Big Bang 2016 yarı finalistlerinden givin, yılda bir kez düzenlenen Global Sosyal Girişimcilik Yarışması ‘GSVC’de yarı finale yükselmeyi başardı.

Hatırlatmak adına; givin, bizim için anlamını yitirmiş herhangi bir eşyamızı seçtiğimiz bir sivil toplum kuruluşu projesine fon yaratmak için satışa çıkarabileceğimiz bir mobil uygulama. Bu açıdan bakıldığında, alışverişin en anlamlı hali denebilir çünkü givin’den alınan her şeyin geliri eğitim, çocuklar ve gençler için çalışan sivil toplum projelerine aktarılıyor.

İkinci el e-ticareti, sosyal faydaya dönüştürecek sosyal girişim, hem bireylerin hem de markaların sosyal faydaya katılımını artırmak amacıyla yola çıktı. Aynı zamanda, Türkiye’de sosyal fayda sağlayan iş modellerinin gelişmesine ilham vermek istiyor.

Şimdiye kadar, d.light, Sanergy, Ethos Water gibi dünyanın yüksek etki getiren sosyal girişimlerinin de katıldığı yarışmada givin’e başarılar diliyoruz.

Ne yapacağınızı bilemediğiniz eşyalarınızla iyi amaçlara destek olmak için givinapp’i takip edebilir veya girişimci ekibe e-posta adresinizi iletebilirsiniz. givin’in mobil uygulamasının çok yakında mobil uygulama mağazalarındaki yerini alması planlanıyor. 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close