İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

eTaşın’dan Zingat.com ile İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden eTaşın, Zingat.com ile iş birliğini duyurdu. Buna göre, Zingat.com, “Bana Ev Bul” uygulamasıyla ev arayan müşterilerine indirimli nakliye hizmeti kapsamında eTaşın’ı sunacak.

eTaşın, müşterilerin, taşınma sürecinde ihtiyaç duyduğu nakliye, temizlik, dezenfeksiyon, boya-badana, sigorta birçok hizmeti yetkin hizmet sağlayıcılarıyla tek bir talep ve anında fiyatla buluşturuyor.

ecording Borusan Holding İş Birliği ile Doğanın Yanında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden ecording, Borusan Holding iş birliğine gitti. Yapılan iş birliği kapsamında, 177.000 adet tohum topu, Mersin’de doğayla buluşturdu. Ecording, bireysel çevre bilincini arttırmaya yönelik teknolojik yöntemler geliştiren ve insanların günlük hayatları içerisinde uyguladıkları aktivitelere çevreye duyarlı çözümler sunan sosyal girişim olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Adgager, Akbank’ın Tercihi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Adgager, müşteri portföyüne Akbank’ı da kattı. Akbank, pazarlama çalışmaları kapsamındaki araştırmaları için Adgager ile birlikte çalışacak.

Adgager, kullanıcılarının markalara içerik üretebilmelerini ve fikir vermelerini sağlarken; satın alma alışkanlıkları, yeni konseptlerin test edilmesi veya marka gücünün ölçümü gibi tüketici araştırmalarını çevrimiçi, hedefli, şeffaf ve çok hızlı şekilde gerçekleştiriyor.

İnteraktif Kredi Ekonomist’te

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İnteraktif Kredi’nin kurucu ortaklarından Cesur Ölçenoğlu, Ekonomist’e konuk oldu ve kredi alma işlemlerinin daha kolay ve hızlı gerçekleştirilmesinden bankacılık sürecindeki hatalara kadar merak edilenleri cevapladı.

Röportajın tamamını linke tıklayarak okuyabilirsiniz: https://www.ekonomist.com.tr/haberler/kredi-almayi-kolaylastiriyor.html

İnteraktif Kredi; banka kredileri, kiralama işlemleri ve borçlu alışverişlerde borcun geri ödenip ödenmeyeceğine ilişkin finansal raporların hazırlanarak güven puanına dönüştürülmesini sağlıyor.

Lumnion, Köln Teknik Üniversitesi Partnerliğini Duyurdu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Lumnion, Almanya’nın en büyük teknik üniversitesi olan Köln Teknik Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzaladı. Daha önce de Avrupa’nın en büyük iki merkezi olan InsurTech Hub Munich ve InsurLab Germany Köln ile iş birliğine giden Lumnion, Avrupa’da pazara açılmaya devam ediyor.

Lumnion, sigorta fiyatlaması üzerine GLM ve diğer algoritmalarla çalışan modelleme ve davranışsal fiyatlama optimizasyon platformu olarak hizmet veriyor.

Co-one, Alterna CX ile Çalışacak

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Co-one, yapay zekâ tabanlı müşteri deneyimi yönetim şirketi olan Alterna CX ile uzun dönemli bir iş birliğine başladığını açıkladı.

Co-one; yapay zekâ tabanlı, oyunlaştırma destekli kolektif veri açıklama servisi olarak yapay zekâ firmalarına “on demand” ve “SaaS” servis sunuyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

BİGG İTÜ Çekirdek Başvuruları için Son Gün 23 Şubat

İTÜ Çekirdek olarak uygulayıcı kuruluşlarından birisi olduğumuz TÜBİTAK BİGG Programı’nın 2022 1. çağrı dönemi için başvuruları devam ediyor.

Bugüne kadar 199 girişimcinin toplamda 35 milyon TL hibe desteği almasını sağlayan İTÜ Çekirdek ile sürece bir adım önde başlamak için 23 Şubat’a kadar başvurun, avantajı yakalayın!

Metaverse Dünyasına İlk Adım Semineri Youtube Kanalımızda

İTÜ Çekirdek olarak girişimcileri alanında uzman isimlerle buluşturduğumuz etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor.

16 Şubat Çarşamba günü, Pera Games Dijital Pazarlama Uzmanı Barış Gürbüzler’in sunumuyla düzenlenen Metaverse Dünyasına İlk Adım başlıklı seminerinde son dönemin en popüler kavramlarından metaverse ve NFT konuları ele alındı. Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için seminerin kaydı İTÜ Çekirdek Youtube kanalında!

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close