Geride bıraktığımız haftada İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde 31 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» Big Bang 2016 finalistleri açıklandı!

top_20

12 Kasım’da Big Bang 2016 sahnesine çıkarak 3 milyon TL büyük ödül ve sürpriz yatırımlar için yarışacak 20 finalist belli oldu!

Finalistlere ve projelerine dair detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

» Büyük Final için hazırlıklar başladı

bumerangla

Big Bang finalistlerinin sevinmeye pek zamanları olmadı. 12 Kasım’da gerçekleştirilecek büyük final yalnızca bir hafta uzakta ve her birinin hazır olması gerekiyor.

Finalistler, geride kalan haftayı sunumlarını iyileştirmek için Dialog Anlatım ve İletişim’den sunum eğitimleri alarak bitirdiler.

» Şeffaf Aparey yatırım görüşmeleri gerçekleştirdi

seffafaparey

İTÜ Çekirdek 2015 yılı girişimlerinden Şeffaf Aparey, geride kalan haftada kalabalık bir yatırımcı grubuyla görüşmeler gerçekleştirdi.

Girişim, dişlerdeki çarpıklık ve aralık gibi durumları gidermek için kullanılan metal diş tellerine, görünmez, kolay kullanımlı ve kişiye özel üretilen ortodotik bir çözüm geliştiriyor.

» Smart Mimic’in kitlesel fonlama kampanyası başlıyor

Girişimlerimizden Smart Mimic, aynı isimli projesiyle Türkiye’nin kitlesel fonlama platformunda destek toplayacak ve seri üretime geçecek.

12 Kasım’da Arıkovanı’nda kitlesel fonlama sürecine başlayacak olan Smart Mimic, nereye giderseniz gidin yanınızda taşıyabileceğiniz ve kendi oluşturduğunuz profiller doğrultusunda kullanabileceğiniz bir  güvenlik platformu.

smart-mimic

Smart Mimic’ in içerisinde 4 farklı sensör bulunuyor. Akıllı telefonunuzdan bu sensörleri, kendi oluşturduğunuz profiller doğrultusunda kontrol edebilirsiniz. Örneğin, ofiste veya cafede smartmimic’ i bilgisayarınızın üzerine koyduğunuzda, sizin seçtiğiniz profile göre bilgisayarınıza yaklaşan ile bilgisayarınızı kullanmaya çalışanı ayırt edebilir, uyarı olarak üzerindeki ışığı aktif edebilir, alarm verebilir veya telefonunuza bildirim alabilirsiniz.

Girişimimizin kitlesel fonlama kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

» Zchool Arıkovanı’nda toplumsal düşünme aşamasına girdi

zchool

Arıkovanı ile kitlesel fonlamaya yönelen bir diğer girişimimiz ise Zchool oldu. Şu an hedef kitlesi ile fikir alışverişi yapan ve ürününü onların ihtiyaçları doğrultusunda en ideal hale getiren girişimimiz, toplumsal düşünmenin ardından fon toplayacağı kitlesel fonlama aşamasına geçecek.

Çocuklar için geliştirilmiş bir artırılmış gerçeklik platformu olan Zchool, 5-13 yaş arası çocuklar için özel olarak geliştirildi. Anlaşmalı yayınevlerinden alınan kitapları canlandırabilen uygulaması ile çocuk ve kitap dostluğunu pekiştirmeyi, ebeveynler ve çocukların kaliteli zaman geçirmesini istiyor.

Buradan Zchool’un toplumsal düşünme sürecine katılabilirsiniz.

» İkinci We Are Young etkinliği 9-10 Ocak’ta gerçekleştirilecek

weareyoung-ceotudent-gorsel

Girişimimiz CEOtudent tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen We Are Young etkinliklerinin ikincisinin tarihi belli oldu. 2000’e yakın katılımcının beklendiği etkinlik, 9-10 Ocak’ta İTÜ Ginova ortaklığı ve İTÜ desteği ile İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlikte 30 yaşını geçmemiş girişimciler ilham vermek, ilham bulmak ve fayda sağlamak adına kendi sıra dışı girişimcilik öykülerini anlatacaklar.

» Ceptetamir BKM ile anlaştı

ceptetamir

Akıllı telefonlar için yerinde teknik servis hizmeti veren girişimimiz Ceptetamir, Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) ile yeni bir işbirliği imzaladı.

Geçtiğimiz ay Boyner Group ile anlaşan ve büyümesini kurumsal müşteriler kazanarak sürdüreceğini açıklayan girişim, BKM ile bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyor. Ceptetamir, yıl sonuna kadar 100 kurumsal firma ile anlaşma yapmayı hedefliyor.

» Hello Tomorrow Türkiye kuluçka merkezimizi ziyaret etti

hello-tomorrow-ziyaret

Dünya çapında girişimcilik etkinlikleri gerçekleştiren Hello Tomorrow’un Türkiye ekibi, İTÜ Çekirdek yönetimi ile görüşerek gelecekte yapılabilecek işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

» BİGG başvuruları sona eriyor!

TUBITAK BIGG

TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişimci (BİGG) programına İTÜ Çekirdek desteği ile katılabilmek için bir an önce başvuru yapmanız gerekiyor. Son tarih 6 Kasım!

BİGG İTÜ Çekirdek’e başvuran girişimciler, kabul edikleri andan itibaren İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen tüm girişimcilik seminerlerine katılma hakkı kazanırlar. BİGG programı boyunca İTÜ Çekirdek mentorları ile buluşarak projelerini uzman desteği ile geliştirirler.

TÜBİTAK BİGG 2. Aşamaya kabul edilmek için tamamlanması gereken başvuru formunu hazırlamak amacıyla İş Planı Hazırlama Eğitimi alırlar.Eğitimin ardından tamamlayıcı nitelikte mentorluklar düzenli ofis saatleri kapsamında İTÜ Çekirdek’te sunulur.

» Girişimcinin Temel Felsefesi: Bilgi, Diyalektik ve Hayatın Kendisi

ViralKing CEO’su Kemal Apaydın, 3 Kasım Perşembe günü saat 18.20’de İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde girişimciliğin temel felsefesini anlattı. Kaçıranlar aşağıdaki oynatıcıdan semineri seyredebilirler.

İTÜ Çekirdek’in Facebook sayfasını takip ederek seminerleri canlı olarak seyredebileceğinizi, buradan ise etkinlik takvimini görebileceğinizi unutmayın.

» Pitstop’ta Bu Hafta: Girişimciler İçin Fırsat Sektörler

Her hafta İTÜ Çekirdek otomotiv girişimcilerine özel olarak kurgulanan ve gerçekleştirilen Pitstop etkinliklerinin bu haftaki ayağında, Bridgestone Sabancı Bölge Satış Müdürü Gürsü Başaran ve Otokar Pazarlama Müdürü Tarkan Burak’ın katılımıyla otomotiv ve lastik sektörlerinin girişimlere sunduğu fırsatlar masaya yatırıldı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close