İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birbirinden önemli gelişmeler yaşandı.

Scoutium, Galatasaray ile anlaştı!

Futbolda dünyasında genç yeteneklerin keşfedilmesine olanak sağlayan Scoutium, Türkiye’de anlaştığı kulüplere yenilerini katmaya devam ediyor. Son olarak Scoutium Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden Galatasaray ile anlaşma sağladı! Galatasaray bundan sonra scouting yani futbolcu keşfi çalışmalarında Scoutium altyapısı ve olanaklarından faydalanacak.

watchX projesine büyük ilgi

Kolay programlanabilir akıllı saat kodlama projesi watchX büyük ilgi görmeye devam ediyor. 9 yaş ve üzeri çocukların kodlama eğitiminde kullanılan watchX, Amerika’nın en büyük kodlama organizasyonlarından STEM Revolution’ın düzenlediği, aralarında LEGO ve HTC Vive’ında bulunduğu 9 yaz kampı arasında en çok ilgiyi gören kodlama eğitimi programı oldu.

Kısa sürede ‘Sold Out’ olan program, ebeveynlerden son derece olumlu yorumlar aldı. Bu olumlu yorumların başında, watchX’i diğer kodlama eğitim kitlerinden ayıran günlük hayatta saat şeklinde bileğe takılabilir özelliği oldu.

Sanaiyi’den önemli işbirliği

Dijital araç yönetim sistemleri geliştiren Sanaiyi, Brisa’nın en hızlı büyüyen bayilerinden Baksan Group ile sözleşme imzaladı.

Yapılan bu sözleşmeyle birlikte Sanaiyi, ürünleşme sürecini hızlı şekilde tamamlayarak tüm sektöre hizmet verir hale gelmeyi amaçlıyor. Sanaiyi, 2019 yılı sonuna kadar tam işler hale getirmeyi hedeflediği lastik sektöründeki çalışmalarının ardından, araç yaşam eğrisinde yer alan 10 kadar alanda dijital çözümler ve süreç entegrasyonları geliştirecek.

Kredya, Altın Örümcek’te finalde

Kişisel özelliklerinize göre en hesaplı konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerini bulmanızı ve kredi ödemeniz
boyunca daha az faiz ödemenizi sağlayan Kredya, 16. Altın Örümcek ödüllerinde En İyi Bankacılık & Finans Web Sitesi ve En İyi Bankacılık & Finans Mobil Uygulaması kategorilerinde finalist oldu.

Birincilerin halk oylamasıyla belirleneceğe yarışmada oy kullanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

BilimFili Altın Örümcek’te finalde

Türkiye’nin en popüler bilim platformlarından BilimFili, 16. Altın Örümcek ödüllerinde Portal & Haber kategorisinde finalist oldu.

Birincilerin halk oylamasıyla belirleneceğe yarışmada oy kullanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

TÜBİTAK BİGG 2018 2. çağrısı açıldı

Teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek girişimlere dönüşebilmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı kapsamında girişimcilere sağlanan %100 hibe desteği için 2018 Yılı 2. Çağrısı açıldı.

Açılan yeni çağrıyla birlikte destek miktarı 150.000 TL’den 200.000 TL’ye yükseltildi. Ayrıca daha önceki dönemlerde 20 Uygulayıcı Kuruluş ile yürütülen BİGG 1. Aşama faaliyetleri, yeni çağrı itibariyle 30 Uygulayıcı Kuruluş ile yürütülecek.

İTÜ Çekirdek, BİGG Programı 2018 2. Çağrı kapsamında 24 Ekim 2018’e kadar bigg.itucekirdek.com üzerinden başvuru almaya devam edecek.

GmPly kurucuları Kalde Ernart ve Gökçen Karan, İTÜ Çekirdek ve Big Bang maceralarını anlattı

Pariyer’den kadınlara büyük destek

25 bin üyeye ulaşan kariyer platformu Pariyer, kadın istihdamını artırmak için 10 bin kadın üyesini 3 bine yakın işverenle buluşturdu.

Yarı zamanlı, serbest ve dönemsel çalışan ihtiyacını karşılayarak işveren ile iş arayanları aynı platformda buluşturan Pariyer.com, başta kadınlar olmak üzere, öğrenci, engelli ve emeklilere iş fırsatları sunuyor.

OrtakMama ile hayvanlar daha mutlu

Sokak hayvanlarının hayatlarını daha iyi koşullarda sürdürebilmeleri için hayata geçirilen OrtakMama, hayvanların beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Çalışmalarını hızlandırmak ve geniş kitlelere yaymak için kampanya başlatan OrtakMama, tüm hayvanseverlerin desteğini bekliyor. Kampanya sayfasını ziyaret ederek bireysel veya kurumsal olarak bu iyiliğe ortak olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close