İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok gelişme yaşandı!

Simularge ekibi Kullanıcı Deneyimi (UX) için kolları sıvadı

 

 

Simularge’ın makine parçalarının üretilmeden önce bilgisayar ortamında test edilmesini sağlayan yazılımı için web arayüzü geliştirme çalışmaları son sürat devam etmekte. Ekip, Linux versiyonu bulunan yazılımlarını web arayüzüne taşırken kullanıcı dostu bir arayüz tasarlamayı hedefliyor. Endüstri ürünleri tasarımı uzmanlığına giren bu konuda, Simularge’ye destek vermek için Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Fatma Nur Gökdeniz İTÜ Çekirdek vasıtasıyla ekibe katıldı. İTÜ Çekirdek, TÜBİTAK BİGG 2. Aşama’ya geçmiş girişimcileri İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde “Design Thinking” dersini alan yüksek lisans öğrencileri ile bir araya getirerek, işbirliği ortamı yaratmıştı.

Ekip geçtiğimiz hafta bir araya gelerek piyasadaki en iyi kullanıcı deneyimi sunmak için planlamalar yaptı. Bilgisayar-Destekli-Mühendislik (CAE) pazarına hitap eden yazılıma yön vermek için, Ford Otosan ve TEI gibi mühendislik firmalarında çalışan mühendisler ile görüşülecek. Arayüzde istenen/istenmeyen yönler belirlenerek geliştirmeye devam edilecek. Ekibin Front-End Developer rolünde çalışan Makine Mühendisi Umur Gürelli, elde edilen bilgiler ışığında arayüzü güncelleyerek hızlı ve kullanıcı dostu bir ürün ortaya çıkmasını sağlayacak.

Ekip lideri Büryan Turan ise ekip elemanlarının yetkinliği, azmi ve sinerjisi sayesinde ürünü kısa süre içerisinde müşterileri ile buluşturabileceklerini söyledi. Simularge, UX konusunda bir çok sıkıntısı olduğunu bilinen CAE pazarını kullanıcı dostu yazılımı ile buluşarak mühendislerin ve mühendislik firmalarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

 

Reengen 8. Türkiye Enerji Zirvesi’nde yer aldı

 

 

 

Öğrenci Kariyeri üyesi Özge, Tarım Zirvesi’nde Türkiye’yi temsil etti

 

 

49 ülkeden toplamda 100 genci buluşturan ve küresel tarım sorunlarının ele alan Brüksel’deki Tarım Zirvesi’nde Türkiye’yi temsil edenler arasında ÖğrenciKariyeri Ailesinden Özge de vardı. Özge ile birlikte Türkiye’yi Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nden 3 Türk öğrenci temsil etti.

 

 

İTÜ Çekirdek girişimleri Webrazzi Summit 2017’deydi

 

 

Webrazzi Summit 2017 ‘nin dikkat çeken bölümlerinden biri olan Startup Lounge alanında İTÜ Çekirdek girişimleri de yer aldı.

 

 

Beamore Iztech Roboleague 2017 ‘ de

 

 

Artık Iztech Roboleague’i Beamore’dan takip edebileceksiniz. Etkinlik programına ulaşım ve anlık bildirimleri almak için Playstore’dan Beamore’u indirebilirsiniz.

 

 

CepteTamir, CNN Türk’ün konuğu oldu

 

CepteTamir ekibi CNN Türk’te ekranlara gelen Teknoloji Her Yerde programına konuk oldu. Program Cumartesi günü 11:20’de ekranlara gelecek.

 

 

Yatırım semineri gerçekleştirildi

 

 

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Semineri Serisi’nin beşincisi olan Yatırım konusundaki seminerimizde 212 Genel Müdürü Ali Karabey bizlerle oldu. Yoğun ilgi gören seminer, 17 Ekim Salı Günü saat 18:20’de İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde gerçekleşti.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close