Bugün bir sosyal ağ kurmak yapabileceğiniz en yenilikçi şey olmasa gerek, öyle değil mi? Bir daha düşünün…

Bir sosyal ağdan gerçek hayatta gerçekleştirebileceği sözlü ve görsel etkileşimin yapay bir halini bekleyenler yeni sosyal ağlara sıcak bakmayabilirler. Kaldı ki, Snapchat ve Scorp kullanmamanın havalı olduğunu düşünenlere rastlamak mümkün. Bu iki sosyal ağı kullanan milyonlarca kullanıcı ise eğlencenin keyfini çıkarmakla meşgul.

Başlangıçtaki retorik soruya dönecek olursak, tüm sektörlere yenilik getirilebilir ve sosyal medyayı bu genellemeden ayrıştıran bir yönü yok. LeadTime da sosyo-dijital etkileşimi daha önce denenmemiş bir yoldan ele alması açısından heyecan verici bir platform.

Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması Big Bang 2016’da finale kalan girişim, ekim ayında uygulama mağazalarında yayınladığı mobil sosyal ağı ile kullanıcılarının ‘geleceğe video göndermelerini’ sağlıyor. Bugüne kadar 20 bin videonun paylaşıldığı LeadTime, Samsung’un desteğiyle Türkiye’deki 7 milyon akıllı telefonda öneriler uygulamalar listesinin 1. sırasında yer alıyor.

leadtime-mobile-video-app

50 bini aşkın indirilme sayılarına ulaşan LeadTime’ın etkileşim prensibi ise bir hayli basit. Gelecekten istediğiniz bir tarihe gönderdiğiniz videolar, arkadaşlarınızın ajandalarına işleniyor fakat o tarih gelmeden videoyu seyredebiliyorlar. Gizemli değil mi?

Her şeyi öngöremezsiniz. LeadTime kurucu ekibinin sosyal ağın nasıl kullanılacağına dair öngörülerinden kaç tanesi gerçeğe dönüştü merak ediyoruz doğrusu. Fakat önemli olan bu değil; insanlara bir araç verip gerisini onların yaratıcılığına bırakmanız. Bugün LeadTime’a girdiğinizde maç sonuçlarını tahmin edenlerden, arkadaşlarının doğum gününü kutlayanlara, 2. yaşındaki kızının 7. yaş gününü kutlayanlara, sigarayı bırakmak için kendine hedef tarih belirleyenlere kadar çok çeşitli paylaşımlar göreceksiniz.

Bir dönemin ünlü şarkıcısı Keremcem, uzun bir ara verdiği müziğe dönüşünü simgeleyen yeni şarkısını LeadTime’da 10 Aralık tarihine gönderdiği video ile duyurmuştu.

yapikredi-leadtime

Markalar da LeadTime’ın yenilikçi yaklaşımı ile neler yapabileceklerini bir hayli hızlı kavramışa benziyor. Örneğin Yapı Kredi Bankası, Techno ve Cash ile yürüttüğü kampanya serisinin üçüncü videosunu LeadTime üzerinden yayınladı ve seriyi bu platform üzerinden de devam ettirmeye karar verdi.

Sosyal ağın arkasındaki LeadTeam, 100’ü aşkın üniversite öğrencisi ve genç profesyonelin katılımından oluşuyor. LeadTeam’in geleceğe mesajı ise şöyle:

“Kim bilir, hızla büyüme devam eden LeadTime  belki de tüm dünyanın kullandığı büyük bir sosyal ağa dönüşür. Biz bunu şimdiden geleceğe gönderdik.”

LeadTime’ı Android ve iOS ile çalışan akıllı telefonlarınız için buradan indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close