği almaya hak kazandı. Bu girişimcilerle beraber bugüne kadar 199 BİGG İTÜ Çekirdek girişimcimiz toplamda 35 milyon TL hibe desteği aldı. Sen de yeni dönemde İTÜ Çekirdek farkı ile başaranlar arasında yerini almak için hemen başvur!

BİGG ile 200 bin TL Hibe Desteği

Girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için, girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini destekleyen bir TÜBİTAK programı olan BİGG dahilinde girişimcilere 200 bin TL hibe desteği sağlanıyor.

Herkes için BİGG Düşünme Zamanı

Sen de Ar-Ge veya teknolojik yenilik içeren bir iş fikrine sahipsen, herhangi bir üniversitede öğrenci ya da mezunsan ve en az 2 kişilik bir ekibin varsa başvurunu hemen yap, avantajı yakala!

Belirtmekte yarar var; herhangi bir işletmede ortaklığı bulunan ve daha önce BİGG programından hibe alanlar, bu destekten faydalanamıyor.

BİGG Sürecinde İTÜ Çekirdek Farkı

İTÜ Çekirdek olarak, 2015 yılından bu yana teknolojik ve yenilikçi iş fikrine sahip girişimci adaylarını TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında destekliyoruz. Bugüne dek, 2021 1. çağrı dönemindeki Algan, Broiler Robot, Citrucide, EMAYER TECHNOLOGY, Fit My Size, Hype Wearables, MEEN, OraMed, Worknight Studios ile birlikte 199 girişimcimiz toplam 35 milyon TL TÜBİTAK BİGG desteği aldı.

Programa başvuran girişimciler, kabul edilmelerinin ardından;

  • İş planı hazırlama, proje yazımı, girişimcilik, Ar-Ge, ticarileşme, finansal plan gibi birçok konuda eğitimler alıyor,
  • 500’den fazla İTÜ Çekirdek mentoruylaprojelerini geliştirmek için beraber çalışabiliyor,
  • İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in networkünden yararlanabiliyor,
  • 2021’de 458 milyon TLdeğerinde ödül, hibe ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang Start-up Challenge yarışması sürecine dahil olabiliyor,
  • Yatırımcılarla görüşebilecekleri demo-daylere katılabiliyor,
  • 40’ı aşkın paydaş kurumunkatkıları ile iş ağlarını genişletebiliyor,
  • İş süreçlerini kolaylaştıracak bulut sistemleri, ödeme sistemleri, muhasebe ya da sosyal yaşam destekleri gibi birçok alanda İTÜ Çekirdeklilere tanınan indirim, abonelik ya da ücretsiz kullanım gibi özel imkanlara sahip olabiliyor.

BİGG Programı imkanlarına İTÜ Çekirdek ayrıcalıkları ile ulaşmak için hemen başvur , kazananlar arasında yerini al!

Son başvuru tarihi 23 Şubat!

 BİGG İTÜ Çekirdek Programı’ndan Destek Alan Girişimciler Ne Dedi?

Algan Kurucu Ortağı Arda Algan: “İTÜ Çekirdek bünyesinde aldığımız eğitimler iş planımızı detaylı ve profesyonel bir şekilde oluşturmamıza büyük katkı sağladı. Mentorların bize kattığı bilgiler, iş fikrimize farklı açılardan bakabilmemizi sağlayarak, pazarlama ve Ar-Ge konusunda vizyonumuzu daha da genişletti.”

Algometa Kurucusu Tuğberk Tunçinan: “İTÜ Çekirdek’in BİGG Programı için iş planı hazırlama, yalın girişim metodu, pazar stratejisi, finansal planlama ve ticarileşme gibi birçok alanda sunduğu eğitimler ve sağladığı imkanlar iş fikrimizin şirketleşmesi sürecinde bize yol gösterdi. Ayrıca, mentorlarla gerçekleştirilen görüşmeler, proje fikrimizin olgunlaşması ve sektörel bilgi edinilmesi konusunda oldukça yararlıydı.”

Catchpad Kurucusu Ahmet Sancaktutan: “İTÜ Çekirdek geniş mentor ağı sayesinde iş planımızı gerçek bir Ar-Ge projesi şeklinde yazmayı öğrendik. Bu yola çıkacakların yol arkadaşı olarak mutlaka değerlendirmeleri gereken bir kurum.”

Hyperion Kurucu Ortağı Yalım Can Arslan: “İş fikrini oluştururken aldığımız eğitimler, teknik ve ticari mentorluklar, tasarım desteği ve arkamızda İTÜ Çekirdek’in olmasının verdiği güven bize bu yolculukta hep güçlü ve özgüvenli hissettirdi. Süreci başarılı bir şekilde tamamlamamızda İTÜ Çekirdek ekibinin ve değerli mentorlarımızın desteği çok büyük.”

LumineScience Kurucu Ortağı Başak Toker: “İTÜ Çekirdek, dünya çapında tanınan ve girişimcilere en çok destek veren kurumlardan olduğu için tercih ettik ve iş planımızı sürekli geliştirmemizi, finansal ve mali işlemler konusunda gerekli bütün bilgilere sahip olmamızı sağladı. İTÜ Çekirdek olmasaydı, TÜBİTAK BİGG programından geçme şansımız bu kadar yüksek olmazdı.”

OyuNest Kurucusu Sarvin Eshaghi: “BİGG İTÜ Çekirdek, eğitimler ve mentorluklar sayesinde, iş fikrine inanan her girişimcinin kendini mental ve sosyal olarak geliştirmek için faydalanabileceği mükemmel bir program. Bu programda, fikir aşamasından başlayarak orta ve uzun vadeli planlarımızı kapsayan sürdürebilir bir yol haritası oluşturabildik. Ayrıca, mali kaygılarımızın giderilmesine yönelik detaylı ve kapsamlı çalışmalar yaptık.”

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close