Eski arcade oyunları emülatör yoluyla yeniden sunan, bulut üzerinden oyunları indirmeden oynatan veya web üzerinden oyun deneyimi yaşatan pek çok farklı oyun fikri ve girişimi mevcut. Hepsinin farklı bir kitlesi var. Meditations isimli oyun platformu ise bambaşka bir arayışa çözüm sunuyor.

2019 boyunca her gün yeni bir kısa oyun yayınlayacak olan platform, isminden de anlaşılacağı gibi meditasyon odaklı, yani yormayan, keyif ve ilham veren kısa oyunlar sunuyor. Platformun geliştiricisi Rami Ismail, fikrinin çıkış noktasını şu sözlerle ifade ediyor:

“Bir sabah, keşke yılın her günü bu tarz küçük bir oyun oynayabilseydim dedirten kısa bir oyun oynadım. Ben de yüzlerce geliştiriciden küçük bir oyun yapmalarını istedim.”

Fikir son derece basit ama etkili. Meditations her güne özel bir oyun sunuyor. Yani bugün oynadığınız oyunu yarın bulamıyorsunuz. Şimdiye kadar üç oyun yayınlandı ve bunlar genel olarak basit ve kafa yormayan türden.

Meditations hem indie oyunseverler hem de indie oyun geliştiriciler için güzel şeyler vadeden, şimdiye kadar eşine rastlamadığımız ve gerçekten ilham verici bir platform.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close