Dünyanın girişimcilik odaklı en büyük etkinliklerinden biri olan Big Bang her geçen yıl büyümeye ve etkisini artırmaya devam ediyor. Bu yıl yedincisine hazırlandığımız etkinlik öncesi geçtiğimiz yıl yaşananları gelin hep birlikte hatırlayalım.

Teknolojik girişimlerin sahnelendiği, rekabetin yüksek olduğu ve temponun hiç düşmediği “Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang” girişimcileri yatırımcıların ve fonların odağı haline getiriyor. Girişimcilerin şirketleşme aşamalarında finanse edilmesinin yanı sıra yatırımcılarla ve olası müşterilerle tanışmasına da yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz yıl Big Bang 2017’nin sunuculuğunu Serdar Kuzuloğlu yapmıştı.

Erken aşama kuluçka merkezinde fikirlerini geliştiren girişimcilerin arasından pazara en yakın olanlarının seçilerek sahne aldığı Big Bang’de geçtiğimiz yıl da coşku büyüktü. 20 girişimin sektörün önde gelen yatırımcıların karşısına çıktığı Big Bang 2017’de 17 milyon TL değerinde yatırım ve ödül dağıtıldı.

Big Bang 2017’ye damga vuran girişimler Eyedius, Nanomik ve Scoutium oldu. Eyedius 2.050.000 TL değerinde ödül ve yatırımın sahibi olurken, ikinci sıradaki Nanomik 890 bin TL, Scoutium ise 510 bin TL değerinde ödül ve yatırıma ulaştı.

Toplamda 17 milyon TL’lik yatırım ve ödül girişimcilerin oldu.

Yatırımların yanı sıra 5 girişim İTÜ Çekirdek’ten kapalı ofis ödülü, 6 girişim ise Innogate ödülü kazanırken geriye kalan girişimlere de İTÜ Magnet ve açık ofis ödülleri verildi.

Big Bang 2017’de nakit olarak yapılan yatırımların miktarı 14 milyon TL’yi aşarken, diğer ödüllerle birlikte girişimcilere toplamda 17 milyon TL dağıtılmış oldu.

Big Bang 2018’e katılıp, heyecana ortak olmak için etkinliğe kayıt ol: bigbang.itucekirdek.com

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close