İTÜ Çekirdek’in sunduğu Girişimci Türkiye programı, İTÜ ARI Teknokent genel müdür yardımcısı ve İTÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Deniz Tunçalp tarafından hazırlanıyor ve her perşembe saat 17:00’te TRT Radyo 1’de yayınlanıyor.

Program, girişimcilik kültürünün daha iyi anlaşılmasını, girişimcilik ekosisteminin gereklerini ve sağladığı avantajları irdelemeyi hedefliyor. İlk bölümü 7 Ocak’ta yayınlanan ve biyoteknoloji girişimi Vivosens’in kurucusu Miray Tayfun ile İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe’yi konuk eden Girişim Türkiye programının yapımcılığını ise Kenan Bölükbaş üstleniyor.

İkinci bölümü 14 Ocak’ta yayınlanacak olan Girişimci Türkiye’nin sıradaki konukları Enwair Enerji Teknolojileri kurucusu Neslihan Yuca ile Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu olacak ve “Otomotiv Sektöründe Yeni Teknolojiler” konuşulacak.

Girişimci Türkiye’nin ilk bölümü kaçıranlar ve yeniden dinlemek isteyenler için SoundCloud’da:

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close