İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Kolayyika.com Yatırım Turunda

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kolayyika.com, 11 Mayıs’ta Fongogo üzerinden 650.000 TL hedefiyle yatırım turuna çıktı. Yatırım turunu incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

Kolayyika.com kuru temizleme, halı yıkama, ütüleme, dezenfektan ve haşere ilaçlama hizmetlerini bir arada sağlayan bir hizmet platformudur.

Malty Migros’ta Satışta

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Malty, Türkiye’nin dört bir yanındaki 750 Migros mağazasında satışa sunuldu. Macrocenter, Plus Kitchen, MOC Cafe, Banabi, Trendyol, Hepsiburada gibi farklı platformlarda tüketicilerle buluşan Malty’nin, böylece satış noktası sayısı 1000’e ulaştı!

Malty, hammaddesinde maltlanmış tahıllar ve geri kazandırdığı malt posası ile ürünlerini zenginleştiren fonksiyonel ve sürdürülebilir gıda markasıdır.

Byqee & Bisiklethane İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Byqee, sahip olduğu bisikletleri elektrikliye dönüştürmek için Bisiklethane ile iş birliğine başladı.

Byqee, herhangi türdeki bir bisikleti elektrikli bisiklete çeviren, en hafif ve en kolay kuruluma sahip dönüşüm seti üzerine çalışıyor.

3D Studyo Satın Alındı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden 3D Studyo, Metaverse’te zaman yolculuğunu mümkün kılan GoArt tarafından satın alındı.

3D Studyo, online ve hibrit etkinlik gerçekleştirmek için geliştirilmiş uçtan uca bir yazılım çözümüdür.

Shiftplanner’a 1,82 milyon TL Fon

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Shifplanner, fonbulucu üzerinden çıktığı kitle fonlama yatırım turunu tamamladı.  Yatırım turu sonunda, Shiftplanner, kitle fonlama aracılığıyla 1,82 milyon TL fon topladı.

Shiftplanner; mağaza, kafe, restoran, market gibi sektörlerdeki zincir firmalarda yapılan vardiya, mesai, izin, destek, transfer gibi işlemlerin planlama, onaylama, paylaşma, arşivleme, raporlama gibi aşamalarını dijitalleştiren ve otomatize etmeyi hedefleyen bir işgücü optimizasyonu yazılımıdır.

 

Searover 1. Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden ve Big Bang Startup Challenge 2020 finalistlerinden Searover, Unicorn Events Battles Asia yarışmasının galibi oldu.

Searover, geliştirilebilir sensör ve ekipmanlara sahip, uzaktan kontrollü, modüler su altı robotu ile zorlu su altı çalışmalarını kolaylaştırır; geniş yelpazeli su altı teknoloji çözümleri sunar.

Monnom, Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Monnom, “Sihirli Bahçe” ile Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde yer alıyor. Bienal, 22 Mayıs’a kadar MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Monnom’un geliştirdiği interaktif dijital yerleştirme “Sihirli Bahçe” çocuklara hareket ve mekan etkileşimiyle, fiziksel ve dijital ortam arasında bir köprü oluşturarak teknoloji temelli bir sanat deneyimi sunuyor.

Advoard Robotics Web Sitesi Güncellendi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Advoard Robotics, web sitesini güncelledi. Advoard Robotics’in güncel web sitesini ziyaret etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Advoard Robotics lojistik ve e-ticaret depolarındaki verimsiz toplama ve işgücü kayıplarının önüne geçmek için birbirlerinin konum ve rota bilgisinden haberdar iş birlikli olarak hareket eden tam otonom mobil robotlar ve yazılımlar geliştirmektedir. Bu robotlar bir web ara yüzü sayesinde takip edilebilir, uzaktan kaza desteği ve veri analizleri yapılabilir. Aynı zamanda deponun yönetim sistemiyle veri alışverişinde bulunulabilir. Filo halinde hareket eden robotlar yapay zekaya dayalı algoritmalar sayesinde minimum güzergâh uzunluğunda maksimum verimlilikle çalışmaktadır.

 

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Genç Hayat Vakfı & İTÜ Çekirdek Buluşması

Genç Hayat Vakfı öğrencileri 27 Nisan’da İTÜ Çekirdek’i ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere, İTÜ Çekirdek olarak çalışmalarımızı, girişimcilere sağladığımız destekleri ve girişimcilik ekosistemine katkımızı paylaştık!

İTÜ Çekirdek’te Üçüncü Başvuru Dönemi için Son 5 Gün

İTÜ Çekirdek’in 2022 yılı üçüncü dönem başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Sen de teknolojik girişiminle Dünyayı Değiştirenler Kulübü’nde yer almak istiyorsanız hemen başvur, aramıza katıl!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close