2016 yılında kurulan ödüllü sosyal ağ platformu ve İTÜ Çekirdek girişimi Ahtapot App, yeni yatırım turunda TRANGELS’dan Hüseyin Karayağız liderliğinde 12 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Aldığı yatırımla 2021’de global ölçekte varlık göstermeye hazırlanıyor.

Girişimin kurucu ortağı Özer Akıncı: “Artık Bireyler ve kurumlar kendi marka ve logolarıyla kendi mobil uygulamalarına sahip olabilecekler. Türkiye’de pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz. Kamu sektöründe yabancı iletişim altyapılarının yasaklanması Türkiye’nin uzun süredir yerli ve milli yazılımlara ihtiyaç duyduğunun en güçlü göstergesi. Ahtapot App olarak an itibariyle kamu, özel sektör, eğitim, dernekler ve bireylerin hemen kullanmaya başlayabileceği “Octo” isminde çok yönlü bir sosyal iletişim aracı geliştirdik ve mühendislerimizle birlikte Octo’yu sürekli geliştirmeye devam ediyoruz. 2021’in ilk çeyreğinde hazırlıklarımızı tamamlayıp belirlediğimiz dört pilot ülkede global piyasaya açılacağız. Türkiye pazarına kıyasla rekabetin daha yoğun olduğu global piyasada, yapay zeka temelli topluluk yönetim araçlarımızın bize pazarda ciddi stratejik avantaj sağlayacağını öngörüyoruz. Global pazarda Ahtapot App, Octo ismiyle tanıtılacak.” dedi.

Kaynak: https://egirisim.com/2020/10/09/octo-markasiyla-hizmet-veren-yerli-sosyal-ag-platformu-ahtapot-app-12-milyon-tl-degerleme-ile-yatirim-aldi/

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Close