Neden Satın Alırız? (Why We Buy)-Paco Underhill

Girişimcilerin mutlaka okuması gereken kitaplar listesinde mutlaka ismiyle karşılaşacağınız bir kitap. Parekende satış dünyasının bir nevi Sherlock Holmes’u olarak da tanımlanan Paco Underhill’dan öğreneceğiniz şeyler sadece “Hangi ürünü nasıl satmalıyım?” ya da “Bir mağazanın rafından tutunda koridoruna kadar nasıl olmalıdır?” değil hayatınızdaki tutkularınızı gerçekleştirmek için ne kadar detaylı bakmanız ve o tutkuya nasıl tutulmanız gerektiğini tecrübelerinden faydalanarak öğrenebilirsiniz.

Mutluluk Dağıtmak-Tony Hsieh

Bir mutlaka kitabı daha… Satın alma psikolojisini gerçek bir hikayeden yola çıkarak anlatan kitap, aslında e-ticaret sisteminde yaptığı düzenlemeler ile müşterinin memnuniyet seviyesini en üst düzeye çıkaran düzenlemelerin sahibi Tony Hsieh’in başarıları ve başarısızlıklarını sizinle bir masada sohbet ediyormuşçasına anlatıyor.

Mor İnek (Purple Cow)-Seth Godin

“Eğitici kitaplar sıkıcıdır” klişesini yıkan Mor İnek Kitap’ını okurken hem eğlenip hem öğreneceksiniz. Kitap küçük ölçekli girişimcilerin, mor yolu takip ederek büyük başlar arasında yer edine bileceğini başarılarını nasıl büyük ligine taşıyabileceklerini anlatıyor.

Yalın Yeni Girişim-Eric Ries

Harvard Business School Girişimcilik Profesörü Tom Eisenmann bu kitabı neden okumanız gerektiğini şu sözlerle özetlermiş; “Ries yeni girişimleri çevreleyen belirsizlikten oluşmuş sisi nasıl delip geçeceğimizi gösteriyor. Yaklaşımı çok özenli; tavsiyeleri pratik ve sahada kanıtlanmış. Yalın Yeni Girişim girişimcilikle ilgili düşünme şeklimizi değiştirecek. Yeni girişimlerin başarı oranının yükselmesi küresel ekonomik büyümeyi arttırmada yıllardır yazılmış yönetim kitaplarından daha fazla işe yarayabilir.” Lean Startup akımının bütün detaylarını öğrenebileceğiniz bu kitabı “Vizyonerler ürünlerini nasıl üretiyor?” “Yeni teşebbüsler ile nasıl değişiklik yaratılıyor?” “Dünya pazarı ve sektöre ait pazar nasıl alt üst ediliyor?” soruların cevabını bulacaksınız.

Neden ile Başla-Simon Sinek

Simon Sayek, büyük liderlerin insanlara nasıl ilham verdiğini anlattığı kitabında çıkış noktasını neden sorusundan alıyor ve ne yaptığınızı değil, neden yaptığınızı sorguluyor. İnsanların ne sattığınızdan çok neden yaptığınızı satın aldıkları noktasına değinen yazar, insanları manipülasyon yoluyla yönlendirmenin uzun süreli bir başarı getirmeyeceğini ve büyük liderlerin insanları yönlendirmediğini, onlara ilham vererek kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam hazırladıklarını söylüyor. “Neden ile Başla”, kendinize “Neden?” sorusunu sormaya hazırsanız, ilham alabileceğiniz bir kitap.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close