İTÜ Çekirdek girişimlerinden Adgager, markalara hedef kitlelerine en uygun reklam ve pazarlama çalışmalarını yaratmalarını sağlarken, internet kullanıcılarına ise fikirleriyle para kazanma şansı tanıyor.

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Adgager, kurduğu akılcı ve işlevsel sistem ile reklamcılığı kitle kaynak kullanımı ile tanıştırıyor.

Adgager sisteminin işlevsel olabilmesinde gager’lar olmazsa olmaz bir rol oynuyor. Markalar reklamların yanı sıra yeni ürün fikirlerini de ilk olarak gager’lara danışıyor. Kitleden alınan geri dönüşler sayesinde söz konusu ürün veya kampanya piyasaya sürülmeden önce ideal hale getirilebiliyor.

Gager’lar kendilerine gelen soruları yanıtlayarak yaratıcı sürecin parçası olduklarında, GAG ismi verilen sanal bir para birimi kazanıyor. GAG’ler istenildiğinde Türk Lirası’na ve ödüllere dönüştürülebiliyor. Markaların ürünleri gönderdiği ilk kişilerden biri olmak da gager’lığın bir diğer avantajı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close