Dünyanın en yaygın kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş hızı katlanarak artmaya devam ediyor. Yıl başında 1000 dolar seviyesinde değerlenen Bitcoin, kasım ayı başında 7 bin dolar seviyesini geçerek yeni bir rekora imza atmıştı. Kasım ayı bitmeden 9.000 doları da geçti ve yine bir rekora imza attı.

Son rakamlara göre tek bir Bitcoin değeri 9600 doları aştı. Kasım ayı içerisinde 2000 dolar civarında bir yükseliş yaşayan Bitcoin’in değeri artık tek bir gün içerisinde bile 200-300 dolarlık hareketler yaşayabiliyor. Görülen son seviyeyle birlikte Bitcoin 152 milyar dolarlık bir pazar payına ulaşmış durumda.

 

Bundan yaklaşık bir hafta önce Bitcoin’in 8.000 dolara ulaşmış ve ekonomistler bu kripto para biriminin yıl sonunda 10.000 dolara ulaşabileceğini belirtmişti.

Ancak Bitcoin’in şuan ki durumu göz önüne alındığında merak edilen kripto paranın 2017’den önce en az yatırımı alması ve şimdi 15.000 dolara ne kadar yakın olduğu.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close