Ebeveynlere online uzman desteği sağlayan İTÜ Çekirdek girişimimiz KIDOLOG, Alesta’dan yatırım aldı.

Yüksek büyüme potansiyeli olan teknoloji girişimlerine yatırım stratejisi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Alesta, ebeveyn ve çocuk danışmanlık hizmeti sunan İTÜ Çekirdek girişimimiz Kidolog ile 3 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım konusunda anlaştığını duyurdu. kidolog.com ebeveynlere gebelik öncesi/sonrası ile çocukların bilişsel, motor gelişim ve sosyal duygusal gelişiminde ihtiyaç duyabilecekleri 10 farklı kategoride online uzman desteği sağlamaktadır. kidolog.com bu hizmetleri her zaman ve her yerde kolay erişilebilir ve düşük maliyetle sunmayı hedeflemektedir.

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, ‘‘Bir yandan Pandemi ile online iletişim hayatımıza yoğun bir şekilde girerken diğer yandan çocuk gelişimine dair ebeveynlerin giderek artan ilgisi, online çocuk danışmanlık hizmetleri için müthiş bir fırsat yaratmış gözüküyor. Bu fırsatı gören ve iyi değerlendiren Kidolog’un önemli başarılar elde edeceğine eminiz. ‘’ dedi.

Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray UĞURELLİ yapılan yatırımla ilgili olarak, ‘’ “Bilinçli Ebeveynler, Mutlu Nesiller” hedefiyle çıktığımız bu yolda dünya genelinde milyonlarca ebeveyne ulaşarak geleceğimizi birlikte inşa etmek istiyoruz. Bugüne kadar yüzlerce ailenin hayatına dokunan Kidolog, bu yatırım ile birlikte büyümesine daha hızlı bir şekilde devam edecek ve hedeflerini gerçekleştirecektir.‘’ dedi. Bu yeni yatırım ile birlikte platformun daha geniş kitlelere erişerek daha fazla sayıda ebeveyne ulaşması ve daha fazla sayıda çocuğun gelişimine katkıda bulunması hedefleniyor.

8.06.2021

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close