%77 başarı oranı ile en çok destek kazandıran TÜBİTAK BİGG uygulayıcı kuruluşu olarak TÜBİTAK BİGG Programı’nın 2023 1. çağrı döneminin başvurularını başlattık. 19 Ocak’a kadar başvuru sürecimiz devam edecek. Programa büyük bir avantaj ile adım atmak isteyen tüm girişimcileri İTÜ Çekirdek’e davet ediyoruz!

Sen de yeni dönemde İTÜ Çekirdek farkı ile başaranlar arasında yerini almak için hemen başvur!

Unutma, son başvuru tarihi 26 Ocak!

BİGG İLE 450.000 TL HİBE DESTEĞİ

Girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini destekleyen bir TÜBİTAK programı olan BİGG programı dahilinde girişimcilere 450.000 TL hibe desteği sağlanıyor. Bu miktar, geçen döneme kadar 200.000 TL’ydi ancak yeni düzenleme ile girişimcilere sağlanacak destek miktarında artış yapıldı.

BİGG SÜRECİNDE İTÜ ÇEKİRDEK FARKI

İTÜ Çekirdek olarak TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programıyla 2015’ten bu yana 8 yıllık tecrübemizle toplamda 223 girişime 44 milyon TL’nin üzerinde TÜBİTAK BİGG desteği kazandırdık. 

Programa başvuran girişimciler kabul edilmelerinin ardından;

  • İş planı hazırlama, proje yazımı, girişimcilik AR-GE, ticarileşme, finansal plan gibi birçok konuda eğitimler alıyorlar,
  • 500’den fazla İTÜ Çekirdek mentoruyla projelerini geliştirmek için beraber çalışabiliyor,
  • İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in networkünden yararlanabiliyor,
  • 2022’de 341 milyon TL değerinde ödül, hibe ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang Startup Challenge yarışması yolunda bir adım önde başlıyor,
  • TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulunması durumunda İTÜ ARI Teknokent kuluçka merkezlerinde proje süresi boyunca ücretsiz ofis imkânı kazanabiliyor,
  • 60’ı aşkın paydaş kurumun katkıları ile iş ağlarını genişletebiliyor,
  • İş süreçlerini kolaylaştıracak; bulut sistemleri, ödeme sistemleri, muhasebe ya da sosyal yaşam destekleri gibi birçok alanda İTÜ Çekirdeklilere tanınan indirim, abonelik ya da ücretsiz kullanım gibi özel imkânlarla sahip oluyorlar.

BİGG Programı imkânlarına İTÜ Çekirdek ayrıcalıkları ile ulaşmak için hemen başvur!

Son başvuru tarihi: 26 OCAK!

BİGG İTÜ Çekirdek Programı’ndan Destek Alan Girişimciler Ne Dedi?

Algan Kurucu Ortağı Arda Algan: “İTÜ Çekirdek bünyesinde aldığımız eğitimler iş planımızı detaylı ve profesyonel bir şekilde oluşturmamıza büyük katkı sağladı. Mentorların bize kattığı bilgiler, iş fikrimize farklı açılardan bakabilmemizi sağlayarak, pazarlama ve Ar-Ge konusunda vizyonumuzu daha da genişletti.”

Algometa Kurucusu Tuğberk Tunçinan: “İTÜ Çekirdek’in BİGG Programı için iş planı hazırlama, yalın girişim metodu, pazar stratejisi, finansal planlama ve ticarileşme gibi birçok alanda sunduğu eğitimler ve sağladığı imkanlar iş fikrimizin şirketleşmesi sürecinde bize yol gösterdi. Ayrıca, mentorlarla gerçekleştirilen görüşmeler, proje fikrimizin olgunlaşması ve sektörel bilgi edinilmesi konusunda oldukça yararlıydı.”

Catchpad Kurucusu Ahmet Sancaktutan: “İTÜ Çekirdek geniş mentor ağı sayesinde iş planımızı gerçek bir Ar-Ge projesi şeklinde yazmayı öğrendik. Bu yola çıkacakların yol arkadaşı olarak mutlaka değerlendirmeleri gereken bir kurum.”

Hyperion Kurucu Ortağı Yalım Can Arslan: “İş fikrini oluştururken aldığımız eğitimler, teknik ve ticari mentorluklar, tasarım desteği ve arkamızda İTÜ Çekirdek’in olmasının verdiği güven bize bu yolculukta hep güçlü ve özgüvenli hissettirdi. Süreci başarılı bir şekilde tamamlamamızda İTÜ Çekirdek ekibinin ve değerli mentorlarımızın desteği çok büyük.”

LumineScience Kurucu Ortağı Başak Toker: “İTÜ Çekirdek, dünya çapında tanınan ve girişimcilere en çok destek veren kurumlardan olduğu için tercih ettik ve iş planımızı sürekli geliştirmemizi, finansal ve mali işlemler konusunda gerekli bütün bilgilere sahip olmamızı sağladı. İTÜ Çekirdek olmasaydı, TÜBİTAK BİGG programından geçme şansımız bu kadar yüksek olmazdı.”

OyuNest Kurucusu Sarvin Eshaghi: “BİGG İTÜ Çekirdek, eğitimler ve mentorluklar sayesinde, iş fikrine inanan her girişimcinin kendini mental ve sosyal olarak geliştirmek için faydalanabileceği mükemmel bir program. Bu programda, fikir aşamasından başlayarak orta ve uzun vadeli planlarımızı kapsayan sürdürebilir bir yol haritası oluşturabildik. Ayrıca, mali kaygılarımızın giderilmesine yönelik detaylı ve kapsamlı çalışmalar yaptık.”

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close