İTÜ Çekirdek girişimcilerimiz ürün ve hizmetlerinde gerçekleştirdiği yeniliklerin yanında yatırım anlaşmalarıyla da büyümeye ve gelişmeye devam ediyor; İTÜ Çekirdek’de ise Big Bang 2020’yi geride bıraktık. Ayrıntılar ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Fusecon, TechXtile Start-Up Challange’da

Bu yıl online olarak düzenlenen tekstil ve hazır giyim sektörüne faydalı projeler ve yeni girişimciler kazandırmayı hedefleyen TechXtile Start-Up Challenge programında “FuseconBox” olarak Fusecon da yer aldı.

FuseconBox, elektrik sigortalarının analiz ve bilgilendirmesini gerçekleştiren IoT içeren bir kontrol cihazıdır. 200’e yakın başvuru arasından seçilen ve aralarında FuseconBox’ın da olduğu 36 proje ön elemeyi geçerek sürece devam etme hakkı kazandı.

Moovbuddy, Teknasyon ve Twozero Ventures’tan Yatırım Aldı

Günlük yaşamda artarak görülen fiziksel sağlık sorunlarının önüne geçmek amacıyla kullanıcılarına uzman doktor ve fizyoterapist danışmanlığında hazırlanan egzersizleri sunan sağlık uygulaması MoovBuddy, globale açılma yolundaki mobil girişimleri destekleyen Teknasyon ve Twozero Ventures‘tan yatırım aldı.

Yeni nesil egzersiz platformu Moovbuddy’yi artık App Sumo üzerinden kullanabilirsiniz.

Akıllı Teslimat Hizmeti Sunan İletmen, 29 Milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından, yerel market, lokantalar ve e-ticaret sitelerine ürün servisi noktasında akıllı teslimat hizmeti sunan İletmen’e 29 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı.

İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz, hedeflenen büyüme süreci için motive ve hazır olduklarını dile getirerek, bu yatırımla birlikte İletmen’in sektöre hareket getirerek kendi ile beraber sektörü de büyüteceğine inandığını ifade etti.

Pubinno, Bloomberg’e Konuk Oldu

Dünyanın 10. en büyük bira firması Anadolu Efes Genel Müdürü Tuğrul Açıkbaş ve Pubinno CEO’su Can Algül, Bloomberg’te Girişimcilik Dünyası programına konuk olarak “Biranın İnterneti” konusu hakkında konuştular.

Uzmanlar BulutKlinik’i Anlattı

Doktora erişmenin en kolay yolu BulutKlinik’i, BulutKlinik youtube kanalında uzmanlar anlattı.

Mimic GO Artık Hazır

Yeni nesil güvenlik çözümleri sunan Smart Mimic, taşınabilir Mimic GO’un artık online olarak satışa hazır olduğunu duyurdu.

Reengen ve Oracle Güçlerini Birleştirdi

Reengen, Oracle tarafından desteklenen bulut platformu ile yapay zekâyı enerji sektöründe dönüşüm ve performans artışı için kullanıyor.

Avokadio, TRT Haber’de

TRT Haber’e konuk olan İTÜ Çekirdek girişimi Avokadio, geliştirdikleri nefes analiz teknolojisini anlattı.

Mentornity’den Yeni Entegrasyon

İTÜ Çekirdek girişimi olan Mentornity’nin Zoom entegrasyonu tüm kullanıcılar için erişilebilir hale geldi.

Digilira Pay’dan Fintechtime’a Röportaj

Blokzincir tabanlı ödeme geçidi Digilira Pay kurucusu Serkan Bayar’ın Fintechtime ile yaptığı röportajı buradan okuyabilirsiniz: http://fintechtime.com/tr/2020/11/digilirapay-kurucusu-serkan-bayar-roportaji/

Ecrel, Milliyet ve Sabah’ta yer aldı

Pandemi döneminde kullanımı sıklaşan kulan-at poşet eldivenlerin temassız, hızlı ve hijyenik giyilebilmesini sağlayan Ecrel, Milliyet ve Sabah gazetelerinde yer aldı.

Ecrel Kurucusu Ecir, “Pandemi döneminde kullanımı artan şeffaf eldivenlerin kolay, hızlı ve hijyenik kullanımını sağlayan bir ürün geliştirdik. Pandemi hayatımızda her şeyi değiştirdi. Her şey uzaktan ve temassız olmaya başladı. Eldiven de hayatımızın bir parçası oldu. Bu ihtiyaçtan hareketle bu makineyi geliştirdik. Özellikle alışverişlerde kullanımını hedefliyoruz” dedi. Detaylar haber linklerinde!

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/pandemi-icatlari-tam-gaz-6365911https://www.sabah.com.tr/galeri/kadin/koronaya-karsi-yuzde-100-yerli-icatlar/4

Eyecheckup Patenti ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı’nda Üçüncü Oldu

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı’nda sergilenen 192 patent arasından Ural Telekom, “Derin öğrenme tabanlı görüntü analiz ve göz hastalıkları ön tanılama sistemi EyeCheckup” patenti ile üçüncü oldu.

Ecording’e Ödül

Ecording, Sürdürülebilir İş Ödülleri 2020’de Startup kategorisinde ödüle layık görüldü.

İyi Gelir, Olay TV’de

İyi Gelir Yönetici Ortağı Serra Eren Arıoğlu, Olay Tv’de Ekosentez programına konuk oldu.

Laska, İmece Impact ve 14.İstanbul Bilişim Kongresi’nde

İTÜ Çekirdek girişimi Laska, 14.İstanbul Bilişim Kongresi’nde “Yenilenebilir (Enerji, Su, Gıda) ve Dağıtık Kaynakların Girişimler Sayesinde Akıllı Yönetimi” panelinde panelist olarak yer aldı.

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen #imeceimpact ileri aşama girişimlere yönelik etki hızlandırıcı programına seçilen 7 girişimden birisi Laska oldu.

Scoutium, Academy Buluşmaları Devam Ediyor

3.Scoutium Academy buluşmasında, Ankara Demirspor Teknik Direktörü Bülent Akan ile “Teknik Adam Gözünden “scouting” konuşuldu.

Sen de Scoutium eğitimlerine ve söyleşilerine katılmak için futbolcu değerlendirmelerini yap ve scout başvurunu gerçekleştir: http://academy.scoutium.com

Reengen Online Liderlik Okulu Devam Ediyor

Reengen Online Liderlik Okulu’na Lars Vestergaard konuk oldu. Oturumda Oracle’le yapılan yeni iş birliği ve büyüme stratejileri hakkıda konuşuldu.

Ayrıca, TEB Tedarikçi Buluşması kapsamında düzenlenen ödül töreninde, Tedarikçi Ödülü Kategorisi’nde, Jüri Özel Ödülü REENGEN’in oldu.

BlindLook’a Ödül

Görme engellilerin sesli yönlendirmelerle lokasyon ya da restoran ismi araması yaparak etrafındaki görme engelsiz restoranları özgürce keşfetmesini sağlayan İTÜ Çekirdek Girişimi BlindLook, İbrahim Bodur anısına bu yıl dördüncüsü düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü 2020’de “İş Birliği” kategorisinde ödül kazandı.

Pathonex, ELISA kiti duyurdu

Pathonex, ELISA kiti SARS-coV2 için kan testinin 2021’den itibaren kullanılabileceğini duyurdu.

Acrome Robotics’ten DogaTech Riders

Acrome Robotics ve İTÜ ETA Vakfı Doğa Okulları iş birliği ile hazırlanan Python, robotik, matematik ve fizik içeriklerinden oluşan çevrim içi robotik eğitimi DogaTech Riders‘ı duyurdu.

Riders.ai platformu üzerinden düzenlenen farklı sanal robotik yarışmalara 792 başvuru alarak 639 yarışmacı kabul edilen platformda, toplamda 3554 saat kodlama ve 4 farklı kıtadaki 7 ülkeden katılımcı yer aldı.

Acrome, Mayıs ayında Türkiye’nin ilk çevrim içi robotik yarışmasını düzenledikten hemen sonra İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ile birlikte Python, robotik, matematik ve fizik içeriklerinden oluşan Türkiye’nin ilk çevrim içi uygulamalı kursunu geliştirdi.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Big Bang Sahnesi 54 Milyon TL’yi Aşkın Ödül, Nakit ve Yatırıma Şahitlik Etti

Big Bang Start-up Challenge’ta girişimcilere 54 milyon 154 bin TL’lik kaynak ulaştırıldı. Sahneye çıkmaya hak kazanan ve fuayede yer alan 39 girişim ile ardıl yatırımlarını alan 6 İTÜ Çekirdek mezunu girişimler toplamda 23 milyon 386 bin TL’lik ödül, nakit ve yatırım aldıklarını ilk kez Big Bang’de duyurdu. Bu rakamın yanı sıra 2020 yılı içerisinde yatırım alan 23 adet İTÜ Çekirdek girişimi ve mezununun 30 milyon 768 bin TL‘lik yatırımı da Big Bang’de kutlandı. Sahneye çıkan 20 finalist arasından en çok desteği alan ilk üç girişim Syntonym, Bugbounter ve Eyecheckup oldu.

Big Bang 2020’de neler oldu hemen izlemek için: https://youtu.be/B9djk6CZzIA

 

#BigBang2020 87 Yarı Finalistimiz Sanal Standlarında Sizi Bekliyor
 

Birbirinden değerli teknolojilere sahip #BigBang2020 yarı finalistleri sanal standlarını ziyaret ederek; sunum videolarını izleyebilir, girişim hakkında bilgi sahibi olabilir ve girişimciler ile iletişime geçebilirsiniz. https://bigbang2020.itucekirdek.com/girisimler/standlar

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close