Intenseye, 4 milyon Dolar Tohum Yatırım Aldı

2018 Big Bang TOP20 girişimlerinden Intenseye, Point Nine ve Air Street Capital’den 4 milyon Dolar seed yatırım aldı. Müşterilerinin çalışanlarını iş kazalarından korumalarına yardımcı olan yapay zeka destekli bir iş sağlığı ve güvenliği (ISG) yazılım platformu sunarak kaza ve yaralanma riskini düşüren Intenseye, çalışmalarına Amerika’da devam ediyor.

InnerJoy, Teknasyon’dan Yatırım Aldı

2020 İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Express girişimlerimizden InnerJoy, geçtiğimiz yıl paydaşlarımız arasına katılan Teknasyon’dan yatırım aldı. InnerJoy, günlük hayatın getirdiği stres, dikkatsizlik, uykusuzluk gibi sorunlara özel konu bazlı, ilk başlayanların dahi kolayca yapabileceği bilimsel etkinliği kanıtlanmış kısa meditasyon pratiklerini, VR, AI, IoT gibi yenilikçi teknolojilerin desteğiyle sunan kişiye özel bir mindfulness uygulamasıdır.

Pubinno, twozero Ventures’tan Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek #YatırımHikayeleri serimizin konuğu, dünyanın ilk tak ve çalıştır, mükemmel biraya hizmet eden akıllı bira musluğunun üreticisi Pubinno oldu.

Pubinno’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Yusuf Can Algül, twozero Ventures’tan yatırım alarak toplam yatırımını 2.5 milyon dolara çıkaran girişimin serüveninden ve hedeflerinden bahsetti.

Mercuso Çalışmalarına Almanya Pazarında Devam Edecek

Mercuso, Almanya’da aldığı yatırımdan sonra kendi laboratuvarını kurmak için sponsor buldu ve yaz ayından itibaren 1 milyon adet ürün satışı için seri üretim için yatırım aldı. Mercuso şirketi marka tesciliyle birlikte şirketini Almanya’da devam ettirecek.

gamerpazar, Android ve iOS Mobil Uygulamalarını Yayına Aldı

gamerpazar oyuncular için ikinci el alışverişi kolay hale getiriyor. İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programına başvurusundan itibaren ürün geliştirmeye odaklanarak MVP aşamasında web sitesini, Android ve iOS mobil uygulamalarını yayına aldı.

Son 2 hafta içerisinde 700 kullanıcıya ulaştı. Değeri 300.000TL’yi aşan 82 ilan platformumuza verildi. İlan veren kullanıcılarımızdan bazıları ilanlarını daha üst sıralarda gösterebilmek için paket satın aldı.

SekGames, Akıllı Saat Oyununu Yayınladı

Mobil oyunlar ve akıllı saatler için oyunlar tasarlayan İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka girişimi SekGames, ilk akıllı saat oyununu yayınladı.

Hızlı gündelik yaşamın içinde küçük molalara ihtiyacı olanlar için hızlı bölümleri ve bağımlılık yapıcı oyun mekaniğiyle akıllı saatler için özel olarak tasarlandı.

Yayınlandığı ilk hafta masa kategorisinde ilk 100 oyun içine girmiş bulunuyor.

KomşuBostan, İklim Değişikliğine Dikkat Çeken Etkinliklerine Başlıyor

komşu bostan logo ile ilgili görsel sonucu

Yerel üreticileri ve tüketicileri aracısız buluşturan Komşu Bostan, British Council desteğiyle iklim değişikliği konusuna özel interaktif etkinlikler düzenleyecek.
İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Seminerlerini Kaçırmayın!

Girişimin 7 Büyük Semineri Serisi alanında uzman konuşmacılarımızın katılımıyla devam ediyor. Geçmiş seminerlerimizi izlemek için: https://www.youtube.com/c/itucekirdek/videos

Serinin gelecek etkinliklerini kaçırmayın!

https://itucekirdek.com/etkinlikler

İTÜ Çekirdek #Gametech programı kapsamında seminerlerimiz devam ediyor!

4 Mart Perşembe / 16.30-17.30

Erdinç İyikul: Global Bir Şirketin Türkiye’deki Oyun Pazarına Bakışı

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka’da 2.Eğitim Dönemi Jürileri Başladı!

2021 yılı 2. Eğitim Dönem’i için 10 Mart’a kadar başvurular devam ederken online değerlendirmeyi tamamlayan ekipler bu hafta Ön Değerlendirme Jürilerine davet edilmeye başladılar. İTÜ Çekirdek değerlendirme süreçlerimizi merak ediyorsan yazımızı okumayı unutma;  https://blog.itucekirdek.com/itu-cekirdekte-gelistir-dunyayi-degistir/

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close