En son açıklanan 2020 1. Çağrı döneminde TÜBİTAK BİGG desteği alan 13 girişimcimiz ile en çok hibe desteği kazandıran konsorsiyum olduk. Bu girişimcilerle beraber bugüne kadar 177 BİGG girişimcimiz 30 milyon TL üzerinde hibe desteği aldı. Yeni dönemde başaranlar arasında yerini almak için sen de hemen başvur!

Son başvuru tarihi 12 Temmuz.

BİGG İLE 200.000 TL HİBE DESTEĞİ

BİGG, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için, girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini destekleyen bir TÜBİTAK programıdır. Bu program dahilinde girişimcilere 200.000 TL hibe desteği sağlanmaktadır.

BİGG 2021 1. ÇAĞRISI YENİ GİRİŞİMCİ TANIMI İLE AÇILDI

1512-Girişimcilik Destekleme Programının (BİGG) 2021 yılı 1. Çağrısı TÜBİTAK tarafından duyuruldu. Girişimci adaylarına iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için 200.000 TL hibe desteği sağlayan BİGG programında daha geniş bir kitleye ulaşmak için başvuru koşullarında önemli değişiklikler yapıldı.

HERKES İÇİN BİGG DÜŞÜNME ZAMANI

Ar-Ge veya teknolojik yenilik içeren bir iş fikriniz varsa, herhangi bir üniversitede öğrenci ya da mezunsanız ve en az 2 kişilik bir ekibiniz varsa hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir işletmede ortaklığı bulunan ve daha önce BİGG programından hibe alanlar ise bu destekten faydalanamamaktadır.

 BİGG SÜRECİNDE İTÜ ÇEKİRDEK FARKI

İTÜ Çekirdek olarak 2015 yılından beri teknolojik ve yenilikçi iş fikrine sahip girişimci adaylarını TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında destekliyoruz. En son açıklanan 2020 1. Çağrı döneminde TÜBİTAK BİGG desteği alan 13 girişimcimiz ile en çok hibe desteği kazandıran konsorsiyum olduk. Bu girişimcilerle beraber bugüne kadar 177 BİGG girişimcimiz 30 milyon TL üzerinde hibe desteği aldı.

Programa başvuran girişimciler kabul edilmelerinin ardından;

  • İş planı hazırlama, proje yazımı, girişimcilik AR-GE, ticarileşme, finansal plan gibi birçok konuda eğitimler alıyorlar,
  • 500’den fazla İTÜ Çekirdek mentoruyla projelerini geliştirmek için beraber çalışabiliyor,
  • İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in networkünden yararlanabiliyor,
  • 2020’de 54 milyon TL değerinde ödül, hibe ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang Start-up Challenge yarışması sürecine dahil olabiliyor,
  • TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulunması durumunda İTÜ ARI Teknokent kuluçka merkezlerinde ücretsiz ofis imkânı kazanabiliyor,
  • Yatırımcılarla görüştükleri demodaylere katılabiliyor,
  • 40’ı aşkın paydaş kurumun katkıları ile iş ağlarını genişletebiliyor,
  • İş süreçlerini kolaylaştıracak, bulut sistemleri, ödeme sistemleri, muhasebe ya da sosyal yaşam destekleri gibi birçok alanda İTÜ Çekirdeklilere tanınan indirim, abonelik ya da ücretsiz kullanım gibi özel imkanlarla sahip oluyorlar.

BİGG Programı imkanlarına İTÜ Çekirdek ayrıcalıkları ile ulaşmak için hemen başvur.

Son başvuru tarihi 12 Temmuz!

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close