İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birbirinden önemli gelişmeler yaşandı.

micro-S Biyoteknoloji final sahnesinde

Bal arısı ölümlerini engellemek üzere çözümler sunan micro-S Biyoteknoloji, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı 250K programı kapsamında 300 girişimci grup arasından ilk 20’ye kalarak final sahnesinde girişimini tanıttı. micro-S biyoteknoloji, sunumlarının ardından 50.000 TL hibeye hak kazandı.

ForFarming ilk yatırımını aldı

Ev, depo, ofis gibi kapalı alanlarda sebze, meyve ve çiçek yetiştirilmesine olanak sağlayan IoT tabanlı tarım teknolojileri girişimi ForFarming, 1,4 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını Tarvenn‘den aldı. ForFarming, bireylerin ve gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların kendi ürünlerini üretebileceği akıllı topraksız tarım çözümleri sunuyor.

Smart Mimic’e birincilik ödülü

Smart Mimic, PitchForce önderliğinde ABD’de düzenlenen 6 aylık girişim programı 3SLP’nin sonunda birincilik ödülüne layık görüldü.

Respo Gadgets önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Geliştirdiği ağız içi aparat Dormio ile Obstrüktif Uyku Apnesi Sendromu’na çözüm bulan Respo Gadgets 2018 yılında 1000 adet satışı geçti.

Kobaküs ilk 20’de

Muhasebe sistemlerine entegre dijital finans yönetimi çözümü sunan Kobaküs, girişimci destek programı Startupbootcamp sonunda ilk 20 girişim arasına adını yazdırdı.

Girişimlere kuluçka oryantasyonu

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka programını tamamlayıp Big Bang’te yer alan ve İTÜ Çekirdek 2019 Kuluçka programına dahil olan girişimlere kuluçka süreci tanıtımı yapıldı.

2019’a merhaba!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close