Havanın iyi başlayıp kötü bitirdiği bu haftada, İTÜ Çekirdek girişimleri bulundukları teknokent binası ARI 3’ün ismine yakışır eforlar sarf ettiler.

» Physhome ‘Bu Gençlikte İŞ Var’ Yarışmasında Birinci oldu!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Physhome, TÜSİAD tarafından organize edilen ‘Bu Gençlikte İŞ Var’ yarışmasında birinci oldu.

Physhome, fizik tedavi rahatsızlıklarında, tedaviyi hastanın günlük hayatına adapte eden ve doktor kontrolünde gerçekleştiren giyilebilir bir mobil sağlık çözümüdür.

Girişimin birinciliğine dair detaylar ilgili haberimizde.

» BuyBuddy yatırım aldı

Mağazadaki müşterilerin alışverişlerini kasaya gitmeden tamamlamasını sağlamak isteyen Buy Buddy, 500 Istanbul’dan detayları açıklanmayan bir yatırım aldı.

İTÜ Çekirdek girişimi, Türkiye’de 16 bin cihaz ile gerçekleştireceği pilot çalışmaların ardından, tıpkı nisan ayında 1,4 milyon TL yatırım alan Pubinno gibi yurt dışında büyümeyi hedefliyor.

» GmPly devleri ikna etmeye çalışacak

Oyunlaştırma platformuyla sürdürülebilir, ölçülebilir ve özelleştirilebilir kurum içi eğitim programlar uygulanmasını sağlayan GmPly, Türkiye’nin köklü ve tanınmış şirketleriyle görüşecek.

» Mentornity mentorluk programlarının vazgeçilmezine dönüştü

Galata İş Melekleri, GBA Mentor Clinic kapsamında gerçekleştirdiği mentorluk görüşmelerini Mentornity üzerinden yürütüyor.

Mentorluk ve koçluk programları için yönetim ve iletişim sistemi olan Mentornity, girişim merkezleri, mezun dernekleri, ortak çalışma alanları, meslek odaları, üniversiteler ve kurumlar tarafından tercih edilen popüler bir platform.

» Enakport ürün teslimine hazırlanıyor

Verimsiz çalışan nakliye şirketleri için geliştirilen bir SaaS yapısı olan Enakport, kapalı beta sürecinin ikinci adımına geçti.

Halihazırda sözleşmeli müşterilere sahip olan girişim, ay sonunda ürününü tamamlamayı ve müşterilerine teslim etmeyi planlıyor.

Yük ve operasyon verimliliğini artıran Enakport, maliyeti düşüren ve kârı artırarak müşterilerini ileriye taşıyor.

» RePG Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017’deydi

15-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017, akıllı şehirler konusunda tüm dünyadan öncü kurum, kuruluş ve ülkeleri İstanbul’da buluşturdu.

Yenilenebilir enerji kaynağı olarak neme doymamış havayı kullanan bir sistem geliştiren İTÜ Çekirdek girişimlerinden RePG Energy, Clean Power projesini anlatmak üzere fuarda sahne aldı.

RePG Energy, bilinen yenilenebilir enerji sistemlerinden farklı olarak ozmos ve difüzyon prensipleri ile enerji kaynağı olarak neme doymamış havayı kullanarak oluşturduğu akış gücünü, türbin ve jeneratör kullanmadan doğrudan elektrik gücüne dönüştüren yenilikçi ve yenilenebilir enerji sistemidir.

» Çekirdekli 7 Girişimin Semineri sürüyor

İTÜ Çekirdek Seminer Serisi, İTÜ Çekirdek mezunu girişimler ile devam ediyor. 2012 yılından beri farklı dönemlerde İTÜ Çekirdek’te yer alan girişimlerin bilgi birikimleri 7 başlık altında toplanıyor.

Önümüzdeki hafta (23 Mayıs) İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde sahneye, araç paylaşım platformu Garajyeri’nin kurucusu Emran Çağıral çıkacak ve pazarlama süreçlerine dair merak edilen konuları aydınlatacak.

Seminere buradan kayıt olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close