1 milyon ön kayıtlı kullanıcıya ulaştıktan sonra Dropbox tarafından 100 milyon dolara satın alınan yeni nesil e-posta servisi Mailbox ve fotoğraf paylaşım uygulaması Carousel kapatılıyor.

Mailbox, mobil uygulamalarının yanı sıra bir de masaüstü sürümü üzerinde çalışıyordu fakat girişim bu sürümü asla yayına almadı.

2014’te yayınlanan Carousel ise yeni nesil bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak Dropbox tarafından satın alınmıştı. Dropbox birkaç yıl önce satın aldığı her iki servisi de kapatma kararı aldı.

Dropbox e-posta ve görsel paylaşımının kişisel üretkenlik setini zenginleştirecek eklentiler olduğunu düşünerek bu satın almaları yapmıştı. Fakat bugün gelinen noktada, Dropbox 10 milyar dolar değerlemesini korumak için kurumsal çözümlere yönelmesi gerektiğine inanıyor. Bu yeni stratejide bir e-posta istemcisine yer varsa bile Dropbox bunu tercih etmemişe benziyor.

Mailbox’ın şirkete kazandırdıklarını Dropbox Paper gibi servislerde kullanacağını açıklayan Dropbox, Carousel’in kabiliyetlerini de Dropbox uygulamasına dahil etmeyi planlıyor.

Servislerin kesin kapanış tarihleri Mailbox için 26 Şubat 2016, Carousel için ise 31 Mart 2016 olarak açıklandı.

10 milyar dolar değerlemeyle dünyanın en değerli halka arz edilmemiş girişimleri arasında yer alan Dropbox, önümüzdeki dönemde kurumsal çözümlerini geliştirmeye ağırlık verecek.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close