Girişimci olmanın temelinde her ne kadar iyi bir fikir bulmak yatsa da bu fikri hayata geçirmek ve her geçen gün daha ileri taşıyabilmek için birtakım donanımlara da sahip olmak gerekiyor. Okumak ve araştırmak, hayatın her alanında olduğu gibi, girişimcilikte de ihtiyacımız olan bilgi ve donanıma sahip olmak için en iyi yollardan biri…

Eğer siz de girişimcilik yolunda size hem ilham olacak hem de bilgi birikiminizi artıracak kitap arayışı içindeyseniz, sizin için hazırladığımız bu listeye mutlaka bir göz atmanızı öneririz:

  1. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey

1999 yılında yayınlanan ve “iş dünyasında 20. yüzyılın en etkili kitabı” olarak anılan kitap, 4 ana bölümden oluşuyor. Karakter etiği, paradigmanın gücü, gelişim ve değişim ilkeleri gibi konular üzerinde durulan kitapta, alışkanlıkların hayattaki rolünden ve etkili bir insan olma yolunda alışkanlıklarımızın bize neler kazandırdığından bahsediliyor.

  1. Mutlu Olmak İsteyen Adam – Laurent Gounelle

İçinde, her insanın içinde doğuştan var olan gerçek mutluluğun doğası üzerine öğretiler barındıran kitap, umutlarımıza ve hayallerimize aslında düşündüğümüzden daha yakın olduğumuzun altını çizerken bizleri gerçekten mutlu olmaktan alıkoyan şeylerden nasıl kurtulacağımızı ve bu yolculukta kendimizi nasıl keşfedeceğimizi anlatıyor.

  1. İş Modeli Üretimi – Yves Pigneur & Alexander Osterwalter

İş Modeli Üretimi, dünyanın önde gelen şirketlerinin kullanmakta olduğu güçlü ve uygulanabilir inovasyon tekniklerini öğretiyor. Kitapta, yeni bir iş modelinin nasıl tasarlanacağının yanı sıra nasıl hayata geçirileceği ve eski bir modelin nasıl analiz edilerek yenilenebileceğine dair bilgiler de yer alıyor.

  1. Mor İnek – Seth Godin

Profesyonel bir konuşmacı, yazar ve bir değişim yöneticisi olan Seth Godin, Mor İnek isimli kitabında göze çarpmak için fark yaratmak ve farklı bir yol bulmanın öneminin altını çizerken; başarıya giden yolun, tek renk inekler arasında mor inek olabilmekten geçtiğini söylüyor.

  1. Sevdiğiniz Yaşamı Tasarlayın – Ayşe Birsel

Hayatımızın en büyük projemiz olduğunu söyleyen Ayşe Birsel; Sevdiğiniz Yaşamı Tasarlayın isimli kitabında, hızla değişen günümüz dünyasında zaman zaman sürüklendiğini hisseden herkes için daha anlamlı bir hayat tanımlama ve tasarlama hakkında ipuçları veriyor.

 

 

Kaynak: https://www.inacademy.eu/blog/15-books-every-entrepreneur-should-read/

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close