İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Syntonym 390 Bin Dolar Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden, Big Bang 2020 birincisi Syntonym; Albaraka Portföy, Yönetimi Bilişim Vadisi, Girişim Sermayesi, Yatırım Fonu, TT Ventures ve Lima Ventures’ın yanı sıra melek yatırımcılar Duran Cesur ve Onur Canlıtepe’nin de katıldığı turla tohum yatırımını aldı.

Syntonym, başta otonom araçlar ile akıllı şehir teknolojilerinin gelişimi için oldukça önemli olan görsel veri toplama ve işleme süreçlerinin, kişisel verilerinin korunmasına ilişkin regülasyonlara uyumlu ve bireylerin kişisel gizlilik  beklentilerini karşılayacak şekilde işletilmesini sağlayan “Sentetik Veri Anonimleştirme” teknolojisi geliştiriyor.

 

AIHEAR Yatırım Turunda!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden AIHEAR, sağlık alanında işitme testlerinin hem yapay zeka teknolojisiyle hem de standart manuel yöntemlerle yapılabildiği yerli odyometre yazılım projesi Otonom Odyometre ile fonbulucu.com’dan yatırım turuna çıktı.

Yatırım turunun ilk gününde hedeflenen yatırımın %17,3’üne ulaşan ekip, yatırım turuna devam ediyor.

Büyütech, 2.5 milyon Euro Yatırım Aldı!

Araçların dünyayı insanların algıladığı gibi algılamasını sağlayan akıllı kamera sistemleri geliştiren, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Büyütech, Farplas’tan 2,5 milyon Euro yatırım aldı.

2020 Big Bang’te ilk 5’te yer alan Büyütech, savunma sanayinde millileştirme ve yüksek teknoloji ürünlerinin geliştirilmesinden, endüstriyel görüntü işlemeye; otomotiv sektöründe ise sürücü yorgunluk algılama, şerit değiştirme, ayna ve geri görüş kamera sistemleri gibi birçok alanda yazılım ve donanım çözümlerini kendi bünyesinde geliştirmeye devam ediyor.

Edvido, 5 milyon TL Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı!

Reklam, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret gibi alanlarda hizmet arayan kullanıcılarla kurumsal ajansları bir araya getiren bir web platformu olan İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Edvido, Keiretsu Forum’dan 5 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

12 ay sonunda günde 100 projenin oluşturulduğu bir pazar yeri olarak yurt dışında da faaliyetlerini sürdürmeyi hedefleyen Edvido, Keiretsu Forum’dan aldığı yatırım ile değerlemesini artırdı.

Pin Vitaminli Soğuk Çay şimdi Migros’ta!

Türkiye’nin ilk kafeinli fonksiyonel soğuk çay üreticisi Pin Global Gıda, Migros ile tüm Türkiye’de satışlarına devam ediyor.

MoovBuddy 80 Farklı Ülkede!

Fiziksel sağlık dikeyinde kişisel egzersiz asistanı olan MoovBuddy, Apple App Store’da 80’den fazla ülkede indirilebiliyor.

Günlük yaşamda artarak görülen fiziksel sağlık sorunlarının önüne geçmek amacıyla kullanıcılarına uzman doktor ve fizyoterapist danışmanlığında hazırlanan egzersizleri sunan sağlık uygulaması MoovBuddy, egzersiz deneyimini farklı bir boyuta taşıyor.

Biolive ve EyeCheckup Hello Tomorrow Turkey Challenge 2021’de!

Hello Tomorrow Turkey Challenge’ın 2021 kazananları belli oldu. İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Biolive ve EyeCheckup Runner-Up olarak seçildi!

Hello Tomorrow Global Summit 2-3 Aralık’ta Paris’te gerçekleşecek.

Nanomik, Biofluxhome’u Getir Platformunda Satışa Sundu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Nanomik Biyoteknoloji,  Biofluxhome ürününü  Getir’de satışa sundu.

Nanomik Biotechnology Co. gıda ve tarım ürünlerini bozulmadan ilk günkü tazeliğinde tutan doğal koruyucular geliştiriyor.

Arkerobox, Indepent Toy Award 2021’de Ödül Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, İngiltere merkezli düzenlenen global yarışma Independent Toy Award’ın eğitici oyuncak kategorisinde Göbeklitepe arkeoloji seti ile gümüş madalya sahibi oldu!

 2020 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana eğitimde yenilikçi metodları destekleyecek setler geliştiren Arkerobox, globalde kültürel mirası anlatan ve dünyanın pek çok yerinden eseri setleştirerek her ülkeden çocuğa kavuşturabilmeyi hedefliyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Big Bang Start-up Challenge, 2 Aralık’ta!

Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang Start-up Challenge 2 Aralık Perşembe günü düzenlenecek! 2021’in en iyi girişimlerinin belirleneceği bu benzersiz etkinliği takviminize eklemeyi unutmayın!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close