Tek gecelik başarı hikayeleri ve Hollywood senaryolarından fırlamış girişimcilik öykülerini bir yana bırakın. İyi bir fikri başarıya dönüştürmek için, onlarca kötü fikre sahip olmanız ve başarısızlığı tatmanız gerekir.

Büyük hayaller yalnıza ileriyi görmektir. Onları gerçekleştirmek ise stratejilerle eşleştirilmiş vizyondur. Büyük hedefinize ilerlerken uğrayacağınız her başarısızlık, onlardan öğrenmeyi başardığınız takdirde sizi ivmelendirir.

Google’ın en çılgın fikirlerinin yetişme merkezi X (eski adıyla Google X) Başkanı Astro Teller, şirketleşmiş departmanında başarısızlığın kutlanmasının bir kültür olduğunu belirtiyor.

TED sahnesine çıkan Astro girişimcileri balonla çalışan internet ve havada süzülen rüzgar türbini gibi deneysel projelerle dünyanın en büyük sorunlarını çözdüğü “Ay’a yolculuk fabrikası” içine götürüyor. İnsanların büyük, riskli projelerde çalışırken ve cesur fikirleri keşfederken kendini rahat hissettiği organizasyonları yaratmak için X’in sırrını öğrenin ve girişiminize uyarlayın!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close