Geride kalan haftada İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde 27-31 Mart tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» İTÜ Çekirdek yeni girişimlerini arıyor

Yıl boyunca gerçekleştirilen birçok çağrı ile girişimler İTÜ Çekirdek’e başvuruyor. 27 Mart’ta ikinci çağrıyla kuluçka merkezimize gelen girişimler birbirleriyle tanışırken, 30 Mart’ta ise ilk girişimcilik eğitimlerini aldılar.

3. Çağrı kapsamında genel ve otomotiv kategorisinden İTÜ Çekirdek’e başvurmak isteyen girişimcilerin 26 Mayıs’a kadar çevrimiçi başvuru yapmaları gerekiyor.

Hemen İTÜ Çekirdek’e başvurun!

» Jetract için müthiş bir hafta geride kaldı

Geleneksel ihale süreçlerini dijitale taşıyan İTÜ Çekirdek girişimi Jetract, geride kalan haftada iki harika işe imza attı. Yeni bir yatırım alan girişim, bunun yanı sıra hizmet verdiği sektörleri de çeşitlendirmeyi başardı.

İstanbul Startup Angels’tan 2 milyon TL değerlemeyle yatırım alan Jetract, Nobel İlaç ile ihale sağlayıcısı olarak anlaştı ve ilk kez inşaat sektörü dışından bir müşteri edinmiş oldu.

» Çiftçi Ambarı Konyalı çiftçiler ile buluştu

İTÜ Çekirdek girişimlerinden ciftciambari.com, 21-25 Mart’ta Konya 15. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarında çiftçilerle buluştu.

Çiftçilerin ürünlerini ciftciambari.com üzerinden tüm Türkiye’ye ulaştırmalarını sağlayan girişim, çiftçi ve alıcıları bir araya getiren çevrimiçi bir pazar yeri.

» Teniscim yeni bir içerik portalı kurdu

Teniscim’in alt markası teniscimde.com, Teniscim’in geliştirilme sürecinde kullanıcılarına tenisi anlatmak ve Teniscim adına aşina olmalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş, inovatif yazarları ve sadece en çok işinize yarayacak konuları ile tenisi her yönden ele alan bir portal.

Teniscimde.com tenis haberleri, unutulmaz tenis anları, dünya sıralamaları ve tenisi öğretecek birçok farklı kategorisi ile tenisi bir bütün halinde okuyucularına ulaştırıyor. Ayrıca teniscimde.com üzerinde ziyaretçiler, büyük turnuvaların canlı anlatımları ile izleyemedikleri karşılaşmaları sanki izliyormuşçasına bir deneyim yaşıyor.

» İmece platformu da Mentornity’yi tercih etti

Farklı yetkinliklerden birey ve kurumların sosyal meseleler etrafında bir araya gelip yenilikçi çözümler ürettiği İmece platformu, mentorluk seanslarını İTÜ Çekirdek girişimi Mentornity üzerinden vermeye başladı.

» 212VC kurucusu Ali Karabey ile sohbet givin’de Eğitime Desteğe Dönüşüyor

Uygulama mağazalarında geçtiğimiz hafta yerini alan givin, içinizdeki modern kahraman #durmasındestekolsun diyor ve her türlü kaynağımızla TEGV, TOG, Tohum Otizm Vakfı ve Koruncuk Vakfı gibi vakıflara fon yaratmamızı sağlıyor. Kayıtlı kullanıcı sayısı kısa zamanda hızla artan givin’de sahip olduklarıyla harekete geçen #modernkahramanlar’dan biri de, 212 Girişim Sermayesi kurucusu Ali Karabey!

Siz de 1 saatlik boğaz yürüyüşü sırasında tecrübeli yatırımcıya girişiminizi anlatmak, girişimcilik ve yatırım süreçleri konusunda merak ettiklerinizi danışmak ya da sahip olduklarınızla harekete geçerek eğitime destek olmak isterseniz givin’i hemen indirin!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close