İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

ITU SEED Girişimleri Gelişim Haberleri

Footprints AI ve Westcon-Comstor Satış Ortaklığı!
ITU SEED girişimlerimizden Footprints AI, küresel teknoloji sağlayıcısı Westcon-Comstor ile yeni satış ortaklığını duyurdu. Bu ortaklık ile işletmelere son teknoloji perakende medya çözümü sunulacak!

Footprints IA, çok kanallı perakende ver.

ilerinden kazanç sağlamaya yönelik Yeni Nesil Perakende Medya platformudur.

Pulsetto’dan Hibe Haberi!

ITU SEED girişimlerimizden Pulsetto, Litvanya Ekonomi ve İnovasyon Bakanlığı’ndan hibe aldığını duyurdu! 

Pulsetto, stresi azaltmanın, anksiyeteyi hafifletmenin ve uykuyu iyileştirmenin hızlı ve zahmetsiz bir yolu olarak tasarlanmış bir vagus sinir stimülatörüdür.

VOOVOO E-Mark Sertifikası Aldı!

ITU SEED girişimlerimizden VOOVOO, AB geneli ve 28 ek ülkede satışa hazır olduğunu gösteren E-mark sertifikasını resmi olarak aldı! VOOVOO E-mark sertifikası ile küresel bir etki yaratmaya hazırlanıyor.

VOOVOO, ticari filolar için hız aşımını ve kötü sürüşü gerçek zamanlı olarak önleyerek endüstriye milyonlarca tasarruf sağlıyor ve yol güvenliğini artırmak için filo yönetimini dönüştürüyor.

 

İTÜ Çekirdek Girişimleri Yatırım Haberleri

Arventek’ten Yatırım Haberi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arventek, liderliğini ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı’nın üstlendiği yatırım turunda 1.5 Milyon Dolar değerleme üzerinden ilk tur yatırımını aldı! Bu yatırım turu, Arventek’ in büyüme hedeflerine önemli bir ivme kazandıracak.

Arventek; geliştirdiği bulut tabanlı RemoteSite platformu, dronlar tarafından çekilen görüntülerden şantiyenin yüksek doğrulukta 4 boyutlu dijital ikizini oluşturur, yapay zeka ile drone verilerini anlamlandırarak şantiyelerde zorlu takip operasyonlarının daha hızlı ve verimli bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Myconom’dan Yatırım Haberi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Myconom, Sabancı Holding’in odak alanlarından biri olan ileri malzeme teknolojileri kategorisinde stratejik işbirlikleri fırsatlarına ek olarak 30 bin dolar tohum öncesi yatırım almaya hak kazandığını duyurdu!

Myconom, çevre kirliliğine ve karbon salınımına yol açan petrol bazlı malzemelerin kullanımını azaltmak için mantar misellerini kullanarak doğada kısa sürede tamamen çözünebilen kompozit malzemelerin tasarımı ve üretimidir.

Weeks Software Solutions Ön Talep Toplamaya Başladı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Weeks Software Solutions, çok yakında Basefunder’da yatırım turuna başlayacağının haberini verirken ön talep toplamaya başladığını da duyurdu!

Weeks Software Solutions, şarj istasyonu işletmeciliğinin güvenli, hızlı ve konforlu yoludur. 

Pepteam Yatırım Ön Talep Turuna Başladı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Pepteam, çok yakında Basefunder’da yatırım turuna başlayacağının haberini verirken yatırım ön talep turuna başladığını duyurdu!

Pepteam, masabaşı olmayan ekipleri ve operasyonları yönetmeyi kolaylaştıran esnek ve süreç odaklı platformdur.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

Ecording Beyaz Fırın ile İş Birliğine İmza Attı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecording’in sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda oluşturduğu Ecording Mission 2030 hedefleri için Beyaz Fırın ile çalışmaya başladı. Boomerang Ambalaj Projesi ile iade edilen her ambalaj doğaya nefes olurken, çevresel atık da azalıyor!

Ecording, bireysel çevre bilincini arttırmaya yönelik teknolojik yöntemler geliştiren ve insanların günlük hayatları içerisinde uyguladıkları aktivitelere çevreye duyarlı çözümler sunan bir sosyal girişimdir. 

Elaves Seminerleri Başladı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Elaves, ilk seminerinde 600’den fazla kişiye ulaştığı eğitim serisine devam ediyor. Serinin ikinci semineri “Erken Çocuklukta İkinci Dil Edinimi” ise 10 Mayıs 20:30’da online ve ücretsiz gerçekleşecek. Link üzerinden kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Elaves; 0-3 yaş arası çocukların ikinci dil edinimini destekleyen ekransız akıllı oyuncaklar ve dil edinim sürecine aileleri de dahil eden ve oyuncak yönetimini sağlayan ebeveyn mobil uygulamasını içerir. 

Walkers WEB3 Dünyasında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, Bitexen’de çıkardığı Walkers App’in tokenı olan WLKT Token ile WEB3 dünyasına başarılı bir giriş yaptı! Artık WEB2 ve WEB3 teknolojilerini bünyesinde barındıran hibrit bir teknoloji firması olduğunu duyurdu.

Walkers kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır. 

Walkers x Hop Scooters İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, şehir içi ulaşımın çevreci alternatifi Hop Scooters ile iş birliği yaparak Hop’u da yürüdüğüne değen markalar arasına ekledi!

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

AcademicSight Almanya’ya Açılıyor!

İTÜ Çekirdek Girişimlerimizden Academic Sight, Almanya’da otomosyon sektöründe faaliyette olan Robodex firmasından yatırım aldı! Bu yatırım, hem AcademicSight’ın büyüme yolculuğunda bir dönüm noktası hem de Almanya’daki endüstriyel firmaların kalite kontrol süreçlerine dijital bir çözüm sunma imkanı oluşturuyor.

Academic Sight, üretim hattına sahip endüstriyel firmalar için yapay zeka destekli kalite kontrol yazılımıdır. 

BlindLook x MediaMarkt İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, MediaMarkt ile iş birliğini duyurdu! Bu iş birliği ile MediaMarkt mobil uygulamaları ve web sitesine görme engelli bireyler de kolaylıkla erişebilecek.

BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor. 

TeklifimGelsin 500.000 kullanıcıya ulaştı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden TeklifimGelsin, finansal sorunlara kolay çözümler, doğru yatırım yönlendirmeleri ve hızlı kredi imkanları sunmak için çıktığı yolculukta 500 bin kullanıcıya ulaştı!

TeklifimGelsin web ve mobilde kullanıcıların kredi, mevduat, kredi kartı gibi taleplerini oluşturdukları, bu talepler doğrultusunda bankaların kişiye özel tekliflerini sundukları bir dijital ihale platformdur.

TeklifimGelsin’den KobimGelsin!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden TeklifimGelsin, KOBİ’ler için özel geliştirdiği yeni ürünü KobimGelsin’i piyasaya sürdü. KOBİ’ler, KobimGelsin’i kullanarak kredi, ticari kredi kartı ve POS gibi finansal ürünleri karşılaştırıp kendileri için en uygun ürüne başvurabilecek!

TeklifimGelsin, kullanıcıların kredi raporlarını görüntüleyerek ihtiyaçları doğrultusunda finansal kuruluşlardan gelen kişiye özel kredi ve sigorta tekliflerini karşılaştırıp, yatırım fırsatlarını inceleyerek hızlıca başvuru yapabildikleri bir kişiselleştirilmiş finansal pazaryeri platformudur.

Adlema ve Brandt Algérie İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Adlema, Kuzey Afrika merkezli teknoloji şirketi Brandt Algérie ile iş birliğini duyurdu!

Adlema, üretim ve montaj işlemi sırasında uygun ürün kalitesi, güvenliği ve performansını sağlamak için kritik öneme sahip sızıntı testi sisteminizi optimize ederek parça verimini artırmanıza yardımcı olmak için veri yönetimi ve üretim analizi yazılımıyla birlikte endüstrinin en geniş sızıntı tespit cihazı portföyünü sunar.

Oniki KOİDER Girişimci Kadın Fuarı’nda!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Oniki, KOİDER 6. Uluslararası Girişimci Kadın Fuarına altyapı sağlayacağını duyurdu. Dünya genelinden yaklaşık 10 farklı ülke ve Türkiye’nin dört bir yanından girişimci kadınların bir araya geleceği bu etkinlikte, Oniki’nin B2B altyapısı sayesinde katılımcılar birbirleriyle işbirliği yapma fırsatı bulacaklar.

Oniki, geliştirdiği teknoloji ve deneyim odaklı yenilikçi konsepti ile; iş dünyasındaki sıklıkla yapılmakta olan konferans, kongre, zirve ve B2B toplantılarını, fiziksel ve online ortamda, ölçülebilir, verimli ve keyifli bir hale getiriyor.

EyeCheckup Wolves Summit Finalisti! 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EyeCheckup, tüm Avrupa Birliği ülkeleri arasından seçilen 20 startup’tan biri olarak Avrupa Birliği Horizon programı Ventures Thrive kapsamında hibe kazandı! Finalist olarak, Avrupa Birliği hızlandırma programına kabul edilmek ve 100.000 Euro ödülü kazanmak için Wolves Summit sahnesinde yer alacak. 

EyeCheckup, görme kaybını engelleme amaçlı Yapay Zeka destekli göz muayene sistemidir.

De Jure AI ve İstanbul Barosu İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden De Jure AI, İstanbul Barosu ile iş birliği yaptığını duyurdu! Bu iş birliği kapsamında mesleğe yeni başlayan avukatlar için ek indirim uygulanırken adliyelerde bulunan baro odalarında De Jure AI’ın arama motoru hizmete açılacak.

De Jure AI, domain expert dil modelleri eğiten girişimin ilk ürünü hukukçular için yapay zekâ teknolojisine sahip arama motorudur. 

Bekçi Globale Açılıyor!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bekçi, global versiyonu Observer’ı yayına aldı. https://siteobserver.co/ adresinden Observer’ı sitenize ekleyerek kullanmaya başlayabilir, ayrıca TRYOBSERVER kodu ile pro versiyonu 3 ay süre ile ücretsiz test edebilirsiniz.

Bekçi web sitenizi 7/24 takip ederek size sitenin performansı ile ilgili geliştirme önerileri sunar, sağlığı ve erişilebilirliği ile ilgili olağan dışı durumlardan anlık bildirimlerle ilk sizin haberdar olmanızı sağlar.

PiXel Cybernetics’e İTÜ’den Ödül!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden PiXel Cybernetics, TÜBİTAK’ın yatırım desteği ve ortaklığı ile firmasını kurmuş ve bu kapsamda yeni nesil üretken yapay zeka mimarileri barındıran bilişsel sosyal robotların geliştirilmesi ile ilgili patentleri sebebiyle İstanbul Teknik Üniversitesi rektörlüğü tarafından mühendislik bilimleri alanında Yenilikçilik Ödülü’ne layık görülmüştür.

PiXel Cybernetics Bilişim Teknolojileri A.Ş., ev veya benzeri kapalı alanlar için bilişsel sosyal asistan görevi gören akıllı bir hizmet robotunun geliştirmektedir.

Vivoo artık Target’ta!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Vivoo, yenilikçi sağlık testlerinin artık Target’taki raflarda bulunabileceğini duyurdu! Bu adımla birlikte pH seviyesini, kalsiyumunu, magnezyumunu ve daha fazlasını kontrol etmek isteyen herkes kolayca Vivoo kitlerine erişim sağlayabilecek. 

Vivoo, taşınabilir tanı teknolojileri üzerine çalışmaktadır. Yerinde ve anında, laboratuvar kalitesinde hastalık/patojen tanısı yapılmasını ve sonuçlarını da akıllı cihazlarınızdan anında görüntülemenizi sağlayan bir platform geliştirmektedir. 

AssistBox ve Turkcell İş Birliği Büyüyor!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden AssistBox, Turkcell ile iş birliğini genişlettiğini duyurdu! İş birliği kapsamında yeni iletişim standartlarını belirleyen bir dizi yenilikçi projeyi tanıttılar.

AssistBox, finans, sigorta, perakende ve sağlık sektörlerinde, müşterilere uzaktan hizmet verilebilmesi için geliştirilmiş bir online iletişim platformudur.

Çaçan Enerji Yeni Ürününü Duyurdu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Çaçan Enerji, yeni ürünü olan OGEE 1200W taşınabilir enerji istasyonunu duyurdu!  Yeşil enerji kapsamında doğaya yarar sağlama amacıyla yola çıkan Çaçan Enerji, çevre dostu enerji çözümleri sunmaya devam ediyor.

Çaçan enerji, taşınabilir teknolojisi sayesinde enerjiyi taşıyabilmenizi ve istediğiniz yerde kullanmanızı sağlamaktadır. Solar paneller ve taşınabilir rüzgar gülü ile yeşil enerji kapsamında enerji üretmektedir. Evlere, kampçılara, tiny houselara, acil durumlarda kullanılmak üzere OGEE enerji sağlamaktadır. 

Missafir’e 1.lik Ödülü!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, Türkiye’nin önde gelen Kamu İktisadi Teşekkülü Hizmet İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği İhracatı Hızlandıranlar ödül töreninde “Mükemmel Müşteri ve Kullanıcı Deneyimi” 1.lik ödülünü elde etti!

Missafir, kısa/orta vadeli ev kiralamalarında: 15+ platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platformdur. 

Myconom ve MUMO İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Myconom, plastiksiz bir e-ticaret şirketi olan MUMO ile ürün ambalajları için ortaklık kurduğunu duyurdu! Bu ortaklığın, Türkiye’deki ilk miselyum bazlı ambalaj marka ortaklıklarından birisi olarak plastik kullanımı ve ambalajın geleceği hakkında fark yaratması bekleniyor.

Myconom, çevre kirliliğine ve karbon salınımına yol açan petrol bazlı malzemelerin kullanımını azaltmak için mantar misellerini kullanarak doğada kısa sürede tamamen çözünebilen kompozit malzemelerin tasarımı yapar.

RNV Analytics’e Yılın Teknolojisi İkincilik Ödülü

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden RNV Analytics, ExCeL London’da gerçekleşen perakende ve e-ticaret sektörlerinden endüstri çağdaşlarının buluştuğu Smart Retail Tech Expo’dan “Yılın Teknolojisi İkincilik Ödülü” ile ayrıldı!

RNV Analytics; optimizasyon, büyüme, müşteri deneyimi ve tahmin problemlerini  güncel, bilimsel metodolojilere dayalı algoritmalar ile çözer.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Future AI Summit’te Yer Aldık!

İTÜ Çekirdek olarak girişimcilerimizin Future AI Summit’e katılmalarını destekledik. Geleceğin teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlikte 11 girişimimiz 2 gün boyunca etkinlik katılımcıları ile bir araya geldi.

SDN Summit’te İTÜ Çekirdek Etkisi!

Geçtiğimiz haftalarda katıldığımız bir diğer etkinlikte ShiftDelete.Net tarafıdan düzenlenen SDN Summit’ti. 18 girişimimiz ile birlikte katıldığımız etkinlikte girişimlerimiz, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

İTÜ Çekirdek’te AI Demo Day

Ena VC katılımıyla gerçekleştirdiğimiz, 8 girişimimizin sunum yaptığı AI Demo Day etkinliğimizde girişimlerimiz hem güncel yatırım turları için hem de yıl sonunda gerçekleştirecekleri yatırım turları için arayışlarını paylaştılar.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close