İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

Mentornity 2018 Teknoloji İnovasyon Ödülleri’ne aday gösterildi

Kurumsal mentorluk ve gelişim programları yönetim ve iletişim platforumu Mentornity, İngiliz Corporate Vision Dergisi tarafından Teknoloji İnovasyon Ödülleri’ne aday gösterildi.

Rimuut‘un freelancer sayısı 4000’i aştı!

Freelance çalışanlara faturalandırma, tahsilat, sözleşme gibi ticari ve idari çözümler sunarak hayatlarını kolaylaştıran İTÜ Çekirdek girişimlerinden Rimuut’un freelancer sayısı 4000’i aştı.

Garanti Partners ve İnveon gibi büyük  kurumsal firmalarla da çalışan girişimin kurumsal müşteri sayısı ise 200’ü geçmiş durumda.

Gittick kullanıcılarına ilk görevlerini verdi!

Kullanıcıların yaptıkları paylaşımları belli kriterler doğrultusunda ödüllendiren bir sosyal medya uygulaması olan Gittick kullanıcıları için ilk görevleri atadı.

Sosyal medyada paylaşılan her gönderiye değer katmayı hedefleyen girişim kullanıcılarıyla ‘Tuttuğun Takıma Bağlılığını Göster” ve ”En İyi Kombini Ben Yaparım”  başlıklı iki görev paylaştı. Göreve katılan ve en fazla beğeniyi alan kullanıcıya ödül olarak lisanslı orijinal futbol takım forması ve Zara mağazalarında geçerli 150 TL değerinde alışveriş çeki verecek olan uygulama kullanıcılarını bekliyor.

Gittick uygulaması hem kullanıcıya ödül kazandırıyor hem de markaya sosyal medyadan istediği şekilde gönderi paylaşılma olanağı sunuyor. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Gittick’i  Google Play ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Mahalleyi sanal ortama taşıyan Bikoshu yeni kampanyasını sundu!

“Mahallende ne varsa Bikoshu kapında” sloganıyla yola çıkan İTÜ Çekirdek girişimi Bikoshu yeni kampanyasını kullanıcılarına sundu.

Yeni kampanya ile yemek siparişini Bikoshu’dan veren kullanıcılar 40TL ve üzeri ilk siparişinde kullanabilecekleri 20 TL  hediye kazanma fırsatı yakalıyor.

Ayrıca girişim Hürriyet gazetesinde kendisine geniş yer buldu

Big Bang 2107 finalistlerinden Eyedius çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor!

Tamamen yerli bir yazılım ürünü olan Eyedius, yapay zeka ve görüntüleri otomatik anlamlandırma teknolojilerini kullanan akıllı bir güvenlik asistanıdır. Olası bir güvenlik sorununu içinde bulunduğu duruma göre ve gerçek zamanlı karar verme yeteneği ile değerlendirerek kullanıcıyı anında uyarma özelliğine sahiptir.

Kendisini sürekli yenileyen ve kullandığı teknolojileri geliştiren Eyedius Mart ayından itibaren hitap ettiği sektör yelpazesi genişleterek kullanıcılarını “Akıllı Güvenlik Cep Asistanı” ile buluşturmaya hazırlanıyor.

BiSigortacı “Dijital sigortacılık Etkinliği” düzenledi.

Sigorta yaptırmak isteyen kişiler ile lisanslı sigortacıları buluşturan  İTÜ Çekirdek girişimi BiSigortacı, 20 Ocak Cumartesi İTÜ ARI Teknokent’te  “Dijital Sigortacılık Etkinliği” gerçekleştirdi.

İTÜ Çekirdek girişimleri  “Yatırım Stratejileri ve Değerleme” konulu seminerde bir araya geldi.

İTÜ Çekirdek girişimcileri, 212 Capital Partners’ın kurucu ortaklarından Ali Karabey ile ““Yatırım Stratejileri ve Değerleme” konulu seminerde bir araya geldi.

Girişimin 7 Büyük Semineri’nin ilki gerçekleştirildi.

Girişimin 7 Büyük Semineri’nin ilki olan “Takım Uyumu” semineri gerçekleştirildi. armut.com ‘un kurucusu Başak Taşpınar Değim takım uyumu ile ilgili bilgi ve deneyimlerini girişimcilerle paylaştı.  Takım Uyumu seminerinin tamamını  buradan izleyebilirsiniz.

İTÜ Çekirdek’in diğer etkinliklerinden haberdar olmak için takipte kalın.

İTÜ Çekirdek girişimlerinin hikayelerinde bu hafta Evde Mimar’ın kurucusu Barış Korkmaz var!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close