İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Intenseye Seri A Turunda 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Big Bang Start-up Challenge 2018 finalistleri arasında yer alan girişimimiz Intenseye, Insight Partners liderliğinde gerçekleşen Seri A turunda 25 milyon dolar yatırım aldı!

Intenseye, derin öğrenme tabanlı yapay zekâ teknolojisi ile çalışan güvenliğinin korunmasını sağlamayı ve kameraları daha zeki hale getirerek sunduğu analizler ile veriye dayalı karar almanın öncü platformlarından olmayı hedefliyor.

 

Eyedius Yatırım Turunda 4 Milyon 150 Bin TL Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Eyedius, Boğaziçi Ventures, Ak Portföy ve Bedri Güntay’ın yer aldığı büyüme turunda 4 milyon 150 bin TL yatırım aldı.

Türkiye pazarında ve global pazarda hızla büyümeye devam eden Eyedius,  yapay zekâ tabanlı güvenlik hizmetleri sunuyor.

Magnus 420 Bin Dolar Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Magnus, IstCapital B.V. liderliğinde ilk turda Qatar Development Bank (QDB) ve Alima Ventures B.V.’den toplamda 420 bin dolar yatırım aldı.

Yapay zeka tabanlı Robo danışmanlık platformu Magnus, yatırımcılara beklentileri ve risk profillerine yönelik algoritmalara dayalı otomatik portföy yönetimi hizmeti sağlıyor.

Arkim, Hatcher+’dan 75.000 $ Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden  Arkim, Singapur’un en aktif yatırım fonlarından olan Hatcher+’dan 75.000 $ yatırım aldı.

Arkim, sürdürülebilir bir gelecek ve çevre için doğal kalsiyum ile maliyet açısından daha düşük ve daha etkili bir tür doğal antibakteriyel üretimi gerçekleştiriyor.

 

Earnado Amsterdam’da!

İTÜ Çekirdek 2019 girişimlerimizden  Earnado, Amsterdam’da ofis kurarak Avrupa’da da faaliyet göstermeye başladı.

Firmaların dijitalleşmesini sağlayarak rekabet güçlerini, kazançlarını ve verimliliklerini alanındaki uzmanların yetiştirdiği uzaktan çalışan Earnielerin hizmeti ile arttıran Earnado, 150’den fazla firmaya hizmet sunuyor.

Skysens, Senseye ile İş Birliğini Duyurdu!

GSM temelli, uzun süre enerjisini koruyabilen ve dünyanın her ülkesinde çalışabilen takip cihazı üreten girişimimiz Skysens, Senseye ile yürüteceği iş birliğini açıkladı.

İş birliği kapsamında Skysens, Düşük Güç Geniş Alan Ağı (LPWAN) teknolojisini ve endüstriyel kullanım için düşük maliyetli kablosuz donanım ve uygulamalarını Senseye’in platformlarıyla entegre ederek kullanıcıya sunacak.

 

Avokadio, WorldFood Istanbul’da!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Avokadio, 9-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen WorldFood İstanbul Fuarı’na katılım sağladı. Böylece, Avokadio standına gelen katılımcılara geliştirdikleri teknolojiyi anlatma ve potansiyel iş birliklerini konuşma fırsatı buldu.

 

Artiwise Microsoft GrowthX Hızlandırıcı Programı’na Seçildi!

Tüm yazılı içerikleri tek platformda analiz eden, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Artiwise, şirketler ve B2B teknoloji girişimleri arasındaki boşluğu kapatmak ve girişimlerin ölçeklenmesine yardımcı olmak için tasarlanan Microsoft GrowthX’in Hızlandırıcı Programı’nın 1. co-hortuna seçilen 15 girişimden biri oldu.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Oylar İTÜ Çekirdek’e!

İTÜ Çekirdek olarak yarıştığımız Global Startup Awards”ta oylarınızı bekliyoruz, oy vermek için hemen tıklayın!

 

Big Bang Start-up Challenge Kayıtları Başladı

2021’in en iyi girişimlerinin belirleneceği, Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang Start-up Challenge bu yıl 2 Aralık’ta gerçekleşecek. Bu heyecana ortak olmak için hemen kayıt olun!

#İTÜÇekirdek BİGG Yeşil Büyüme Başvuruları Açıldı

İklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlayacak projeni hazırla, İTÜ Çekirdek imkânlarıyla #BİGG programına katıl!

İTÜ Çekirdek’te Başvuru Dönemi Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek’te başvuru dönemi tüm hızıyla devam ediyor; mentorluk, eğitim ve seminerler, network, özel imkanlar, kurumsal ve yatırımcı paydaşlar gibi bir girişimcinin ihtiyacı olan her şeye ulaşmak için teknolojik girişiminle hemen başvur!

 

İTÜ Çekirdek Etkinlikleri Tekrar Sizinle!

#Sürdürülebilirlik Programı kapsamında 17 Eylül Cuma günü düzenlenen ve İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Erdem Görgün’ün konuşmacı olduğu “Döngüsel Ekonomi ve İklim Değişikliğine Uyum” seminerimiz için tıklayın!

 

#InsurTech Programı kapsamında, 22 Eylül Çarşamba günü AgeSA Müşteri Yönetimi ve Dijital Dönüşüm Grup Müdürü Emek Akbal’ın katılımıyla gerçekleşen “Sigorta Sektöründeki İnovatif Çalışma Alanları” seminerimizi izlemek için tıklayın!

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close