İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Kidolog, 10 milyon TL Değerleme İkinci Yatırımını Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kidolog, 10 milyon TL değerleme ile ikinci yatırımını aldı. İlk yatırımını 3 milyon TL değerleme ile Alesta Yatırım’dan alan Kidolog, böylece 4 ayda değerlemesini 3 kattan fazla artırarak 10 milyon TL’ye ulaştırdı.

Ebeveyn adaylarına ve ebeveynlere online uzman desteği sağlayan danışmanlık platformu olan Kidolog, dünya genelinde anne-çocuk dikeyinde akla gelen ilk marka olmayı ve bilinçli ebeveynler, mutlu nesiller oluşturmak için Türkiye’den başlayarak farklı dillerde ve farklı coğrafyalarda hizmet sunmayı hedefliyor.

VSight’a 775 Bin Euro Yatırım

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden VSight, yeni turda 775 bin Euro yatırım aldı. 2019 yılında katıldığı hızlandırma programı kapsamında ilk yatırımını Wise Guys’tan alan VSight, ikinci yatırım turunda Startup Wise Guys, Estonian Business Angels ve Cocoon Ventures’tan 775 bin Euro yatırım aldı.

Vsight, şirketlerin bakım operasyonlarını uzaktan yapmalarını sağlayan Augmented MRO yazılım platformu olarak hizmet veriyor.

Classest, Türkiye’nin Kitle Fonlama ile Fonlanan İlk Eğitim Teknolojisi Girişimi Oldu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Classest, paya dayalı kitle fonlama ile yatırım aldı.

Fonbulucu platformunda fonlanan ve kitle fonlama ile yatırım alan Türkiye’nin ilk eğitim teknolojisi girişimi olan Classest, 504 yatırımcı ile %114 fonlanma başarısı göstererek yatırım turunu tamamladı.

Classest, seçkin öğretmenlerle özel derslerin verildiği ve öğrenciye uygun öğretmen eşleştirme olanağı sağlayan, 360 derece eğitim hizmeti veren online eğitim platformu olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Avokadio, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Yarışmasında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Avokadio, Financial Times ve Seedstars tarafından düzenlenen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri yarışmasına seçildi.

Avokadio; nefes gazlarını ölçerek kullanıcının sağlığını takip etmesine, beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek daha sağlıklı yaşamasına ve kronik hastalıların engellenmesine yardımcı olan sağlık platformu olarak sağlıklı beslenme ve yaşama için yenilikçi teknoloji çözümler sunmaya devam ediyor.

Ravinspect, TimReport Dergisinde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ravinspect, TimReport dergisinin kasım sayısında yer aldı. Kurucu Ortak Mehmet Boztepe tarafından kaleme alınan yazının tamamını https://tim.org.tr/tr/basin-odasi-dergiler adresinden okuyabilirsiniz.

Ravinspect, uçakların yüzey muayenelerini %95’e kadar hızlandıracak otonom robotik teknolojileri geliştiriyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Öncülerin Sahnesi Big Bang 2 Aralık’ta

2 Aralık’ta Bill Gates ofisini ziyaret etmeyecekse, bu sene 10. yılını kutlayan Öncülerin Sahnesi Big Bang Start-up Challenge’ı kaçırma, kaydolmak için hemen tıkla!

Serdar Kuzuloğlu ve Geveze Öncülerin Sahnesinde

Big Bang Start-up Challenge’ın resmi sunucusu Serdar Kuzuloğlu, bu sene de Öncülerin Sahnesinde girişimcilerle beraber olurken, Geveze ise Big Bang Backstage’te sahnede yaşananların nabzını tutacak! Geleceğin unicorn’larıyla tanışmak için hemen tıkla!

Big Bang Top 20 Belli Oldu

Big Bang Start-up Challenge’ta yer alacak TOP 20 girişim belli oldu! Buna göre; Advoard Robotics, Beeplant, Datasance, DeepSport, Epicrone Technology, Esular, Evodice, İyiEkim Myco, Jelibot.com, Kidolog, Kozalak, Lugath, Mantiscope, ParlaPharma, SekGames Sensiball VR, Steer-By-Wire, Surfvis, Swarmnect, Sweephy; Big Bang şahnesinde sunum yapma ve izleyicilerle buluşma şansını yakaladı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close