Günümüz dünyasında küreselleşme ve verimlilik, Otomasyon EURASIA‘nın da odağında olan akıllı fabrikalar, verimliği arttırıcı endüstriyel otomasyon çözümleri ile hedefine ulaşıyor. İTÜ Çekirdek ve İTÜ GATE girişimleri, bu fuarda Endüstri 4.0’ın en yüksek kalite ürün ve hizmetlerini, yeniliklerini ve bileşenlerini sergileyecekler. 

16-19 Mart tarihleri arasında Deutsche Messe tarafından Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarda sunum yapacak olan girişimlerimiz ise şöyle:

Acrome
18 Mart, 13:30

ACROME ekibi endüstriyel robot teknolojisini daha ulaşılabilir, erişimi daha kolay bir teknoloji haline getirmek amacıyla yola çıkmıştır.

AKTAP – Mubitek Tasarım
17 Mart, 13:30

Akıllı Tasarım Programı sac kalıp tasarımı ve üretimi yapan firmaların tasarım süreçlerini yalınlaştırarak verimliliğinin arttırılmasını planlayan bir projedir.

Enwair Batarya
18 Mart, 14:00

Bataryanın temel bileşenlerinden olan anot ve katot malzemelerinin geliştirilmesi üzerine çalışma yaparak, daha hafif, daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip olan bir batarya geliştirip bu sektörde bulunan çıkmazlara bir çözüm getirmeyi amaçlamaktadır.

HANGAAR
18 Mart, 14:30

Artırılmış gerçeklik, görüntü işleme, kapalı ve açık mekan konum servisleri (indoor-outdoor location) teknolojileri ile kurumsal yazılımların üretileceği, V-Sight Giyilebilir Cihazlar için İş Uygulamaları Platformu’nu geliştirmektedir.

Midas
17 Mart, 14:00

Projemiz, kamera ve basınç sensör bilgilerini değerlendirerek yapacağı görevleri tahmin edebilen, kendi zekası olan akıllı bir robotik kol protezdir.

Mikro-p
17 Mart, 14:30

Küçük ve ucuz programlanabilir robot üretimi ve robot teknolojilerinde kullanılacak yeni algoritmalar sunmaktadır.

PROGİN_BİLİŞİM_TRANSAFE
17 Mart, 16:00

Transafe her araca sonradan monte edilebilen otomotiv radarı temelli bir önden çarpma/çarpışma ve takip mesafesi uyarı sistemidir.

PROJECT SEASONG
18 Mart, 15:00

SeaSong, araçlardan elde ettiği verileri analiz ederek bu verileri insan diline dönüştürebilen, araç sürücülerini bir aksaklık durumunda sesli olarak bilgilendiren, araç ile ilgili sorulara yanıt verebilen, güzergah planlayabilen ve araç ile ilgili acil durum mesajları oluşturabilen bir yapay zeka teknolojisidir.

TARSUS Inc.
18 Mart, 15:30

TARSUS endüstriyel koşullara dayanıklı, düşük güç tüketen, her türlü sensörün tak-çıkar mantığı ile entegre edilebildiği, batarya ya da normal güç ile çalışabilen bir endüstriyel IoT platformu olan ve uzaktan görüntüleme, kontrol, ölçümleme, otonomluk, veri madenciliği ve yapay zeka işlevleri sunan TARS’ı üretmektedir.

Giyilebilir Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü
17 Mart, 15:30

Giyilebilir artırılmış gerçeklik gözlüğü ile kullanıcı görüş alanı üzerinde yardımcı bildirimler oluşturmaktadır.

Tayf
18 Mart, 16:00

Tarımsal IoT çözümleri sunmaktadır.

DORUK OTOMASYON
17 Mart, 15:00

Fabrikalarda otomatik veri toplama, online izleme, üretim planlama, makine çizelgeleme, andon paneller ile gerçek zamanlı verimlilik takibi ve verimlilik yönetimi uygulamaları gerçekleştirmektedir.

ARDICH TECH
17 Mart, 16:30

ARDIC işletmelerin kolayca ağa bağlı çözümler yaratmasını sağlayacak IoT platformu sunmaktadır.

ERKA ARGE ENERJİ
18 Mart, 16:30

Kompakt Mikro Kojenerasyon, TÜBİTAK BIGG tarafından finanse edilen bir kojenerasyon kiti projesidir. İTÜ Teknokent’te bulunan projenin 2017 son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close